Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok esetben...

Miért van az, hogy sok esetben gyerekként nem hajlandóak elismerni valaki tudását?

Figyelt kérdés

Már lassan 12 éve foglalkozok számítógéppel, elektronikus cuccokkal, meg mindenféle technológiai dologgal. Amikor 12-15 éves voltam és a keresztapámnak valami probléma volt a TV-jével, azt se engedte, hogy belenézek, nem hogy még hozzá is nyúljak. Az unokatestvéreméknél volt valami elektromos hálózati hiba a házukban, amitől még egy nyomtató is lecsapta a megszakítót, de sorozatban úgy tettek nekem, hogy egy gyerek csak ne piszkálgasson az áramba, amikor meg akartam magyarázni a hiba forrását. Anno az egyik tanáromnak valami zűr volt a laptopjával és nem tudta helyrehozni, mondtam, hogy hadd próbáljam meg, hátha helyrehozható, de elküldött a pitsába, hogy egy tanuló neki ne nyúljon a keze alá (programozást tanított ráadásul). Amikor levizsgáztam, azóta mintha teljesen más hangnemben közelítenének felém, nyugodtan, készségesen elmagyarázzák, hogy mit tapasztaltak, akármitől is van szó, nyugodt szívvel engedik, hogy megnézzem a probléma forrását, legyen szó akár TV-ről, számítógépről, vagy háromfázisú áramról.

Miért van az, hogy amíg az ember kiskorú, egyszerűen nagy ívben leszarják, hogy mit tud, semmibe veszik a képességeit, de amint felnőtté válik jogilag, levizsgázik, hirtelen más hangnemben szólnak hozzá? Más is tapasztalt már ilyet?


2016. aug. 13. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen en is gondolkoztam mar, de nem tudom miert van. Engen se vettek komolyan soha. Eleg idegesito.
2016. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Mert egy 12-15éves gyerek, ismétlem GYEREK!!! valóban ne piszkálja az elektromos kábeleket a házban, így, hogy van róla papírod, ergo tanultad, már mások számára is nyilvánvaló, hogy tudod azt, hogy hova lehet nyúlni, és hova nem.

Szép is lett volna, ha rámarkolsz valamire és agyoncsap az áram....

2016. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss 2-es, de gyerekként is tisztában voltam a tudásommal papírok, bizonyítványok meg mindenféle végzettség nélkül is. És milyen hozzáállás az, hogy ha valaki gyerek, ne piszkáljon vezetékekhez? Én ha valamit nem tudok, viszont látom, hogy ha valaki nálam jobban tudja, nem szégyellek segítséget kérni tőle, még ha gyerekkorú is az illető. Tehát miért is kell lekezelően bánni egy olyan gyerekkel, aki másnál jobban tud valamit?
2016. aug. 13. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok a kontár aki azt hiszi ért a dolgokhoz és közben semmilyen bizonyított tapasztalata nincs, de menőzni akar.

Ha valami gáz van akkor meg felelősséget nem tud vállalni érte általában.

+ belenyúl a fiatalkorú a kütyübe, de megrázza az áram, mert azt hitte mindent tud, de a kondenzátor még fel volt töltve és ezt pl. nem tudta + hibás volt az eszköz. Kinek a felelőssége?

Ha súlyos baleset történik akkor sem a szomszéd gyereket hívják, hanem a mentőt. Lehet a papír nem ad a kezedbe tudást, de igazolást igen arról, hogy bizonyítottan képes vagy rá, a munkád pedig a felelősséget rád terheli.

2016. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, aki kicserélte az ablakainkat, annak is volt papírja, elvileg értett hozzá, csak sajnos azóta is beázunk... Sad story. Hát, most, hogy felnőtt vagy, örülj annak inkább, hogy nem vesznek semmibe. Amíg gyerek az ember, addig meg szívhatja XD
2016. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most hany eves vagy?
2016. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!