Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság milyen szakmát/foglal...

Manapság milyen szakmát/foglalkozást érdemes választani amivel az ember jól keres Magyarországon?

Figyelt kérdés

2016. szept. 23. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Informatikus
2016. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És egy lánynak?
2016. szept. 23. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
gepesz vagy villamosmernok.
2016. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gépész vagyok, és szarúl keresek...egy informatikus még szarabbul átlagban..
2016. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
lány is lehet informatikus
2016. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gépészmérnököt kereső álláshirdetések 90%a értékesítőt keres és nem mérnököt.
2016. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Gépész vagyok, és szarúl keresek.."


Valts munkahelyet.

2016. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Különösebben itthon semmi sem éri meg igazán. Egyszerűbb kimenni külföldi egyetemre és egyből ott tanulni és dolgozni.

Írják sokan az informatikus, villamos és gépész szakokat. Valóban, hazai viszonylatban nem rosszak, de egyre kevésbé éri meg. Egyrészt, az egyetemek nem gyakorlati tudást adnak át, ami óriási hátrány. Másrészt, ha nem vagy zseni, az egyetemi éveid alatt el is vesztegetted a fiatal éveidet, mert alig végzik el csúszás nélkül az emberek.

Itthon jelenleg az informatikus tényleg nyerő, de inkább úgy, ha saját erejéből tanul meg valaki tényleg jól használni a dolgokat.

Esetleg, ha csajosabb állást akarsz, akkor a mérlegképes könyvelő nem rossz, de tényleg nehéz. Ahogy mostanában észrevettem, a menedzser, gazdasági meg hasonló dolgokban jó pénzt lehet keresni, de nagyon kellenek hozzá a kapcsolatok.

2016. szept. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha újrakezdhetném az életem, én biztos jogot tanulnék!

A közjegyzők például szerintem hülyére keresik magukat. Legutóbb egy szerződéshez kellett közjegyzőt is bevonnom, abból állt a munkája, hogy a már kész kiállított szerződésmintában átírta a neveket, összegeket, dátumokat, utána kinyomtatta és felolvasta nekünk, majd aláírtuk, aztán persze perkálhattunk. Kb. 15-20 perces munkára kapott 25.000 forintot! Ha egy hónapban csak három ilyet megcsinál, az összesen kb. 1 óra munka és máris megkereste vele a minimálbért, amiért más 176 órát dolgozik! Bele nem merek gondolni, hogy ezeknek mennyi pénzük lehet, ha tényleg sok ügyfelük akad egy hónapban és nem csak elvétve egy-kettő.


30/N

2016. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész,Szakorvos,Többnyelven beszélő kül keres. ésatöbbi.
2016. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!