Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Hatalmas hibát követtem el. Egy ideje megváltoztattam a nevemet. Ezt úgy értem, hogy megmaradt az eredeti nevem, de bárki, akivel találkoztam azon a néven ismer, amire megváltoztattam. A való életről beszélek. Felnőtt tagozatra járok, végig ezzel a névvel mutatkoztam be, természetesen a bizonyitványomon, illetve ahogyan fel vagyok jegyezve a valódi nevem áll, de a tanár is azon a néven szólít, ahogy én akartam és már teljesen megszokta mindenki. Azóta párom is van, neki is így mutatkoztam be. magyarul elrontottam az egész életemet. Illetve most jöttek a kapcsolataim, új barátaim, akikkel szintén így ismerkedtem meg. Egy vezetéknevet és egy utónevet találtam ki, a régit pedig dobtam. Ha most bevallanám, mindenki elpártolna tőlem és idiótának nézne. Lehetséges volna az, hogy megváltoztassam a nevemet végleg? Hivatalosan is.
2016. szept. 24. 15:47
 1/3 zombienyul ***** válasza:

Vezeték nevet változtathatsz: 10.000FT a kérvény, de jól meg kell indokolni, hogy megváltoztassák.


Keresztnévben nem vagyok biztos, hogy meg lehet e, viszont második névnek felveheted bármikor.

2016. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2016. szept. 24. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, hivatalossá kell tenni, ha már így alakult.
2016. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!