Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a fizikai dolgozókat?

Figyelt kérdés
Savanyú a szőlő? Igen, nekem egy kicsit az. Bár érettségim van ritkán töltöttem be olyan munkakört amiről a többség azt hiszi kell hozzá. - egyszer egy felvételi elbeszélgetésen a hölgy mindenféle feltételeket szabott, hogy én lépjek vissza: érettségi, hétvége is.... mondtam minden megfelel. Erre ő kiakadt: vegyem tudomásul van "arra érdemes". Sajnos többször tapasztaltam lenézettséget amikor arról volt szó ki mit dolgozik. Pedig nem mindig tanulatlan ember a (pl: biztonsági őr, újságkihordó postás, buszvezető stb. Van két HÖLGY ismerősöm akik egyéb irodai munkát végeznek. Az egyik 2 éves gépíróiskolával a másik 8 általánossal. A hozzátartozója protezsálta oda. Egy ismerősöm Svájcban él, mondja ott a fél ország állattenyésztéssel foglalkozik és egyáltalán nem ilyen a mentalitás mint nálunk. Itt szinte már csak a diplomások számítanak embernek. Miért? Mire fel ez az iszonyatos nagyképűség tömény előitélet?
2016. okt. 11. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Magyarországon annyira alacsonyak a fizikai dolgozók bérei, hogy hihetetlen. Így megbecsülést se várj.
2016. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kommunizmus alatt terjedt kelet európában a koszrumös , diplomatatáskás doktor docens urak tisztelete, a diplomák értelmetlen halmozása, mindenki tanult kellett legyen, minimum mérnök.

Kelet európában ez máig tartja magat , föleg romaniaban a kosztüm, óra, lakkcipös megjelenés, es abban való céltalan lötyögés.

Nem is veszik az embert emberszamba ezek nelkul , egy márkás óra stb nélkül.

Nevetséges? Az . De mélyen gyökerezö hit

2016. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Primitívség,előítélet általában.Én segédmunkás vagyok,és látom,hogy lenéznek páran munkahelyemen(eü.asszisztensek)ha nem is mondják ki.Csakhogy mióta kaptam fizuemelést tudom,hogy akik lenéznek,ők sem keresnek többet,sőt még sokuk ennyit se:)
2016. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magukat minősítik azok a "magasan kvalifikáltak", akik lenézik a fizikai dolgozókat.Ebből is látszik, hogy nem a diplomával osztják az intelligenciát.Ha meg csak a protekciónak köszönheti a jó helyzetét, akkor pláne hallgasson!
2016. okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak azért, mert ha végig nézek a melóhelyem utcájában dolgozó útépítő embereken, rosszul leszek. a legtöbb ember azt látja, hogy támasztják a lapátot, füttyögnek a nők után és kora reggel utcahosszában bűzlenek a piától.

persze láttam már rendesen dolgozó melósokat is, ácsok pl mifelénk józan emberek.

2016. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!