Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből lehet manapság jól megélni?

Miből lehet manapság jól megélni?

Figyelt kérdés
Mik a keresett munkák, mik fizetnek jól? Sokat segítene a tovább tanulásban, előre kell gondolkoznom. köszi

2016. júl. 26. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
A politikabol, kell hozza behizelgo stilus, elvtelenseg es gumigerinc :)
2016. júl. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gépészmérnök, Villamosmérnök, Vegyészmérnök, Programozó.

+ Nyelvtudás.


Külföldön: Egészségügy.

2016. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Légiirányítás. Perpill Magyarországon az a legjövedelmezőbb, verik a politikusokat!
2016. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek! jöhetnek még :) egyébként 16L vagyok úgy írjatok, hogy ne ilyen kőműves :D
2016. júl. 26. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Ma Magyarországon legjobban megélni a korrupcióból, meg a seggnyalásból lehet sajnos. Ja meg persze a gázszerelésből, lásd Mészáros Urat...
2016. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én egy picivel idösebb vagyok Nálad, ezért bátorkodom válaszolni. Szerintem a pályaválasztásnál az a legfontosabb, hogy az ember olyan foglalkozást válasszon, amiben tehetséges. Ha matekban erös is vagy, de nem érzel elhivatottságot a mérnökséghez, akkor ne eröltesd. Ha rövidtávban gondolkodsz, akkor válassz olyan szakot, ahol késöbb egy halom pénzt kereshetsz. Ha hosszútávra tervezed az életed, akkor tedd fel a kérdést magadnak: melyik munkát végezném fizetés nélkül is? Ez nyilván csak egy elméleti kérdés, de irányvonalat adhat, hogy milyen irányban induljál el. Hidd el, hogy ha a szakmaválasztásnál csak egyetlen kritériumod van, és ez a kövér fizetés, akkor ez aligha lesz elegendö, hogy 20-30-40-45 évig ugyanazt a munkát végezd. Mivel nem vagyunk robotok, hanem emberi lények, és egy elégedett élethez több szükséges, mint egy x milliós takarékbetét, magyarán mondva: csak azon a pályán leszel anyagilag IS sikeres, amit szívesen csinálsz. Egy olyan állásnak, amit csak anyagi okokból végzel, annak túl nagy ára van. Azt mondják, hogy minden ember tehetséges valamiben. Derítsd ki, hogy Te miben vagy az. Ne foglalkozást keress magadnak, hanem HIVATÁST. Legyen egy (reális) célod az életben, és próbáld ezt elérni. Ha kivételesen jó vagy a munkádban, akkor az anyagi elismerés sem fog magára váratni.
2016. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókkal egyetértek, gerinc kell hozzá, de aki belép a Fityiszbe és végigjárja a szamárlétrát kvalitás nélkül is kiválóan megél, csak sajnos már nem sok kiadó hely van. Én inkább önerőből próbálok, semmi pénzért nem lépnék be ebbe a gusztustalan pártba.
2016. júl. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!