Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt kollégistaként vannak...

Volt kollégistaként vannak olyan tapasztalataitok, amik miatt inkább nem szerettétek, mintsem szerettétek a kollégiumot?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen azoktól kérdem, akik voltak kollégiumban.
2016. szept. 10. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Többször is laktam kollégiumban. Legutóbb már dolgoztam, amikor koleszba kényszerültem (kevés volt a fizetésem, a kolesz meg olcsó volt, tehát odamentem). Teljesen kikészültem az alatt a pár hónap alatt, mert nekem 5-kor kellett kelnem, hogy odaérjek a melóba, de sosem lehetett rendesen aludni, mert az alattunk lévő szobában állandóan ment a buli, discofelszereléssel...És az is zavart, hogy sosem lehetek egyedül, mindig van valaki a szobában. Egyébként amikor diákként voltam koleszos, akkor azt szerettem.
2016. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hangoskodás, nulla magánélet, koszos konyha.. De még ezek ellenére is szeretek kolis lenni.
2016. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Amik negatívumok voltak:

-Fél évente költözés, akár tök másik koliba.

-Néha csak 1-2 szobával arrébb költözés, mert épp úgy osztottak be.

-Költözéskor tuti hogy ótvar retkes szobát kaptunk, amit lehetett 2 hétig takarítani, festeni.

-Folyamatos hangoskodás, hajnalig.

-Folyamatosan van valaki mellettem, körülöttem.

-Közös konyha, wc, zuhanyzó.


Fiatalon bírható míg délig alszik az ember, viszont diákmunka, rendes munka mellett én igénylem azt, hogy ha hazajövök, akkor nyugi legyen, csend, főleg este, és korán ágyba kerülhessek.

2016. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliban a kimenőrendszer, a kötelező tanulószoba, az, hogy a nevelők szadisták voltak, és minden nap a fejünkhöz vágták, hogy szart se érünk. Az, hogy nem tudtunk pihenni normálisan, mert ahogy hazaértünk az iskolából, mehettünk le tanulószobára. Az, hogy a tanulószobán nem lehetett tanulni, mert bocs, de engem zavar az, hogy hallom a szomszéd szuszogását a csöndben, meg hogy a nevelőtanár lecsesz, ha fél percre felnézek a könyvből. Az, hogy sehová se mehettem délután a barátaimmal. Az, hogy emiatt mindig éjjel kellett tanulnom, akkor is elbújva valahol, mert 10-kor takarodó van. Az, hogy a jelenlétünk nélkül átkutatták a szekrényeinket. Az, hogy ezt a börtönt a törvényeknek maximálisan megfelelően működtették, működtetik a mai napig (utánajártunk). Az, hogy elhitették mindenkivel, hogy egy ostoba gyökér, aki sosem viszi majd semmire. Az, hogy a reggelit kötelező volt megrendelni és kifizetni, pedig ősztől tavaszig retkes vagy uborkás kenyér volt minden. Egyes. Nap.

Most egyetemi koliban lakom. Nagy bulik nincsenek, általában csak hangos beszélgetés, de normális emberek laknak a szinten, szóval ha megkéred őket, akkor visszavesznek. Az egy picit zavar, hogy jobb lehetőség híján a konyhát használják társalgónak, és ha főzni akarsz, akkor nem férsz el, de ez legyen a legnagyobb bajom az életben :D Pihenni tökéletesen tudok, és a szobatársam jelenléte se zavar.

2016. dec. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!