Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az emberektől való félelmet? 15F

Figyelt kérdés

Ha egyedül kell mennem BÁRHOVA, ahol emberekkel kell kommunikálnom, vagy sok ember van egy helyen, akár boltba, vagy utcán, akkor rosszulléthez hasonló érzés fog el, meg azt érzem h legszívesebben otthon lennék egyedül a szobába...

Mit tudnék tenni ez ellen?



2016. júl. 14. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg barátkozni suliba. Gondolom introvertáltabb típus vagy, csendesebb. Azok felé közelíts. Esetleg vigyél magaddal valakit, testvér, egyéb rokon.

Szociális fóbiának hívják egyébként. Legalábbis annak egy enyhébb formája.

2016. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most megyek gimibe, parázok hogy be tudok-e illeszkedni, tudok-e barátokat szerezni...

Amúgy sokszor azt érzem, h ha valaki (az utcán) nevet mellettem akkor az rajtam nevet, és ez is tök szar érzés...

2016. júl. 14. 22:37
 3/5 A kérdező kommentje:
A volt sulimba is volt egypár hozzám hasonló srác, azokkal jóba voltam meg beszélgettünk, de mások (a suli nagyrésze) szóba se álltak velem, talán emiatt is érzem a fent leírtakat.
2016. júl. 14. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, az emberek túlnyomó többségét nem érdekled annyira, hogy foglalkozzanak a létezéseddel. Ez talán elsőre kegyetlenül hangzik, de téged sem érdekel minden egyes ember a világon. Ha szembejön valaki az utcán, nem fog utána két hónapig azon csámcsogni otthon, hogy milyen redvás volt a cipőd talpa. Épp azért jó, ha nem gondolkodsz az emberek véleményén, mert általában vagy egyáltalán nem vesznek tudomást rólad, vagy elfoglaltak azzal, hogy a te róluk alkotott véleményeden rágódjanak. :D
2016. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: Én pont abba a csoportba tartozom, akik évekig gondoloznak valamin/valakin. A random emberek is beletartoznak ide :)

Sajnos nekem is ilyen gondom van. Egy kis ideig néha elmúlik, de utána visszajön, tulajdonképpen fgalmam sincs mitől van :(

Az segíthet, ha te sem figyelsz másokra, talán ők sem figyelnek rád, vagy az is segít, ha pl boltban előre megtervezed, hogy mit mondasz az eladónak.

Ha akarsz, írj privit, és tudnánk beszélgetni.

2016. júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!