Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is minden szempont...

Szerintetek is minden szempontból egyre rosszabb Magyarország?

Figyelt kérdés

2016. szept. 28. 10:13
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Sőt anyagilag lassan megelőz minket Románia,lassan ott is jobb az egészségügy is,több jobb autójuk van.
2016. szept. 28. 10:14
 2/38 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Én normálisan élek. Pedig nem vagyok közel semmilyen tűzhöz. Jól érzem itt magam.

Szerintem az a gáz, hogy mindenki mindenért szidja Magyarországot. Biztosan van, aki tényleg rossz helyzetben van. De a legtöbben csak várják a sültgalambot és a saját bénaságukat, lustaságukat akarják a nagy gyűlölködéssel elfedni.

2016. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
A sok fiatal menekül ki külföldre.
2016. szept. 28. 10:20
 4/38 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is mentek ki ismerőseim. Nagy részük olyan, akinek nem volt semmi végzettsége. Itthon is gyárban dolgoztak. Kint is takarítanak, mosogatnak.

Sokan mentek ki diplomával is, mert itthon kevesellték a fizetést. Ők is takarítanak, raktárban pakolnak!!! Ott nem ciki, mert senki sem látja, itthon meg sokkal jobb munkákat is lefikáztak. Na ez aztán nagy előrelépés.

Ráadásul nem is szeretnek kint élni, hiányzik nekik a család, a barátok.

Nem álmodozni kell, hanem tenni valamit.

2016. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
27%
Másodiknak nincs igaza. Édesapámat tudom felhozni példának, reggeltől estig dolgozik heti hat napot, vállalkozó, a nullából építette fel az életét, tehetséges értelmes ember... Ennyi munkával amennyit ő belefektetett és ilyen eredményekkel külföldön, pl ausztriában megkereshetne havi egy milliót forintba átszámolva, így meg szaros 160ért megszakad. Ez hol igazságos ? sehol! el kell menni ebből az országból. Bevettek mindket az EU-ba, elvárnak tőlünk minden sz...art, de mégsem vagyunk egyenrangúak más országokkal, nálunk nincs euró, nincsenek normális fizetések. Ennek az országnak annyi, egy nagy kalap sz..ar. És ezt nem sajnálkozásból mondom, hanem mert ez az igazság, ahogy végzek az egyetemen takarodok is el innen.
2016. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%

5: a vállalkozás mindig lutri, és nem biztos, hogy összhangban van a befektetett munkával a jövedelem. És ez Ausztriában is így van. Nagyon nem mindegy, hogy mire vállalkozik valaki.

És egyébként leírtam, hogy nyilván nem igaz mindenkire, hogy csak várja a jólétet és nem tesz semmi, de azért sokan vannak így.

Ma is, tegnap is, itt is volt már több kérdés, hogy milyen munkát lehetne elvállalni semmilyen képzettséggel. Amikor mennek a válaszok, akkor jönnek sorba a kifogások, hogy az nem jó, keveset fizetnek, nem 8-16-ig van a munkaidő, stb.

És ez főleg a fiatalokra jellemző, sokat akarnak keresni, nulla tapasztalattal, sokszor képzettség nélkül. Hozzánk is jött már úgy újonc, hogy kiakadt, hogy neki 1 hét után miért nem annyi a fizetése, mint annak, aki már 5 éve itt dolgozik :D

2016. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
#5 Egyet értek.Én is menni fogok.
2016. szept. 28. 10:32
 8/38 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2016. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
34%

Egyetértek az első két válaszolóval.


Aki diplomával kimegy külföldre wc-s néninek/bácsinak, az meg is érdemli! :D

2016. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
54%

Nem. De ez ebben a formában azért elég buta kérdés. Ha vki megtalálja a számításait itthon a magánéletben és a munkában is, jól érzi magát. És Vica versa, a külföld sem garancia a boldogságra. Én nagyon jól érzem magam, ahhoz képest h mennyit dolgozunk, nagyon is jól keresünk, van lakásunk, autónk. Van Angliában élő barátunk - ő elég jó pozícióban van, szeret is ott élni - de esélyük sincs még arra sem,h hitelt tudjanak saját lakásra felvenni.

Mivel kisgyerekunk van, nagyon is tudom értékelni a Gyed extrát, azt h itthon tudtam maradni 2 évig - ami nyugaton elképzelhetetlen. Ráadásul a gyerekünknek van egy súlyos betegsége, aminek Magyarországon világ viszonylatban is kiemelkedő az ellátása, kezelése. Így - ha csak nem történik vmi nagy katasztrófa - semmi képpen nem költöznék el innen.

Szóval a kérdés túl sokrétű, az nem elég,h máshol tobb a fizetés. A saját életedhez kell ezt igazítani, de a boldogulásért mindenhol meg kell dolgozni. Mindennek van árnyoldala, nyugaton sincs kolbászból a kerítés.

2016. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!