Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a változást elkezdem...

Ha a változást elkezdem magamon, mennyi az esélye, hogy a körülöttem lévők is megváltoznak?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje (pár hónapja) pozitívan szemlélem a világot, segítek másoknak, ahogy tudok. Viszont egyenlőre nem kaptam vissza annyit, mint amennyit adtam.

2016. júl. 20. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Később biztosan lesznek jobb reakciók is. De ha nem lenne is annyi jó reakció amennyit vársz, akkor is ez a gondolkozásmód téged tart jó mentális állapotban és egészségesen. Míg az önsajnálat, negatív érzések és gondolatok állandó fenntartása garantáltan megbetegít, csak idő kérdése.
2016. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csakis azért változtatsz magadon, hogy a környezeted azonnal reagáljon rá, akkor ez kudarc lesz.
2016. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vártam el, hogy azonnal, de már féléve nem történik semmi változás.
2016. júl. 20. 11:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1# Az embereket nagyon nehéz megváltoztatni, és arra a lassú változásra is általában nagyon lassan képesek. Legtöbbször kell nekik valamilyen extra helyzet, amiben rájönnek a saját hálátlanságukra, rossz gondolkodásukra, és ezek a helyzetek akkor vannak általában, ha valami bajba/ nehézségbe kerülnek. Vagy ha magok is olyan hálátlanságot kapnak vissza, amilyenek ők maguk. Hosszú az élet, sok minden belefér. Te csak tarts ki, ne add fel, biztosan lesznek sokan akik hálásak lesznek neked, csak még nem döbbentek rá, hogy segítesz nekik és jó vagy hozzájuk.
2016. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem túl sok. Magadon változtattál, nem a környezeteden. Ha én holnaptól goth leszek, attól még nem lesz más is az a környezetemben. Pár ember megdicsér majd, hogy jó a zenei ízlésem, pár lehord, hogy rossz. Ennyi.

Pontosan milyen reakciót vársz? Attól, hogy pozitívan szemlélsz dolgokat, mások még nem lesznek ilyenek. Ha segítőkész vagy, mások nem lesznek azok tőled. Rengeteg jóakaratú ember van, akit naponta kihasználnak.

2016. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
,,Ha változást akarsz a világban, a változást magadon kell elkezdened" Gandhi
2016. júl. 20. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. Anélkül, hogy te ne változnál meg, nem érhetsz el másnál sem változást. Viszont ha megváltozol, abból nem következik, hogy akkor biztos más is megfog.

Gandhi békés volt és azt akarta, hogy mások is azok legyenek. Mégis lelőtték.

2016. júl. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1# Szerintem az csak a látszat, hogy az emberek nem változnak meg egyáltalán. Persze vannak olyanok akik kihasználnak másokat, volt is ilyen, meg lesz is. Ilyen általánosításokra én nem adnék, mert ilyen alapon semmit sem lenne érdemes csinálni, hiszen a világ hálátlan.

Én másképpen látom, mert igenis vannak, akik belátják, hogy másképp kellene élni, és ha van előttük jó minta, akkor van mire alapozniuk. Ha csak 1 ember is megváltozik a környezetemben, akkor már érdemes volt elkezdeni. Olyan ez mint a kertészkedés: a magból sokáig nem lesz semmi, aztán zöld növény, évekig semmi, de ha fává nő és teremni kezd akkor mindenki örömére van. Évekbe telik ez, ráadásul a rosszról mindig olvasni és hallani mindenhol. A jóról szinte senki nem beszél, ezért is érezzük úgy, hogy mindenki hálátlan és gonosz.

2016. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!