Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
De most komolyan, mi értelme egy olyan embernek élnie, akinek nincs senkije és céljai sincsenek és már megunta az életet?
2016. nov. 2. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

"Az életnek nincs értelme. Mi mindannyian vagyunk az értelem, és mi adunk értelmet az életnek. Felesleges feltenni a kérdést, ha te magad vagy a válasz." ~ Joseph Cambell


"Mi az élet értelme? El lehet gondolkodni rajta, de egy élet is kevés hogy rájöjjünk" ~ én


Egyébként ha már tényleg mindent feladnál, csak azt tudom javasolni, hogy nézd meg az Igenembert. És próbáld ki. Csak te tudsz változtatni az életeden. Senki más.

2016. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
62%

Első sorban egy kérdésem lenne. Miért untad meg? Történt valami csalódás, esetleg tragédia, ami miatt így érzel?

Másodsorban, az élet értelme (szerintem) törekvés a boldogságra! Nem létezik olyan ember, aki ne képzelne el egy tökéletes életet magának. Társ, gyerekek, anyagi háttér, sok utazás, barátok, hobbik. Csak meg kell keresd mi az, ami érdekel, sőt, ezt már biztosan tudod is és törekedni arra, hogy elérd. Csak apránként! Ne akarj egyszerre mindent.

2016. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy a lehető legjobban töltsük el az éveket és a lehető legtöbbet hozzuk ki belőle, úgy, hogy közben másoknak ne ártsunk.
2016. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Huhh, még épp időben ideértem! Az élet értelme 42!:D
2016. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia. Jó pár helyre bemásoltam már ezt a választ, mert jópáran kérdeztétek ugyanezt Csak van aki úgy tette fel a kérdést, hogy "Miért élünk?". Engedd meg, kérlek, hogy ebben a formájában válaszoljak!

Picit hosszadalmas fejtegetés, de -- lehet nagyképű vagyok, de -- szerintem ez a "hibátlan", jó megfejtés


Az első dolog, hogy a miért szócskát kell értelmeznünk. A miért most az okra vagy a célra vonatkozik? Nézzük sorjában.

Ha okra, akkor attól függ, hogy miben hiszel.

Egy vallásos, azon belül is egy keresztény ember számára pl. az, hogy megteremtett minket I(i)sten. Ő meg azért teremtett meg, mert így látta jónak.

Egy nem hívő ember számára az ok meg az, hogy volt egy Ősrobbanás és a véletlen meg a fizikai törvények úgy hozták, hogy kialakult az ember.


Most nézzük a cél szempontjából. Kezdjük most az ateista szemponttal. Mivel az ateisták szerint nem volt teremtés, ezért tulajdonképpen célja sincs az életnek, legalábbis külső célja nincs, hanem Te magad állíthatsz magad elé célokat. Mondhatunk olyanokat, hogy a fajfenntartás, meg fejlődés meg ilyenek, de mivel ha valaki nem hisz Istenben, külső értelemben, ennek valójában csak metaforikus értelme lehet: hiába látja úgy az ember, mintha valami cél felé haladna az evolúció, ez valójában csak a látszat, a dolgok fizikai tulajdonságaiból következik.


Most nézzük a hívő, vallásos nézetet. Legjobban a római katolikus keresztény világnézetet ismerem, ezért ezen keresztül magyarázom. Ez azt mondja, hogy Istennek bizonyos dolgok tetszenek és annak örül, ha az emberek ez szerint élnek. Az Isten ad mindenki számára valami "küldetést", és ezt kell beteljesíteni, ahogy tudjuk. Persze mindenki szabad akarattal rendelkezik és különböző értelemmel, így nem fogja mindenki tökéletesen végrehajtani ezt. Mindenesetre ha Istennek tetsző életet élünk, akkor ezt Isten örök boldogsággal jutalmazza (Mennyország).

Éééés most jön a lényeg. Minden ember célja a boldogság. Ez igaz egyébként a nem hívő emberekre is, csak ők nem hisznek a halál utáni létben, meg nem örök boldogságot szeretnének, hanem pillanatnyit, esetleg hosszú távút (de nem örököset...). MINDEN ember végső célja, hogy BOLDOG legyen, de legalábbis ne érezze magát rosszul. Minden egyes tudatos cselekedetünk vagy a jelenlegi vagy a későbbi boldogságunk érdekében történik. Még a legönzetlenebbnek látszók is, ha belegondolsz. Mert attól érzed magad jól, ha jót cselekedsz.


Tehát, hogy számodra mi az élet értelme az elsősorban attól függ, hogy miben hiszel.

2016. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk az cél lehetett volna, hogy a keresőbe beírod ugyanezt a kérdést kb ugyanígy, és megvilágosulsz a soktucat találat láttán.
2016. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fejlődés.

Leírtak nincsenek direkt összefüggésben élet értelmével, így értelmetlen rákérdezni egyén életének értelmére e szempontokból.

Írj rám ha kell segítség.

2016. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az élet értelme szerintem is a fejlődés és a szabadság.

Az értelmét a szépségben látjuk, az igazságban halljuk és a szeretetben érezzük.

2016. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!