Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 25-35 év közöttiek! Ti felnőtt...

25-35 év közöttiek! Ti felnőttnek érzitek magatokat? Mikor kezdtétek el felnőttnek érezni magatokat?

Figyelt kérdés

28 vagyok, 6 éve leszakadtam a szülőkről, a vőlegényemmel együtt élünk azóta. Önállóak vagyunk, dolgozunk. Gyerek még nincs, az esküvő jövőre lesz.

Viszont én bár úgy viselkedem, mint egy felnőtt, belül gyereknek érzem magam még mindig.

Ti is érzitek ezt? Vagy nálatok már elmúlt? Mikor múlt el? Történt valami? Vagy csak úgy szépen magától?



2016. szept. 24. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok. Teljesen felnőttnek érzem magam. Van egy elsős fiam, szép feleségem, kedves családom. A munkahelyemen is jól megvagyok, egy-két ember kivételével mindenkivel jól kijövök. Egy pár évik küszködtem alkohol problémákkal, de ez csak elhatározás kérdése, hogy ki akar jobb jövőt magának. Igazából én úgy 21 évesen kezdtem felnőttnek érezni magamat, akkor alakultak ki a kapcsolataim, akkor kezdtem igazán élni, tervezni a jövőmet.
2016. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
inkább érzem magam rabszolgának, mint felnőttnek!
2016. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nevelés kérdése. Nekem szüleim elváltak korán, anyu pedig nagyon magának nevelt. A széltől is óvott. 17-18 évesen nem csinálhattam a konyhában semmit, mert jajj, megégetem magam. Hiába mosogattam el, anyu elmosogatott még egyszer, hogy tuti jó legyen és hasonlók.

Totálisan életképtelen felnőtt lett belőlem.

Még így 30 évesen családosan is vannak ilyenek, hogy félek a forró olajtól és hasonlók, annyira belém lett nevelve, hogy az engem tuti megéget, nem nekem való (ez csak egy példa a sok közül).

Talán emiatt még mindig nem érzem magam felnőttnek, bár a külvilág ezt nem érzékeli. Teljesen megértem mire gondolsz.

2016. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Blade Bone ***** válasza:
26 vagyok, felnőtt vagyok amikor kell. Alapból otthon viszont fiatalos vagyok, játszok néha, igyekszem sokat pihenni, sokszor vannak gyerekes megnyilvánulásaim, de én így jól érzem magam, nem is szeretnék túl komoly lenni. Nekem az nem egyenlő a boldogsággal és a jó élettel.
2016. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyereknek érzem magam, aki csak játssza a felnőttet, többnyire sikertelenül.

(Mondjuk nekem ebben az érzésben valószínűleg nagyon közrejátszik a jelenlegi élethelyzet miatti elkeseredés. Most nagyon rövid időn belül vesztettem el munkát, albérletet, és marhára azt érzem, hogy nulla a jövőképem, mivel párom sem túl tehetős, kb esélyünk sincs normális életet kialakítani, csak élünk egyik hónapról a másikra, ahogy tudunk... Ez minden, csak nem felnőtt lét, kb az egyetemisták csinálják ezt, tervezés nélkül.)

26N

2016. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is annyira a korral jár ez... Mikor saját lábadon élsz,főleg egyedül tudja megtanulni az ember milyen amikor magadra főzöl,mosol takarítasz mellette széttdolgozod magad.
2016. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!