Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem féltek attól, hogy...

Ti nem féltek attól, hogy megőrültök?

Figyelt kérdés

/Pár éve elgondolkoztam azon, hogy mi van ha egyszer megőrülök és elmegyógyintézetbe kerülök?! A családban sajnos voltak nem százas emberek, mióta ezeket megtudtam azóta kicsit félek. Nyilván nem annyira félek tőle, hogy már ebbe őrülök bele :D

Nektek nincsenek ilyen félelmeitek?

19/L


2016. júl. 22. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

én nem félek, őrülten is jól fogom magam érezni :D


23F

2016. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Roland G. ***** válasza:

Nincsenek!

De ha a családodban voltak ilyen esetek,akkor te is nyitott lehetsz erre.

De semmi pánik! :D (Ne gondolj rá)

2016. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

már megőrültem mások szerint, mivel nem a társadalom elvárásai szerint élem az életemet.


Ennél rosszabb már nem igen lehet.

2016. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De igen, megfordult a fejemben, mert a környezetemben volt pár ember aki megőrült. Ami a legjobban kikészített, az egy volt általános iskolai tanárnénim a kis szülőfalumban.

mindig nagyon szerettem, nagyon intelligens volt és bárkivel megtalálta a hangot és ő volt a helyi könyvtáros. Sokszor akkor is elmentem hozzá, ha nem akartam könyvet kölcsönözni, egyszerűen csak beszélgetni.

Aztán pár éve mikor ellátogattam a faluba, megláttam egy idős nőt sebes léptekkel haladni az utcán, aki magában beszélt, és trágárul szidalmazott valakit, valamit, dühöngött. És amikor megmondták, hogy kicsoda, teljesen összezuhantam, ledöbbentem, nem akartam elhinni. Elszomorított, hogy mivé lesz egy ember, hogy úgy fog meghalni, hogy nem emlékszik ki volt, nem emlékszik rám és arra hogy mennyi jót és szépet adott régen. Durva, de azt éreztem, hogy az az ember már nem létezik akire én emlékeztem.

2016. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, javaslom olvasd el Paulo Coelho Veronika meg akar halni című könyvét. Nem annyira hosszú és elég izgalmas ahhoz, hogy egy ilyen fiatal lány ne unja meg az első két oldal után. pAbból megtudhatod, hogy igazán őrölt csak az, aki állandóan normális akar lenni. Vagyis elmegyógyintézetbe sokszor olyanok mennek, akik nem bírják elviselni, hogy a világ körülöttük teljesen meg van őrülve. :-)
2016. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De igen..Nálunk a családban senki se teljesen normális, és anyáméknak köszönhetően mindenki idegbeteg. Folyamatosan lelki terrorban tartanak, szerintem ha nem lesz lehetőségem a közeljövőben ezektől minél távolabb költözni, akkor idegösszeroppanásom lesz és öngyilkos leszek.

Mondjuk így se hallok mást tőlük, csak azt, hogy nem vagyon normális, meg hogy úgy viselkedek, mint egy fogyatékos, meg anyám szerint mások kérdezgetik tőle, hogy beteg vagyok-e, ami miatt állandóan rettegek, mi van, ha tényleg fogyatékos vagyok és mások ezt meglátják rajtam, és ebbe is beleőrülök kb.

2016. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem már most őrültnek tartanak azért, mert nem úgy csinálom a dolgaimat ahogy elvárják tőlem. :D

De nem zavar. :)

23/L

2016. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Őrület a kérdésed! Ne őrülj már meg, hogy ilyet kérdezel! :D Nem szeretnék beleőrülni az életbe, de ha a gyiket olvasgatom továbbra is, akkor hamarosan zártosztályra kerülök...:D
2016. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már nem :)
2016. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem félek, nem hinném, hogy bekövetkezne. Ha pedig mégis, már sokat nem lenne mit tenni, valahogy élnék úgy is.
2016. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!