Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a közmunkáso...

Mi a véleményetek a közmunkásokról?

Figyelt kérdés

2016. okt. 28. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ismerek becsületes és dolgos embereket, akik tiszták és az utolsó fillérüket beosztva, közmunkából élnek, de a többségük nem ilyen. Többnyire a kisebbséghez tartozó, dologtalan, fogalmatlan, semmitelen, alkoholista munkakerülő egyének.
2016. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van köztük mindenféle ember. Nem lehet általánosítani.
2016. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Blade Bone ***** válasza:
51%
Jól teszik, hogy nem dolgoznak. Ennek a mocskos országnak én se dolgoznék szívem szerint, mert nem fair a pénzelosztás.
2016. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

Khm a jelenlegi közmunkaprogrammal egyáltalán nem értek egyet. A környezetemben több egészséges ember mondott fel inkább a munkahelyén, csak hogy közmunka néven "tanfolyamokra" járjon meg a tökét vakarássza.


Abszolút semmi bajom az olyanokkal, akiknek tényleg nincs más lehetőségük, de szerintem a jelenlegi közmunka program nevetséges mivolta abszolút nem vet kollektíven jó fényt a közmunkásokra.

2016. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dolgoztam már közmunkában és egyetértek az egyik előttem szólóval: nem lehet általánosítani közöttük, mert valóban mindenféle ember van ott.

Igen, akad közöttük elég suttyó és iszákos jellemű is, aki megfelel a közmunkásokról alkotott sztereotípiáknak, viszont találkoztam ott intelligens, jófej és tanult emberekkel is, akikkel még mindig tartom a kapcsolatot.

Mondjuk én is tök előítéletes voltam, amikor bekerültem oda. Nem tudtam mire számítsak, de összességében pozitívan csalódtam.

22/F

2016. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg sajnos közmunkában dolgozom, gazdasági diplomával gazdasági osztályon, de az irodaház szinte minden osztályán vannak kollégák, akik így vannak felvéve, legtöbbjük diplomás. Először furcsa volt nekem is, főleg mikor kiderült, hogy abban az irodában ahova kerültem mindenki közmunkás, és több kolléga is évek óta ott dolgozik. Amúgy a munka és a felelősség ugyanaz, mint a rendes dolgozóké, csak a fizetés és a szabadság jóval kevesebb. Nem bánnám, ha végre beszüntetnék ezt az egész megalázó közmunka rendszert vagy alaposan átalakítanák.
2016. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sándor G ***** válasza:

"ez az ország nem érdemli meg",nem bizony, sokszor a közmunka béresek végzik a leg xarabb fizikai munkát,nálunk pl. a közút programban, parkolókat, betonjárdát, csinálnak, először ki kell csákányozni a kemény földet,/a régi betonlapokat+felszedni/, aztán az alapot kiszedni,kiásni, nehéx fizikai melo, aki nem végzett ilyent, nem vett részt benne, az nem is tudja milyen nehéz munka.

Alkeszok, nem igem bírnák ezt a fajta munkát, mert összeesnének, nekem is kijutott, az elmúlt télen,-május végéig, hát elég megalázó volt, a hidegben metsző szélben, ilyen helyen lenni, aki kritizálja azoknak kellene kipróbálni az életben, min.1hónapig...

utolsónak, jó hír jövőre kevesebb közmunkás lesz, a tervezet szerint, kb. 120ez.fő, mert a kormány újabb képzéseket indít,mintegy 400milió ft.ból. és átírányítja a munka képes embereket, a gazdaságba, a versenyszférába, a 3műszakos üzemekbe,gyárakba, na meg a vállalkozókhoz, akik sírnak folyvást, hogy nincse szakember, de még segédmunkás se nagyon akad..

2016. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!