Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek el lehet mondani...

Szerintetek el lehet mondani általánosságban hogy a jó anyagi körülmények között élő családokba felnövő gyerekek sokkal sikeresebbek, magabiztosabbak?

Figyelt kérdés

Azoknál akik szerény vagy kimondottan rossz anyagi körülmények között élő családból jöttek.


Persze tudom vannak kivételek, akik kitörnek, de szerintem ez a ritkább eset.


2016. okt. 23. 13:10
 1/6 anonim válasza:
71%
Igen, nagy átlagban. Jobb iskola, jobb körülmények. Adott minden ahhoz hogy a gyerek elérje azt amit szeretne.
2016. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Attól, hogy jó anyagi körülmények annak, még rengeteg más egyéb probléma lehet egy családban. Az iskolában meg a gazdag csemetéket sokan élből utálják. Persze ezzel együtt még lehetnek sikeres és magabiztosak, de hogy boldogok is lesznek, hát nem tudom.
2016. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb az esélye, hogy sikeresebb legyen annak, akinek jobb a háttere.

Hallottam olyan kisebbségiről, akit a családja húzott vissza a saját szintjükre, pedig kitört volna onnan.

Viszont olyant is olvastam, hogy cigánygyerek közeli rokonai nyomorban éltek (ő maga írt erről), az ő családjuk, viszont valószínűleg jobban élt (feltételezés), így sikerült kitörnie abból a körből, és sikeres ember lett.

2016. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általánosságban igaz ez, de mint ahogy említetted, vannak kivételek. A jó anyagi háttér jó kiindulópont, de nem minden.
2016. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2016. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy általánosságban, igen. Tekintsünk el a ritkább kivételektől, pl. a szegény családból származó zseniktől és a színtisztán csak elkényeztetett gazdag gyerekektől.

Csináltak egy felmérést, amiben a kisbabák szókincsét figyelték. Azt vették észre, hogy a gazdagabb családokban választékosabban beszélnek és többet a kisgyerekkel, több mesét olvasnak neki. Így idővel a szókincse és ezzel együtt az intelligenciája is jobban fejlődött.

De elég megnézni a szociális helyzeteket és az oktatási rendszert. Ha egy gyerek arra megy haza, hogy a szülei sosem foglalkoznak vele, mert épp dolgoznak, az nem tesz neki jót. Az sem, ha a szülő nem tud mit hozzászólni a tananyaghoz, ha a gyerek elakad. A pénzügyi stressz gyerekre ruházása sem.

Gazdagabb családoknál viszont a szülők jobban szokták felügyelni a gyerek tanulmányait és jegyeit, tudnak segíteni a tanulásban és elküldik a gyereket külön tanárhoz is.

Személyesen is azt látom, hogy a régi, szegényebb környékű iskolámból kevesebben tudtak kitörni, mint a későbbi felsőbb rétegű gimnáziumból, ahova jártam. A szegény iskolából sokan egy szakmát vagy még azt sem csináltak, több lett köztük az alkoholista és egyszerűen reményvesztettek. Eközben a gimiből a fél osztályom nyaranta utazgat külföldre, saját albérletben vagy kapott lakásban éldegél az egyetemen és alig van gondjuk. Így több idejük és energiájuk marad karrierépítésre, tanulásra, szociális életre. És nem stresszelnek az anyagiak miatt.

2016. okt. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!