A vakoknak vannak emlékeik?
A vakoknak a tapintás nyújtja a látást.
Aki nem születése óta vak, hanem valamikor az élete során vakult meg (és tegyük fel, hogy nem gyerekkorában, hanem később), annak vannak emlékei, de aki születése óta vak, az teljesen a tapintására és a többi sokkal jobban kiélesedett érzékszervére hagyatkozik.
Vannak emlékeik, csak másképp.
De aki élete során veszítette el a látását, az álmodhat akár képekkel is.
Viszont aki születésétől fogva vak, az nem tudja milyen az, amikor valaki lát, ezért képtelen képekkel emlékezni, vagy álmodni.
A tapintás révén vannak érzékelési tapasztaltaik, érzeteik (ehhez a fogalmi gondolkodás társul) emlékeik, álmaik is. Megrázóan érdekes Helen Keller könyve: Csöndes sötét világom. Helen alig egy évesen egy agyhártyagyulladás miatt 100%-an siket és vak lett. Zseniális nevelőnője, Sullivan segítségével nagyon mélyre jutott a megismerésben. Több nyelven olvasott, írónő lett. Érdemes elolvasni, nagyon sok mindent meg lehet érteni a kérdéseddel és az érzékeléssel és a tanulással kapcsolatban.
"Én is úgy gondolom/hallottam, hogy a született vakoknak nincsenek álmaik, mivel álmunkban az agy az átélt élményeket dolgozza fel."
És egy vak ember nem él át dolgokat vagy mi???? Jézusom... -_- Ha hozzád valaki akkor beszél, amikor éppen csukva van a szemed, akkor az kiesik az emlékezetedből, mert nem láttad az illetőt???
Tessék, az ő csatornájáról sok mindent megtudhatsz arról, milyen vaknak lenni:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!