Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarom ezt az egészet....

Nem akarom ezt az egészet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Október elején kiiratkoztam az iskolából mert nagyon nem jött be, próbáltam munkát találni de ez sem sikerült. Kaptam egy levelet és jelenésem lesz, állásajánlatot kaptam. Ez viszont közmunka (vagy nem tudom mi a neve már, azt hiszem változott) ami kb utcaseprést és virágütetést takar. Ha nem vállalom el akkor törölnek a listájukról. Nincs bajom a kétkezi munkával, vidéken élek és itthon megcsinálok bármit, viszont nem szeretnék az utca kellős közepén kapálni ahol az összes ismerős meg mások is látnak. Nagyon szégyellném de egyszerűen nem találok munkát. Semmi lehetőség nincs. Ahol lenne oda szakképzett emberek kellenek és nekem csak egy érettségim van.

Szerintetek mit tegyek és hogyan találják munkát? Szeptembertől fogok szakmát tanulni.

20/L


2016. okt. 24. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Kereskedelemben lasszóval fogják a munkaerőt. Menj el eladnak.
2016. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor most menj el közmunkára, ha annak vége, akkor pedig próbálj meg más állást tanulni. Szeptemberig majdnem egy éved van, épp elég idő, hogy rájöjj, mennyivel jobb tanulni mint dolgozni.
2016. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ALDI , SPAR megbízhatóbb a CBA TESZKÓ és pultos melók között .
2016. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Quatermain ***** válasza:
A közmunka egy süllyesztő, ne vállald el ha nem akarod és belátod hogy hátrányos lehet a számodra ez már egy jó pont. Nem kötelező, nem kell elvállalni. Azért durva hogy ennyire értékelik az érettségit, na mindegy. Az én szememben már egy érettségivel rendelkező is képzett ember és nem a közmunkán van a helye, attól függetlenül hogy boldog boldogtalan rendelkezik vele. Érettségivel el lehet menni a MÁV-hoz jegykezelőnek, csak hogy egy példát említsek néhány közül, de lehet földrajzilag elég rossz helyen élsz a munkaerőpiac terén. Dél-Alföldön, eltaláltam? Szerintem tanulj még valamit, ha nem jött be az állami szakképzés ne csüggedj (nekem sem, de megcsináltam mert muszáj volt). Én mindenféleképp keresnék olyan munkát, ahol elég az érettségi ha törik ha szakad. Egyébként OKJ-s szakmán nem gondolkodtál, amit pár hónap alatt elvégzel vagy olyanra fogsz menni szeptemberben?
2016. okt. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ntmlan ***** válasza:
Pont ilyen helyzetben vagyok. Az első amit tegyél, hogy lásd be, hogy elcseszted. Aztán a büszkeségednek tegyél oda azzal, hogy a közmunkát mellőzöd. Ezután határozd el, hogy keresel munkát a saját megyédben. Árufeltöltő vagy pénztáros vagy ilyesmi. De ha van érettségid akkor bankokkal is próbálkozhatnál(Budapest Banknál hetente vannak interjúk például). Ha nem tetszik egyike, akkor egy bizalmas barátodnak szólsz és elmehettek egy gyárba ahol ingyen szállás van(csak ki kell fogni a jót): Sárvár, Szombathely, Zalaegerszeg. Addig jó szerintem amíg nem tanulsz valamit szeptembertől.
2016. okt. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak irodai, hivatali közmunkák is. Sokan dolgoznak kormányhivatalokban, önkormányzatoknál,, stb. helyeken.
2016. okt. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egy Borsod megyei kisvárosban élek. Próbálkoztam a hamburgereseknél de nem kell, százasban, kínaiban, kisboltokban de oda szakképzett eladók kellenek, nagyobb üzletben is próbálkoztam de nem válaszoltak. Körülbelül itt ki is fújt a lehetőségek listája. Még a múltkor láttam, hogy egy pizzériába takarítót keresnek, azt ma megkérdezem, bár már nincs kint a papír.

Tudom, hogy vannak irodai munkák is, azzal nem lenne gond, csak a cég neve az az ami sajnos ilyen kinti munkákkal foglalkozik. Itt meg nagyon csúnyák az emberek.. Rögtön megy a lenézés meg ítélkezés ráadásul 3 középiskola meg 2 általános iskola van és ez mind közel van ahhoz ahol ezek a közmunkások dolgozni szoktak. Egyből tudná mindenki. Na meg a szüleimet sem akarom kellemetlen helyzetbe hozni... Látnának az ismerőseik és biztos kérdezgetnék őket.

2016. okt. 25. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!