Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyes feministák miért általán...

Egyes feministák miért általánosítják a férfiakat?

Figyelt kérdés

Ugye, az egyik dolog, amiért a feministák küzdenek, hogy a nőket ne általánosítsák Például ne mondja senki, hogy egy nő nem képes úgy vezetni egy céget, mint egy férfi. Egyes feministák viszont nagyon durván általánosítják a férfiakat. Például: A férfiak lusták, nem végeznek házimunkát, nem tudnak jól vigyázni a gyerekekre stb. Na de akkor hogy van ez? A nőket nem szabad általánosítani, a férfiakat igen?


Akinek nem inge, ne vegye magára. Tudom, hogy vannak olyan feministák is, akik nem általánosítják a férfiakat, nem velük van bajom.



2016. szept. 8. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Rengeteg leszbikus is feminista. Talán ezért.
2016. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát gondolom ez a válasz arra, hogy sok férfi meg a nőket általánosítja. Ezek azok a megkeseredett férfiak, akik mindenért a nőket okolják (pl. csak a pénz kell nekik vagy csak a Dicaprio kinézetű pasikkal tudnak csak szóba állni) és gondolom erre jönnek a vérfeministák, akik meg így válaszolnak erre.

Egy feminista nem általánosít, hanem kiáll az egyenlőségért a két nem között.

2016. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem csak a feministákra igaz, hanem ez kb az emberi természet alapvető része. Nézz csak körbe a felnőtt párkapcsolatok és szexualitás témakörökben, tele vannak olyan kérdésekkel, hogy miért ilyen meg olyan a női nem.


És hogy miért általánosítunk?

¯\_(ツ)_/¯

2016. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy nem léteznek olyan férfiak, akik általánosítanak, de nem erről szólt a kérdés, hanem arról, hogy hogy megy az egyeseknél, hogy felszólalnak a nők elleni általánosítások ellen, de közben férfiakat általánosítanak?


Az az érv, pedig nem jó, hogy "de a férfiak között is van, aki általánosít", mert az a férfi hülye, de az is, aki "viszontválaszként" a férfiakat általánosítja.

2016. szept. 8. 22:00
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem máig kedvencem a Nane szórólapja :D

Azért költözzön el a férfi, mert neki vannak barátai, szülei.

A nőnek meg korlátozottak a lehetőségei :D

Ilyet!!???

2016. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért hoztuk fel a másik oldalt is, mert nincs különbség a kettő között...

A feministák a nők érdekeiért szólalnak fel, a férfiak meg a férfiak érdekeiért, mindkét fél ugyanazt akarja, csak más-más oldalon állnak, és ha megfejted, hogy miért viselkedik így az egyik, akkor tudni fogod a másik fél okait is.


Ez olyan, mintha arra kérdeznél rá, hogy miért szereti sok 20 év alatti az édességeket, mi pedig azt válaszolnánk, hogy pont azért, amiért a világ többi része is, de te követelnéd, hogy csak a 20 év alattiakról beszéljünk.


A buták általánosítanak, az okosak nem. Attól, hogy valaki feministának vallja magát, nem lesz automatikusan diplomata is...

2016. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
# 6: De azok a férfiak nem hangoztatják állandóan, hogy ők az egyenlőségért, a kettős mérce ellen harcolnak. Persze amúgy is rossz, ha valaki egy egész nemre általánosít, de ha egy olyan ember teszi, aki azt mondja magáról, hogy a nemi egyenlőségért harcol, az nevetséges.
2016. szept. 8. 22:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Sokan szeretnek általánosítani, ők éppenséggel róluk, más másról... Vagy szimplán ellenszenves nekik az összes férfi és a régmúlt időkből, mikor még más volt a nők helyzete, abból merítenek és az ellenszenvet ebben vezetik le - ez az én személyes tippem.
2016. szept. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

6.


Te legalább annyira ostoba vagy, mint az általánosító feministák.

Mit nem értesz azon, hogy mekkora ellentmondás van abban hogy hőbörögnek a hülyék, közben meg...

Ehhez pedig meg a fétfiaknak semmi köze, akár mennyire js próbálod idekeverni.

A nagy antirasszisták ugyan ilyenek általában, simán bevágnak egy ilyet, hogy a "Magyar az egy rasszista nép".

Aztán próbálnád felhívni a figyelmét, hogy ez így kicsit fura, de nem fogja az agya, mert semmivel nem különb attól, akiket szid.

2016. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Vagy szimplán ellenszenves nekik az összes férfi és a régmúlt időkből, mikor még más volt a nők helyzete"

Ez kb. olyan, mintha utálnám a németeket, mert 75 éve nácik voltak. :)


"A nagy antirasszisták ugyan ilyenek általában, simán bevágnak egy ilyet, hogy a "Magyar az egy rasszista nép"."

Na igen, erről van szó. Én nem szeretem a rasszistákat, de mikor valaki a magyarokat szidja, az ugyanolyan rasszizmus, mint mikor más a cigányokat, zsidókat, arabokat stb.

2016. szept. 8. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!