Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tiszta, jól ápolt ember...

Tiszta, jól ápolt ember turkál a kukákban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy másoknak feltűnt-e.


A Móricz Zsigmond körtéren láttam egy teljesen tiszta ruhát viselő, ápolt nőt (nem roma!), aki a kukából kihalászott egy üdítőt. Nekünk megszokott látvány, hogy egy ápolatlan hajléktalan kukázik, a romák meg lomiznak. De egy ilyen ember? Hogy jut ilyesmi az eszébe, hogy a kukából vegyen ki egy italt?

Ezt a nőt nem egyszer láttam, mert egyik nap, 5 fele, amikor a busz indulására vártam, a megálló kukájából egy Mekis vagy pékárus zacskót vett ki és úgy szállt fel a buszra. Máskor meg a villamosmegálló kukájából egy félig elfogyasztott palackot vett ki egy éppen arra járó hajléktalan szeme láttára! A borostás pasi is csodálkozott és mondott valamit a nőnek, amit nem értettem. A nő meg csak mosolygott és válasz nélkül ment el.

Elmeséltem egy barátomnak ezt a sztorit. Azt felelte, hogy szerinte ő is látta ezt a nőt a hónap elején: ő a villamos indulására várt. A kuka mellett elsétált két srác, egyikük kidobta a Mekis poharát és felszálltak. 1 perc múlva felbukkant egy nő és kihalászta a nemrég kidobott poharat! A két srác meg is lepődött. Egyikük kérdezte, hogy minek vette ki, mikor megitta. A másik meg azt felelte, hogy csak kevés kóla volt benne, plusz jég. Őket leginkább az lepte meg, hogy egy ilyen jól öltözött, jól ápolt ember kukázik. Sőt, az egyik srác kérdezte a társától, hogy tényleg nem volt rajta egy kis kosz a ruháján? A másik meg azt mondta, hogy a nő táskája is teljesen tiszta volt.


Mit gondoltok erről?



2016. júl. 29. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy valamilyen pszichés zavara van, skizofrénia, valamilyen gyűjtögetési mánia, vagy enyhe szellemi fogyatékosság, az is okozhat ilyen fura viselkedést.
2016. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Öszintén? Nagyban leszarom!
2016. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több olyan ember bukkan fel akik a munkanélküliség miatt kénytelenek elhagyni a "szülővárosukat" és a fővárosban keresni a boldogulást . Megtakarított pénz one nuku semmi, amíg nem találnak munkahelyt, lakhatást mit tudnak csinálni ? Jó múltkórjában a híradóban mutatták az ételosztást, ott állt 3 emberke a sorban, nők, férfiak, nyilatkoztak a híradónak, munkát jöttek keresni, fizetés még nincs, de enniük sincs mit, ezért hát sorba álltak ők is, ingyen kajáért .
2016. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
munkahelyet *
2016. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Van ilyen. Valami elvetemült gondolkodásmódja lehet a pazarlásról vagy a spórolásról.

Talán valami olyasmi fordul meg a fejében, hogy míg egyesek eldobják a félig üres palackot, addig mások éheznek és ezt hatalmas pazarlásként éli meg.

Vagy van állása, jól keres, de annyira a spórolás betege, hogy ő maga nem költene szinte semmire, amire nem muszáj.

2016. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

vagy valahol, valamikor nagyon rossz körülmények között élt, és megmaradt ez a szokása abból az időből.


Esetleg valamilyen célja van a kikukázott dolgokkal. Egy ideje létezik olyan képzőművészeti irányzat, ahol szemétből alkot műtárgyakat a művész, hogy ezzel hívj fel a figyelmet a környezetvédelemre. Lehet, hogy ez a nő is ilyen.

2016. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
De ! Tudod, hogy mi volt a legmegdöbbentőbb amit láttam (?) hajléktalanszállóról szállingóztak ki a csövesek reggel és volt közöttük egy nyugdíjas ápolónő, érted, valamikor évtizednek keresztül ápolta az embereket,a betegeket, másnak a mocskát, piszkát takarította és semmije sincs, ide jutott . Teljesen jól szituált volt az is .
2016. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy freegan.
2016. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Előfordul,hogy az emberek ideiglenesen hajléktalanok lesznek.Pl.: Önkormányzati lakásban laktak,de valamiért hirtelen ki kellett költözniük.Vagy csak simán kilakoltatták őket.Én is ismertem ilyen embert.Ránézésre nem mondanád meg,hogy hajléktalan.Vannak akik piára költik azt a kevés pénzt,amijük van,meg vannak akik inkább a higiéniát biztosítják maguknak.A kukából evést én sem értem.
2016. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is szoktam ilyet látni. Nem lehet hogy csövik, csak kapták a jó ruhát valahol meg épp megfürödtek?
2016. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!