Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy mivel elmúltak a 60-as évek, meghalt Nixon, vége a vietnami háborúnak, ezért már igazi hippik se lehetnek?

Figyelt kérdés

Olvastam ilyen véleményeket, és nem értettem. Fogyasztói társadalom még mindig van (de még mennyire), háborúk, ahova beavatkoznak a nagyhatalmak csak a pénz érdekében még mindig vannak, úgyhogy bár Nixon és a vietnami háború már nincsenek, még mindig nem lehet azt mondani, hogy nincs mi ellen lázadjanak a hippik.

Én azt látom, hogy egy sok álhippi (annak mondja magát, de semmi köze a hippiséghez) van, és értem, hogy ha valaki őket látja, azt mondja, hogy ezek már nem is igazi hippik. De szerintem léteznek még valódi hippik, ha nagyon kevesen is.



2016. szept. 7. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak még középkorúak, de azt mindenki elfelejti hogy bármennyi is megy a karate, nem lehet elkerülni a modernkor dolgait. Ha fáj a fog, nem hagyod kirohadni, ha műteni kell valamit, akkor be kell feküdni kezelésre. Otthon gyógyfüvekkel nem fog helyrejönni semmi, régen is ezért haltak meg fiatalon.
2016. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

A hippik az 1960-70-es évek lázadói fiataljai voltak,

kellett hozzá az az életérzés, amit az akkori Amerika képviselt, mert csak abban a közegben tudott a mozgalom életképes lenni.

Ma már csupán attól nem lesz valaki hippi, hogy virágot tűz a hajába, LSD-t szív, az autójára ráfesti, hogy "Szeretkezz, ne háborúzz!", zömében nem mosakszik és mindenkivel közösül aki mozog, csak egy szánalmas, múltban élő bohóc.

A hippi mozgalom akkor volt, de már lejárt, a célok nem aktuálisak, lehet lapozni.

Minden kornak megvannak a maguk lázadói, akik nem annyira karakteresek, mert nem mozgatnak akkora tömegeket, de lehet próbálkozni. (... csak nem a múltba visszanyúlkálva)

Persze előtte nem ártana egy akár vitatható értelmű, de eredetiséget sugárzó, komolyan vehető cél is.

2016. okt. 31. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!