Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy mi legyek!?

Nem tudom hogy mi legyek!?

Figyelt kérdés
Hát tudom hogy még rengeteg időm van eldönteni. Jelenleg 3 dolog szeretnék lenni (reálisan) újságíró,tanár,rendőr nyomozó. Szerintetek melyek a legjobb/legérdemesebb munka?

2016. okt. 21. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:
12/F, humán beállítottságú
2016. okt. 21. 19:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell majd érezned, mert ha olyan munkád lesz, amit valóban szeretni fogsz, akkor egy nagyon bolodg és kiegyensúlyozott ember leszel.
2016. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy egyáltalán megfogalmazódott benned a kérdés ilyen idősen,tudhatod hogy jó úton vagy.

12 évesen még nem igazán látja át az ember egy szakma milyenségét,hogy mennyire illene hozzá,és hogy akarja e.

Nagyon sokan érettséginél szembesülnek egyedül ezzel a kérdéssel hogy "na és akkor fiamlányom,mi lesz belőled?"

Ezekből lesz általában az hogy kb pénzfeldobással bejelöl random szakokat,és aztán első félév végén hisztizik hogy gonosz a világ,meg utálja amit tanul...


Nálad legalább vannak gondolatok ezzel kapcsolatban,és tisztában vagy vele hogy valaminek kell lennie,mert olyan hogy semmi nem lesz,még nem történt.


Én 12 évesen szentül hittem hogy engem csillagásznak rendelt a sors....aztán 9-ben találkoztam a valódi matekkal és fizikával,ahol már nem elég hogy figyel az ember az órán.


A tudományos vonalból nem adtam lejjebb,csak épp egy kevésbé matematika központú tudomány,a biológia felé mentem tovább.

(mondjuk egy menő fotoszintézis folyamatábrán lehet számolni gőzerővel a joule/mol-okat,de az még megy)


Szóval még fog változni,pontosabbá válni a véleményed,egyáltalán nem gond hogy nem tudod mit fogsz 10 év múlva csinálni ebben a szent minutumban.

2016. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, eddig is voltak elképzeléseim de persze mint egy gyereknek pl.orvos

Bizonytalan vagyok mert ezek közül kb mindegyik megvalósítható egy normál ember számára

2016. okt. 21. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek jó munkák, az újságírás nekem is tetszik.

Később biztosan rájössz, de az is lehet, hogy addigra ezek már nem fognak imponálni.

A rendőr / nyomozó elég nehéz szakma, a előbbi veszélyesebb is.

Nekem nincs türelmem tanítani, de ha neked van, akkor az már egy jó pont.

Az újságírás egy érdekes szakma, de tudtommal sokak jelölik meg ezt, szóval nagy lesz a konkurenciád.

15/L

2016. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!