Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan könyv vagy film,...

Van olyan könyv vagy film, ami mindenkinek tetszik, de neked nem nyerte el a tetszésed?

Figyelt kérdés

Mindenki mondta,hogy olvassam el a szürke ötven árnyalatát.

Beleolvastam, de egyáltalán nem fogott meg. Azóta sem olvastam el.

Filmben az Alkonyat. Nem tudnám újra megnézni.


2016. aug. 29. 15:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a Trónok harca ilyen. Próbálkoztam a könyvvel is meg a sorozattal is, de nem jött be. Ízlések és pofonok.
2016. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

szürke ötven árnyalata

Saul fia

Alkonyat

Démonok között.../ Ezen el is aludtam. :D/

2016. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Szürke ötven árnyalata

Twilight

Trónok harca

Éhezők viadala

2016. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Carragher_x ***** válasza:
83%

Hát pl a szürke 50 árnyalata egy bizonyos igényességi fog felett nem tetszik senkinek, szóval itt a környezeted elég érdekes lehet, ha "mindenki" ajánlgatta:)


Egyébként természetesen számtalanszor van s ez így van rendjén, jelzi, hogy képes vagy önálló véleményalkotásra.

2016. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

Pi elete

Felhoatlasz

2016. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Filmezés a hobbim, így sok ilyen filmmel találkoztam...


Szürke ötven árnyalata: ostoba karakterek logikátlan cselekedetekkel, BDSM félreértelmezése.

Twilight: Visszafogom magam, és inkább nem minősítem...

Éhezők viadala: Battle Royal koppintás, sok klisével, logikai bakival, és a young adult filmek minden hátrányával.

Tégla: Miután láttam az eredeti japán trilógiát csalódás volt...

Összes Marvel képregényfilm: Szimplán nem az én stílusom, eddig egyetlen képregény adaptáció tetszett, ez pedig a Nolan-féle Batman Trilógia.

Bond filmek: Faék egyszerű történetű akciófilmek számomra már túl sok túlzással, amelyek nevetségessé teszik ezeket a filmeket. Kicsit a képregény filmekkel tudnám ilyen szempontból rokonítani őket.

Halálos iramban: Nem rossz az ötlet, a téma közel is áll hozzám, de a kivitelezés nem lett túl acélos, a cselekmény túl egyszerű, és az sem segített rajta, hogy túl komolyan vette magát a film. Kicsit B film szaga volt, de nem ez kicsit kilóg a sorból, mert erre nem mondom, hogy rossz, nem bántam meg, hogy egyszer megnéztem, de többször nem venném elő. Tolvajtempó jobb.

Inception: Nolan többi filmjéhez képest kevés a fordulat, és nagyon látszik, hogy ő nem akciófilm, hanem dráma rendező, mivel sok a hiba a harcijelenetekben. Oké, a vége kicsit elgondolkodtató, meg a lélektan itt is erős, de azért magához képest ez csak egy erős közepes.

Django 1966: Igazából nem rossz, de a nagy hype miatt(nagy western klasszikus) többre számítottam, spagetti westernekből inkább a Jó a rossz és a csúf vagy a Volt egyszer egy vadnyugat.


Huh, hát most így hirtelen ennyi jutott eszembe, az értékelések azért elég tömörek, talán kissé sarkítottak is, de nem akartam túlságosan elnyújtani a hsz-t.

2016. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Amióta létezik könyvkiadás, ponyva mindig is létezett, tehát a többségnek tetsző, könnyen emészthető "irodalom", ami az igényesebbeket untatja. Ugyanígy filmekben, pl

Hollywood többnyire inkább csak a látványra hajt, a tartalomra kevésbé szokott, bár kivétel erősíti a szabályt.


De léteznek igényesebb művek is, melyek nem passzolnak a lelkivilágomhoz, bár igaz, volt, ami életkorfüggő:


huszonéves ajánlott már nekem 15-20 éveseknek való animét (japán rajzfilmet), a Sword Art Onlie -t, csak mert az Accel World-öt nagyra tartom, ez alapján javasoltam megtekintésre a SAO-t.


De én azt éltem meg az első 2-3 SAO rész megtekintése után a SAO a fiatalabbak igényeit elégíti ki szerintem, ez valahol az Accel World egyszerűsített, és kamaszoknak való sablon-fantasy változata.


Többször jártam már úgy, hogy aki tudta rólam ,h szeretem X filmet, azt reagálta: "ó, akkor neked Y film nagyon be fog jönni", és sokszor nagyon nem így lett. :) De hát semmi rossz nincs ebben, a másik ember máshogy érzékeli és éli meg a világot, vagy életkora okán, vagy egyébként. Így nyilván lehetett olyan is ,h én ajánlottam XY-nak egy filmélménye okán egy másikat, ami talán neki unalmas lehetett. Próba cseresznye. :)

2016. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
* ez alapján javasolta megtekintésre a SAO-t.
2016. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Inception, Interstellar

Nem vagyok oda Nolan filmjeiért. Szerintem az összes csak véget nem érő rinyálás, kiszámítható történettel.

2016. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
19%

Teljes mértékben megvetem az olyan embereket, akik jönnek ezzel a színvonal dologgal, intelligencia szinttel ha bármilyen megosztó tartalomról van szó.

Nem lehet felfogni, hogy mindenkinek más tetszik? Egyáltalán semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen ember vagy.

Csak ugye a kritikusok elkezdik, hogy szar. Utána meg beindul a csordaszellem, és bumm.. az internetet elárasztják a mémek, csoportos hurrogások, stb.


Személy szerint nekem is sokan ajánlották a szürke ötven árnyalatát, a volt barátnőm is, azonban pár oldal után meguntam az egészet. Ettől függetlenül nem nézem le azokat akiknek tetszik. Hiszen a könyv nem mindenkinek! Hanem egy jól megcélzott csoportnak készült. A célját elérte, bankot robbantott az író vele, illetve számos olvasónak okozott boldog perceket.

A trónok harcát is sokan ajánlották, 2 évadig jutottam el. Azonban a harmadik már nem volt letöltve, és nem éreztem rá késztetést, hogy folytassam. Számomra unalmas, főleg hogy számos rengeteg potenciált rejtegető karaktert megölnek benne.

Az éhezők viadalát is próbáltam, a film első 2 része tetszett. Azonban a további részekre nem tudom rávenni magam. Nem jött be annyira.

Ami még ilyen mainstream dolog, az a twilight!

Meglepő, de imádtam az utolsó részét. Főleg a harcok miatt. Mindig is érdekelt ez a vámpír-vérfarkas dolog.

Nem tartom magamnak mégsem locsogó tininek.

2016. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!