Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsi koromban elhittem, hogy...

Kicsi koromban elhittem, hogy ha rossz leszek, a pokolra fogok kerülni, és ott tűzben fognak főzni stb. Most felnőtt fejjel viszont nem beteges szerintetek ilyenekkel ijesztegetni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a gyereket rá akarjuk nevelni arra, hogy ne viselkedjen rosszul, de szerintem sokkal jobban elérjük a célt, hogy ha elmagyarázzuk, hogy nem illik, hogy a gyerek önmagától tudja, hogy mi a jó és mi a rossz. De ez, hogy büntetéssel fenyegetjük, ráadásul ilyen marhasággal, szerintem nagyon beteg így visszagondolva. Egyházi iskolába jártam, és mindenféle szentekről tanultunk, hogy ők ostorozták magukat, Istennek tetsző életet éltek, és a Mennybe kerültek. És kb. a többiek meg a pokolra, mert hogy mindenkinek vannak aljas stiklijei, főleg egy gyereknek. És ez miatt folyamatosan bűntudatom volt, hogy nekem is úgy kéne élni, mint egy szentnek, imádkozni, soha nem enni édességet, és semmi rosszat nem tenni, holott a valóságban rugdostam az állatokat, verekedtem a többi fiúval, ordítottam, szaladgáltam, rendetlenkedtem, mint ahogy általában egy normális gyerek teszi. És ezért bűntudat volt bennem, hogy én biztos nem fogok a Mennybe kerülni. Ez így visszagondolva, lelki terror volt, mert tényleg féltem tőle.

2016. júl. 27. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%
Miből veszed, hogy nincs Pokol? ';..;'
2016. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Andizsuzsi ***** válasza:
39%

Egy normális gyerek nem rugdossa az állatokat.

Amúgy sokat nem fogott rajtad a nevelés. Nyilván nem fenyegetéssel kell gyereket nevelni, bár némi túlzást érzek azért a történetben.

2016. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
De,beteges.A gyerekeket is úgy kell kezelni mint bárki mást.Magyarul ha elmondjuk nekik hogy mit miért nem szabad,és nem nézzük hülyének,és nem ijeszgetjük mesékkel az a legjobb megoldás.Amúgy a gyerekek elevenek,ez ellen nem tehet senki semmit,csak ha kellőképpen lefoglalja valamivel.
2016. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
8%

Mondanám, hogy eltúlzod, de akkor lepontozol.

Upsz, mégis mondtam :) de azért olvass tovább!


Én most végeztem, idén, egy egyházi gimiben, és alsóba is egyházi suliba jártam. A tanárokat pár kivételével rühelltem, és igen, mondtak dolgokat, főleg a nagyon bigottak, de ez azért van, mert egy gyereknek nem fogod tudni "elmagyarázni" , hogy édes kisfiam ez bizony nem szép dolog, mert a jövődre hatással lesz stb.

A gyereket is a saját nyelvén kell megfogni!

Fogadjunk, ha neked vmi tündérmese keretében próbálnám elmondani, miért is rossz vkit jól elverni, hülyének néznél, és engem próbálnál megverni(más kérdés h nem sikerülne...). Ellenben ha azt mondom, börtönbe zárnak, miután feljelentettelek, fogadjunk, h 2x is meggondolnád.


Igaz, valóban undorítóak a szélsőséges irányvonalai ennek az egész vallási mizériának, de te tudod, hogy elmúlt, hogy nem létezik, hogy nincs miért aggódni. Túlélted, nem? És csak egy ellenséget szereztek, vagy minimum egy ateistát. Bár elárulom, a legrosszabbnak az érdekteleneket tartják. Ugyanis hiszik, hogy aki tagad, az a tagadásban megleli a hitét. :) Ironikus, nem igaz?


Tedd félre a múltadat, te ne add ilyen helyre a gyerekedet, légy normális ember, aki jóra neveli a gyerekét. De ne felejtsd el, egy gyerek nem ugyan azon az értelmi szinten van, mint egy felnőtt. Ha elrettented dolgoktól, lehet, hogy vmi nagyobb rossztól óvod meg :)

Ja, és ne rugdoss állatokat, a többi mindegy, de olyat bántani, aki gyengébb, védtelenebb, az undorító!


Na szép napot!

2016. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Engem sosem ijesztgettek a pokollal, pedig vallásos család vagyunk.
2016. júl. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

#4-es


"egy gyereknek nem fogod tudni "elmagyarázni" , hogy édes kisfiam ez bizony nem szép dolog, mert a jövődre hatással lesz stb."


Egy gyerek nem gyengeelmeju. El lehet neki magyarazni a dolgokat mindenfele vallasi ijeszteget nelkul is. Nem elsore fogja megerteni, de az miert is lenne baj?


En beteges dolognak tartom, ha valaki a vallassal remisztgeti a gyereket. Egy rakas vallaskarosult maszkal a vilagban. Szemelyesen is ismerek ilyet. En ugy gondolom, hogy a gyereknek normalisan is meg lehet mondani, hogy mit miert ne csinaljon. Majd sokadjara megerti.

2016. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Egyrészt, én nem pontoztam le senkit, szóval a 0%-ok nem tőlem származnak.


Másrészt én szeretem az állatokat, igazából csak kerestem hirtelen gyermeki csínytevéseket, és hasraütés-szerűen írtam ezt az állatrugdosást, mert hitelen más nem jutott eszembe. És múlt időben írtam, szóval nem kell ilyeneket írni, hogy ne rugdossam az állatokat, mert én nem tudnék semmilyen állatot bántani felnőtt fejjel, és vannak is állataim és köszönik szépen, jól megvannak.


De ha már itt tartunk, a kisgyerekek igenis keményen bánnak az állatokkal, főleg a fiúk. Olvasd el Kosztolányinak az ilyen tárgyú verseit, vagy egy-két Csáth Géza novellát. És igen, a gyerekekben van agresszió, ez a nevelés hatására elmúlik náluk idővel, viszont bizonyos életkorig igenis agresszívek egymással is, és pl. az állatokkal is.


Amúgy a kérdésre visszakanyarodva: ne értsen senki félre, nem a vallás ellen akartam agitálni, tehát semmi bajom azzal, ha valaki hívő ember stb., de ezt a "pokolban égsz el, ha nem leszel jó" dolgot igenis túlzásnak tartom, gyerekek számára lesarkított, lebutított dolognak, ami ártalmas.


És számomra ez tényleg mindegy már, ebben igaza van annak, aki ezt írta, hogy akkor minek foglalkozok vele? Nos, nem magam miatt foglalkozok vele, hanem a gyereknevelés miatt. Ugyanis a mai napig ezzel a mesével etetik a gyerekeket az ilyen iskolákban, és szerintem feleslegesen terrorizálják, hagyják félni a gyerekeket olyan dolgok miatt, amikről nem is tehetnek.


Ha két gyerek összeverekedik, akkor szerintem meg kell velük beszélni, hogy ez miért történt, és elmagyarázni, hogy nem ez a vélemény kinyilvánításának legjobb módja stb. De azzal riogatni, hogy aki agresszív, a pokolra kerül, és Pistuka, nem megtanultuk hittan órán, hogy Jézus mit mondott az erőszakról? Vigyázz, mert a pokolra jutsz! - ez szerintem szánalmas.

2016. júl. 27. 17:00
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
Nem egészen értem, mi a problémád a dologgal. A mi gyerekkorunkban a legkisebb királyfi hétfejű sárkányokkal, meg egyéb undormányokkal küzdött, az ügyeletes szabólegény meg leleményekkel nyerte el a világszép királylány kezét. Emellett persze meséltek Jézuskáról, szentekről, poklokról, miegymmásról. Vártuk a télapót, meg a húsvéti nyuszit. Aztán ezek kikoptak az életünkből. Neked nem?
2016. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#7. Jössz itt a Csáth novellával, aztán közlöd, hogy ez a gyerekeknél teljesen normális. :D Az anyagyilkosság című novellában pont az a lényeg, hogy ez nem normális, és hova vezet. A gyerekek azért lettek ilyenek, mert az anyjuk le se szarta őket, nem lettek megnevelve. Aztán már nem okoz örömet nekik az állatkínzás, a prostival teszik ugyanezt, aki- persze a pénzért- hagyja. Majd a saját anyjukat is megölik. Gondolom ez is normális.


Bocsánat az off-ért.

2016. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem jó dolog ,egyértelműen.
2016. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!