Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg csak ilyen a legtöbb...

Tényleg csak ilyen a legtöbb munka? Ez vár az emberre iskola után?

Figyelt kérdés

Tavaly a mekiben húztam le a nyarat éhbérért, most pedig egy ideje a tesconál gürizek nem sokkal többért. 3-4 ember munkáját látom el, pont ami miatt a tavalyit ott hagytam. Természetesen porrá vagyunk alázva, annak idején betanítás nem volt csak üvöltés ha valamit nem jól csinált az ember. Kicsit embertelen, 0 pihenés és ha nincs meló akkor se támaszkodhatsz vagy állhatsz egy helyben mert kapod a leszúrást.

Minden munka ilyen? Mi kell a "jól tanulni"-n kívül hogy az ember élhető és esetleg még élvezhető munkát kapjon?


2016. júl. 10. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Életkor, később már csak nem üvöltöznek veled.
2016. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az zavar a legkevésbé. Úgy vagyok vele hogy ki is rúghatnak mert bemegyek a diákszövetkezetbe és két nap mulva egy másik ilyen minőségű helyen kezdek.
2016. júl. 10. 23:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem minden munka ilyen, de a legtöbb élvezhető melóhoz tanulni kell.
2016. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Inessential ***** válasza:
Nem minden munka ilyen.
2016. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

"3-4 ember munkáját látom el"

Micsoda hülyeség... Ha belefér 8 órába, akkor az 1 embernek való munka.

2016. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Engem annak idején 1x küldött a diákszövetkezet a Tescoba. Gyökerek voltak, mintha a s.ggükön húztak volna ki minket. Ismerős volt mekiben és burgerben, sok rosszat mesélt.

Amúgy diákmeló is van többféle. Pl gyár, raktár, telefonos stb...

Azt tudom, hogy ahol extrém rossz volt, oda sokan el se vállalták.

2016. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös akkor kifejtem. Lehet roszúl fogalmaztam meg, de például a Mekinél voltak előírások arra hogy a konyha mely területein hány embernek KELL lennie. És általában 3 emberenként behívtak egyet, mert bár nem könnyű, de nem lehetetlen megcsinálni a 3 emberre előírt munkát. Így értettem.
2016. júl. 10. 23:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Igaz én csak az Audi gyárban dolgoztam anno diákként, de ott jó volt a légkör. A kollégák normálisak voltak, a vezetők leszarták, hogy mit csináltunk...


Annyi gondom volt csak, hogy én is sokszor 2 ember helyett dolgoztam. Rohangáltam mint egy töketlen és olyant is csináltattak velem, amit nem szabadott volna. Közben a háromszor annyit keresők meg elkávézgattak, elvoltak...


Amúgy az iskola után attól függ, hogy milyen végzettséget szerzel és milyen helyet sikerül kifogni. Mióta végeztem és a szakmámban dolgozom, egyszer nem üvöltöttek velem. Viszont tény, hogy már nem vagyok egy kis gyökér, aki hagyná, hogy így bánjanak vele. Valószínűleg az első rossz szónál én kiabálnám le a fejét a felettesemnek és húznék el egy másik helyre dolgozni.


Varga Misi szerint úgyis annyi a munka, mint a güzü és nincs elég ember, úgyhogy lehet válogatni.

2016. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vannak jó munkák és jó munkahelyek, de egyrészt sok idő és energia míg az ember megtalálja a helyét. Másrészt az adott szakmához/szakterülethez kell némi hozzáértés, jobb esetben elhivatottság hogy a feladatod el tudd látni és a szakmai fogásokat elsajátítsd A legtöbb ilyen rossz tapasztalat azért van, mert nincs a delikvensnek rálátása a dolgokra és egyszerűbb a felettesnek (rosszabb esetben a kollégáknak) bunkón b*szogatni mint a szájába rágni egy rakat szakzsargont. Nálunk (kereskedelemben) rabszolgának hívjuk a tanulókat. Van 3 tanuló nálunk jelenleg, az egyikük nagyon ügyes sokat kérdez és jól meg is csinálja amit rábízunk, a másik kettő eltapogat egész nap és ha valami nem megy nekik kukán állnak csak és néznek ki a fejükből. Annak aki futólépésben dolgozik, vagy egyszerre 3-4 folyamatot csinál(na) frusztráló látvány az ügyetlenkedésük. Én nem szoktam cseszegetni őket, de feltűnt már hogy sokan bántják őket ez miatt, pedig valahol el kell kezdenie mindenkinek.
2016. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a diákmunkát és a rendes munkahelyet ne mossuk össze. Ugyanis másképp kezelnek egy adott helyen, hogy ha csak diákként vagy ott, mintha rendesen ott is dolgozol.


(Persze ettől függetlenül sok helyen úgyis kutyába se veszik az embert, ha rendesen dolgozik ott, és rengeteg helyen a diákmunkásokkal is jól bánnak...). És függ még a dolog, hogy milyenek a főnökök emberileg is, milyenek a kollegák stb.


Én is diákmunkáztam annak idején, és egyik helyen úgy beszéltek velem, mint a rühes kutyával, másik helyen pont lesz**rták mit csinálok, harmadik helyen meg konkrétan jó fejek voltak. Mindig más (mondjuk legtöbbször inkább az első kettő viszonyulás volt a jellemző).


Amióta elvégeztem a "szakmámat", és abban dolgozok, még tisztelnek is az emberek, egyfajta státuszt ad a munkám, de nekem ehhez tanulnom kellett, így én nem tudok tanácsot adni.


Ha nem akarsz tanulni, akkor ne várj túl sokat. Egy gyárban, ahol a munkásokat nem nézik sokra, csak a teljesítmény a fontos, és ha nem csinálod jól, akkor kicserélnek másra - ott mindig is úgy fognak bánni veled, mint egy kutyával. Csak a szerencsében bízhatsz, jófej kollegákban stb. Ha vinni akarod valamire, ahhoz bizony valamit neked is be kell fektetned, és tanulni kell.

2016. júl. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!