Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy ne menjen ennyire nehezen az ismerkedés?

Figyelt kérdés

Az velem a helyzet, hogy ismeretlen emberek előtt nagyon nehezen tudok megnyílni. Előfordulhat az, hogy nagyon kevés a közös témám valakivel, ilyenkor befullad a beszélgetés. Ha viszont lenne miről beszélgetnem, akkor egyszerűen valamilyen gátlásosság féle-szerű dolog végett egyszerűen nem vagyok képes szóban kifejezni magam. Ilyenkor vagy az van, hogy tudnék mit hozzászólni, de nem jutnak eszembe a szavak, vagy még értelmes gondolatok sem tudnak előjönni. Ha az utóbbi esetben megpróbálom kifejezni magam, akkor általában bődületes hülyeségeket hebegek-habogok. Az is megesik nem is egyszer, hogy annyira leblokkolok, hogy még az elhangzott dolgokat sem vagyok képes értelmi szinten összerakni és emiatt nem tudom nemhogy kifejezni magam, de még megérteni a másikat sem.

Többször próbáltam már élő szóban is ismerkedni. Először fórumokról beszélgettem emberekkel, fiúkkal, lányokkal egyaránt. Viszont amikor személyes találkozásra kerül a sor, egyszerűen olyan, mintha reflexből távolságot akarnék tartani. Képtelen vagyok a személye felől érdeklődni, nem jut eszembe egyetlen értelmes kérdés sem, én sem tudok nyíltan magamról beszélni, sem az állapotomról, sem az érzelmeimről, sem semmilyen belső tulajdonságomról. Vagy pedig valami teljesen más dologra terelem a témát, amely nem szól egyikünkről sem, de ilyenkor csak untatom vele.

Miért van az, hogy ennyire nehezen tudok közel kerülni szinte mindenkihez? Miért nem vagyok képes egyenesen, nyíltan, őszintén beszélni úgy, hogy normálisan megtaláljam a megfelelő szavakat? Hogyan győzzem le ezt a bátortalanságom, félénkségem, szorongósságom?

22/F



2016. szept. 3. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, én sem tudok ellene tenni semmit, beletörődöm, hogy egyedül fogok megöregedni barátok nélkül, párkapcsolat nélkül. Viszont a mindennapjaim legalább nyugodtan telnek.
2016. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért én nem gondolnám ennyire kilátástalannak a helyzetet. Először is: azt kell tisztáznod magadban, kedves kérdező, hogy mi az, amitől félsz, és mi történik akkor, ha netalántán hibázol. Tudom, hogy ez nagyon nagyon nehéz, de szoktatnod kell magadat azokhoz a helyzetekhez, ahol rá vagy kényszerítve, hogy verbálisan is kommunikálj emberekkel, valós, fizikai térben, és ha tegyük fel nem tudsz egy összefüggő mondatot elmondani, vagy végigvezetni egy gondolatsort, akkor mi történik?Szerintem nem fognak kinevetni, tulajdonképpen te kerülsz önmagad fókuszába, mások észre sem veszik, ha hibázol, legalábbis biztos nem tulajdonítanak neki olyan nagy jelentőséget, mint te magad. Ebből tulajdonképp annyit kell megjegyezned, hogy saját magad csapdájába kerülsz ezzel, amiből csak a sikerélmények tudnak kiszabadítani. Persze tudom, ezt könnyű mondani, könnyű a számítógép mellől tanácsokat adni, ilyen és hasonló gondolatokat bárki mondhat neked. De el kell hinned, hogy értékes vagy, biztos vannak olyan tulajdonságaid, tudásod, ami más számára értékes és pozitív lehet, és tudsz olyat, amit más nem. Sokat számít, hogy milyen emberekkel vagy körülvéve. Ha ez megnyugtat én is ebben a cipőben járok egyébként, így vicces, hogy én adok tanácsokat, de van néhány tapasztalatom, sajnos főleg rossz, az emberi kapcsolatokat illetően, a személyes kontaktok terén. Az igazság az, hogy nagyon elegem van az emberekből általában, és én is nehezen nyílok meg, de az is egy probléma, hogy akikkel körül vagyok véve gyakran isznak, kocsmáznak, (egyébként egyetemről beszélek, azt hozzátenném), koleszos vagyok, és itt is a többség sokat bulizik, pörög, ami nekem egyszerűen nem megy, nem szeretem, de ha olyan tevékenységet végzek, amit szeretek, az feltölt, sokkal jobb rekreációs tevékenység olvasni, írni, rajzolni, mint a dohányszagú kocsmákban inni, ugyanarra a monoton zenére, másnap pedig arra se emlékezni, hogy mi történt veled. Én is nehezen kommunikálok emberekkel, bár sokat fejlődtem, az egyetem,a munka mind rákényszerítenek bizonyos fokig, hogy változz, azt gondolom. Csodát senki, én sem tudok tenni, de hasonló a helyzet velem is, se párkapcsolat, se nagy baráti társaság, elvétve akad egy-kettő, de ritkán járok össze igazából a barátnőimmel is, néha azonban jobb egyedül lenni. Kitörnék a helyzetemből, mert néha zavar, de az egyéni komfortom így nincs meg, ezért belesüppedek a lustaság, és magány mocsarába. De azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel. Mi történik ha először hibázol? Semmi. Nem úgy születünk, hogy mindent tudunk, az emberekkel is meg kell tanulni bánni, mint az állatokat idomítani. Néha az emberek is ilyenek, a megfelelő bánásmód, hozzáállás sokat segít, de gyakorolni kell, mint az autóvezetést, vagy bármi egyszerűbb, banális dolgot. Pont veled egykorú vagyok egyébként, csak lányban és teljesen átérzem a helyzetedet, de hiszek benne, hogy változni fog, remélem valamennyit tudtam segíteni, ha legalább csak annyit tudsz, hogy vannak sorstársaid, vagy majdnem hasonló helyzetben lévő emberek, az is lehet egy kapaszkodó. Lehet, hogy már nem annyira aktuális a kérdés :)
2016. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!