Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik itt sokan le...

Miért nézik itt sokan le azokat, akik felnőttként is szüleiknél laknak?

Figyelt kérdés

Én 19 évesen költöztem el a szüleimtől, de egyáltalán semmi bajom azokkal, akik nem így tették.


Rengeteg kérdést meg hozzászólást olvastam ilyen esetekről és mindenki, aki egy kicsit is utalni mer arra, hogy őt különösebben nem zavarja a dolog, teljesen le van pontozva és jönnek a sértő kommentek is.


Miért lenne kötelező különköltözni a szülőktől, ahogy a gyerek elmúlt 18? Jobb esetben még iskolába jár, sok szülő azzal is segít így a gyerekén, hogy iskola mellett ne kelljen még dolgznia is, hogy egy kis lepukkant 1 szobás lakást ki tudjon venni maganák.

Vagy ha esetleg idősebbekről beszélünk, mondjuk 25 éves, akkor belegondolt már valaki, hogy netán azért lakik otthon mert a szülők öregek, esetleg betegek és hát a gyerek meg nem nyomja be őket egy öregotthonban, hanem vállalja saját maga, hogy gondoskodik róluk.

Vagy mondjuk ismerek olyanokat is, akik nagy házban laknak (2 konyha, 3 fürdőszoba, 5 hálószoba) és így fölösleges elköltözniük, mert most mit csináljon a 2 szülő akkora házban? Persze most jönnek az azt el lehet adni és venni 2 kicsit, de az sem megy egyik napról a másikra.


Persze nem azokról beszélek, akik 30 évesen is otthon ülnek és még anyuci mossa az alsónadrágját és csak élnek a szülőkön mint egy pióca. De miért kell a rendeseket ennyire lenézni?


2016. szept. 10. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira unalmas életük van, hogy ebben lelik az örömüket, hogy másba belekötnek.
2016. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van sapka-nincs sapka esete. Én is itthon élek, mert egyedül nem tudok egy egérlyukat sem fenntartani, költözni nincs kivel, ha meg már szobát bérelnék, ugyanúgy 2-3-4 másik emberhez kell alkalmazkodnom, aki 1) vadidegen 2) a fizum harmada alsó hangon rámenne. Inkbáb adok a családi kasszába akkor és spórolok mellette.
2016. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Én csak azt nézem le, akinek lenne pénze, de egyedül nem akar. Nem akarok olyan emberrel élni, aki nem tanult meg egyedül élni.
2016. szept. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2 ilyen jellegű embertípust ismerek

1, Apuci-anyuci alárakott egész élete alatt mindent. Egyetemkor lakást kapott, de abban a tudatban él, hogy ezt ő, saját erőből érte el. Természetesnek veszi, hogy másnál is így megy.

2, Saját melóból, szenvedve, összehozott egy kis albérletet. Mivel ő elérte és büszke rá, alapvetőnek tekinti, hogy több azoknál, akik nem voltak hajlandók ugyanezt tenni.


#3: Mi a különbség aközött, hogy valaki a szüleivel él és eltudja e látni magát? Ismerek nem egy olyan embert, akik ugyan egyedül élnek, de hetente vagy havonta mennek a szülei a szennyest mosni meg kaját csinálni. Pedig egyedül él egy lakásban... És olyanokat is, akik egyetem alatt egyedül éltek, de egyetem után hazaköltöztek.

2016. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MZ.per.X ***** válasza:

Azok, akik a konkrét otthonlakás tényét szólják le, azok általában buta, primitív emberek, vagy anyuci kedvencei.


18:07...én ismerek egy harmadik típust is. Például ismerkedésnél sokszor megkaptam, hogy mi az, hogy 20-on évesen szobatársam van, és nincs saját lakásom. Bezzeg akik mondták lányok, azok mind apuci kocsiját vezették, és otthon laktak apuciékkal. És ha rákérdeztem, hogy te miért otthon laksz, akkor az volt a válasza, hogy jajj így mennyivel olcsóbb, meg marad pénze "élni" is...


Szóval tulajdonképpen sokszor azok is lenézik a másikat, akik semmivel nem jobbak, sőt.

2016. szept. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Amúgy én irigylem azokat, akik otthon tudnak lakni.


Egyrészt, totál elkeserítő, hogy minden hónapom azzal indul, hogy hazahozom a fizetésem és egy jelentős részét rögtön adhatom oda egy idegen embernek.


Egy szaros szoba bérlése 30-50 ezer forint, és ez a saját szempontomból kidobott pénz, amit szívesebben adnék a szüleimnek, vagy forgatnék bele a családi házba.

2016. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

MZ.per.X szerencsémre ilyennel még személyesen nem találkoztam, de haveroktól hallottam róluk.

Fura emberek, fura igényekkel...

2016. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben egyetértek a válaszokkal. Én is ismerek személyesen olyat, hogy bár saját lakása van, de hétvégenként anyuci megy takarítani és viszi a piszkos ruhákat haza kimosni, kivasalni. És akkor még ilyeneknek áll feljebb, hogy de ők már nem a szülőkkel laknak? Ezek még rosszabbak.

Ritka eset az amikor a gyerek még otthon lakik, de semmit sem csinál, nem ad pénzt haza, semmi házimunkát nem végez, nem főz. De azért a pár lusta kivételért, aki csak élősködik, nem kellene mindenki mást lenézni.

2016. szept. 10. 19:37
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

" Persze nem azokról beszélek, akik 30 évesen is otthon ülnek és még anyuci mossa az alsónadrágját és csak élnek a szülőkön mint egy pióca. De miért kell a rendeseket ennyire lenézni?"

Te is lenézed őket, akkor meg tudhatnád a választ a saját kérdésedre.

2016. szept. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"..de egyáltalán semmi bajom azokkal, akik nem így tették. "


Szövegértelmezés látom megy. Nem magam miatt írtam azt ki, hanem a többieknek, akik egyből azzal jönnek, hogy csak azért vannak otthon mert lusták.

2016. szept. 11. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!