Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is feltűnt ez a jelensé...

Nektek is feltűnt ez a jelenség? Néha kellemetlen tud lenni.

Figyelt kérdés

Számos olyan kérdésnél, amelynél esetlegesen (akár árnyaltan) felmerülhet az adott személy városa, például vásárlós kérdés esetében: ezt és azt hol lehet kapni, mindenki (legalábbis sokan) egyből Budapestet írja/írják "ajánlásként"/válasznak... Mintha természetes lenne, hogy Budapesten (esetleg a környékén) lakik a kérdező, pedig nem írta le korábban, hogy hol...

Ismerkedős és utazós kérdéseknél (sőt, az összesnél) is jellemző a Budapest-központúság. Mintha Budapestből állna Magyarország, holott 9-10 millió emberből csak nagyjából 1,5-2 millióan lakják.

A félreértések elkerülése végett leírom, hogy szeretem a történelmi városrészeit/nevezetességeit, nem ezzel van a "bajom"..., hanem inkább a zűrösségét, zajosságát, büdösségét, közlekedését tartom rendkívül zavarónak... kész káosz... Illetve, az eredetileg említett tények/vélekedések.

Miért nem hangsúlyozzák ki Egert vagy Kőszeget? Nagyon szép, és nem annyira zűrzavaros városok, sok áruházzal is rendelkeznek.


2016. aug. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6
 1/53 A kérdező kommentje:
(Nekem már sok-sok éve feltűnt...)
2016. aug. 16. 13:55
 2/53 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki a saját városáról tud írni tapasztalatokat. Nyilván itt is többségben vannak a budapestiek, ezért születik sok ilyen válasz.

Ha a kérdező a saját városára szeretne konkrétan válaszokat kapni, akkor írja ki, hogy melyik város az. Ne kelljen kérdezgetni. Mert nekem meg ez tűnt fel, hogy valami speciális kérdést írnak ki, hogy melyik boltban lehet kapni valamit, de nem írják le, hogy melyik városban. Hiába írom, hogy nálunk hol lehet, ha náluk nincs is olyan bolt. (Egyébként nem vagyok budapesti.)

2016. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
22%

Lehet azért, mert Budapest a főváros.

De csak mondom, nem biztos.

2016. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
74%
Ez a feltetelezes nem alaptalan. A legtobb interentezo / fiatal pesten lakik.
2016. aug. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


A vásárlás esetében pl. Szegeden nagyobb értékű termékeket / műszaki cikkeket nem szeretek vásárolni, mivel nincsenek szaküzletek és márkaboltok. Sok helyen előfordul, hogy a kimaradt, javított, termékeket (újracsomagolt) termékeket, ill. régóta polcon álló, vagy kiállítási darabokat akarják eladni itt az üzletek (a legtöbb üzletben csak egy darab van és az ki van téve bemutatódarabnak)!


Ezért rendelek általában budapesti márkaképviseletektől, miután egy helyi áruházban kiválasztottam a számomra megfelelő típust.


Az ismerkedés/kirándulás résznél, Szegeden egy főre is jóval kevesebb program jut, Budapesten nagyobb a választék!


Pl. mivel Szeged egyetemváros és 20 000 egyetemista jár ide, a nyáron, amikor zömük nincs itt, a város a félévek közbeni állapotához képest, gyakorlatilag KIHALT!


Feltételezem, más vidéki egyetemvárosok esetében is előfordul ez a jelenség...

2016. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Második 14:04


Nem vicces.

Attól még ennek a "központúságnak" nem kellene feltétlenül így lennie.

2016. aug. 16. 14:15
 7/53 anonim ***** válasza:
25%

Ez egy ilyen ostoba proli közfelfogás, Kérdező, főleg a fővárosiak meg az agglóban élők részéről. Nekik szilárd meggyőződésük, hogy Budapest=Magyarország,és Gödöllőn túl az emberek fán élnek meg embert esznek...röhej.

Esetleg még az lehet az oka, hogy Budapesten elvileg minden megtalálható, aki pl. valami terméket keres, azért küldik fel a fővárosba, mert ott valahol biztos megkaphatja (igaz, ott minden hatszor annyiba is kerül, de hát az nemszámít ugye)

2016. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

14:14


Miért zavar az, hogy "kihalt"?

Számomra Szeged is túlságosan nagynak számít.

2016. aug. 16. 14:17
 9/53 A kérdező kommentje:

14:15

Örülök, hogy egyetértesz.

2016. aug. 16. 14:20
 10/53 A kérdező kommentje:

14:05

Én is így gondolom.

2016. aug. 16. 14:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!