Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Angliai magyarok! Ti megtalált...

Angliai magyarok! Ti megtaláltátok odakint a számításotokat?

Figyelt kérdés
Akármiért is mentetek ki, pénz, kaland, új élettér, megtaláltátok ott amit kerestetek?

2016. okt. 13. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
En kicsit odebb vagyok Irorszagban, de igen, megtalaltam a szamitasaimat. Nem terveztem, h maradok, m Mo-on is jo allasom volt, de itt talaltam meg a paromat, igy maradtam :)
2016. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Én 3 évet éltem kint, már elköltöztem.

Részben meg, viszont nagyobb részben csalódás volt.

Szakmával, nyelvtudással mentem ki, végig ebben is dolgoztam és viszonylag jól haladtam abban is hogy egyre jobb helyeken dolgozzak, 4 munkahelyem volt a 3 év alatt.

A nyelvtudásom sokat fejlődött, ma is sok hasznát veszem. Sok új embert megismertem, de a legtöbb maradt FB kapcsolat.

Amiben nagyon csalódtam hogy szinte semmit sem tudtam fèlretenni a londoni árak miatt, illetve az utolsó èvben valamit ami arra volt elég hogy országot váltsak.

Az időjárás nagyon depresszív és ez mindenki hangulatára hat. Az angol konyha felejtős. Kapcsolatokat nehéz kialakítani, mivel tranzit város, mindenki pár hónap, èv után tovább áll. A lakhatás meg egyenesen horror és főleg ez az ami hosszú távon èlhetetlennè teszi a várost.


Van összehasonlítási alapom, 2 éve már Bècsben èlek, ég és föld a különbség Bécs javára.

2016. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Laktam Angliában 2 évig, de rettenetesen utáltam, egyedül a jó állásom és a szakmai fejlődésem miatt tartottam ki.


Pár éve viszont átjöttem a szomszédba (Írország), itt pedig teljesen itthon érzem magam. Ég és föld, pedig rengeteg a hasonlóság, az időjárás, kaja, stb. itt is elég tré, de az emberek mentalitásában hatalmas a különbség, nagyon sokat számít. Nincs az az isten, amiért még egyszer visszaköltöznék az angolok közé.

2016. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is éltem kb 4évig angliában alkalmi munkákból,csak betegség miatt haza kellett jönnöm.Pénzt azt én se tudtam félrerakni,de ettől függetlenül szívesen visszamennék.Nem sok mindenem van ami magyarországhoz köt.Ugyan van egy két szakmám de ezekből nem igen lehet odakint megélni,maximum elvegetálgatni.Tapasztalataim szerint a külföldi kétkezi vendég munkásokra ma már nem nagyon van igény külföldön se.Inkább a diplomások kellenek mindenkinek mer azok szépek okosak műveltek tanultak perfektül beszélnek angolul stb.Mondjuk nekem itt magyaroroszágon se nagyon van/volt soha semmim,úgyhogy gyakorlatilag nem köt ide semmi.Nem vet fel a pénz nincs saját lakásom, családgyerek, nem örököltem,nincs autom nincs semmim. Számomra ezért is mindegy hogy hol élek.Amúgy is olyan gyerek vagyok hogy a világon a magam módján mindenhol otthon vagyok úgy mint egy földi vándor.Amerikában is éltem évekig.Ott is otthon éreztem magam.)Az angliai időjárás valóban néha elég szélsőséges tud lenni van úgy hogy pár óránként változik ,meg olyan is van hogy napokon át csak esik,ami néha kissé megviselheti a szervezetet már ha valaki érzékeny az időjárásváltozásokra.Egyik front követi másikat amit néha elég nehéz megszokni,szóval van egy pár dolog amivel meg kell küzdeni odakint.Kell az akarat és túlélési ösztön ha mondjuk hónapokig nincs munka és az ember naponta csak egyszer-kétszer tud enni egy keveset.De úgy összességében f..sza .
2016. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg.


Én első sorban a magyar homofóbia elől meneküktem el, és jobb perspektívákat szerettem volna a munkában.

Nyilván itt sincs kolbászból a kerítés, de jó munkahelyem van, és már az esküvő is tervben van, amiről otthon még álmodni se...

2021. nov. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!