Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire ciki, hogy lassan 25...

Mennyire ciki, hogy lassan 25 évesen nincs szinte semmilyen megtakarításom (spórolt pénzem)?

Figyelt kérdés

Valamire mindig elmegy a pénz amit keresek, talán ha mindent összeszedek kb van 30 ezer forint tartalékom, ha valami gond lenne.

Van még rajtam kívül ilyen helyzetben itt valaki?

Tudom eléggé gáz ez a helyzet, de még nem találtam jó megoldást, hogy hogyan tudjak félretenni, valamit mindig muszáj venni, lecserélni, meg kifizetni a kötelező dolgokat.

Nem értem más velem egykorúak hogyan tudnak lakást, autót fenntartani, eljárni étterembe, szórakozni, utazgatni.



2016. nov. 3. 01:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
25 éves nő vagyok, és üdv a klubban... Ugyan így vagyok én is. Otthon lakom szülőkkel, de mindig jön valami, itt nem csak a sajàt dolgaimra gondolok, adok haza pénzt, vàsàrolok otthonra stb. Soha nem jut étteremre, mozira ilyesmi. Ruhàt persze veszek ha kell, meztelenül nem jàrhatok. Ha valaki megfejti, hogy is van ez, engem is érdekelne!!
2016. nov. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Azért,mert ebben az országban csak vegetálni lehet,kivéve egy szűk rétegnek..

De a lényeg,hogy bevándorlók ne jöjjenek ide:)

2016. nov. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nemma ***** válasza:
27%

Tehát én szűk réteg lennék?

Ezidáig (7. hónapja dolgozok) és sosem raktam félre semmit sem, mindig teljesen elköltöttem a fizetésem, de nem érezném, hogy vegetálok.


(Jó, nem azért költöttem el mindet, mert muszáj lett volna)


23

2016. nov. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 JulesM111 ***** válasza:
74%

Ugyan már, 25 évesen kinek volt megtakarítása ;) Én kb. 28 éves koromig ezt letojtam, éltem, a pénzem kacagva gurult el mindenfélére, majd később lettem gondoskodóbb. A világ ilyen.

Más, kérdés, mennyi a havi bevétel, vagy pontosabban mennyit is rakjunk félre per hó?

Havi 10 kb. semmire sem való

20k szerintem a minimum, de legjobb lenne havi 50k.

2016. nov. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok vannak előnyben anyagilag akiket támogatnak. 25 évesen egy fityingem sem volt. 31 évesen családot alapítottam házam lett.. Ez egy folyamat.. A csírája már kipattant a kis agyadban.. Ezután jobban figyelsz majd a pénzedre és jogsi, autó stb..
2016. nov. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
23 évesen eddig sikerült 1,200,000 ezer forintot félretennem.
2016. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk prbáld már emg értelmesen is kifejeteni? Otthon laksz? Mennyit keresel havonta és mire szórod el?

Magaomból kiindulva, ha külön élnék albérletban, amiből maximum a szobát tudom magamnak megengedni, mert a 80-100-120+rezsi garzonnok meleltt éhenhalnék, akkor a pénz többi része kb. el is menne kajára, bérletre és egy vasam nem maradna. Szobabérlés mellett maradna úgy talán 25-30 ezrem, miután megvettem az egyhavi kaját és bérletet, de akkor még semmi egyebet nem költöttem magamra. Szóval marad a mama hotel, inkább támogatoma szüleim és van miből félretenni is meg elszórakozgatni is.

2016. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb korodbelit még a szülei támogatnak (nem mindenkit nyilván).

Apám mesélte nemrég, hogy egy ismerősünk elkezdett dicsekedni a (korodbeli) lánya szerencséjével, micsoda fényűző lagzija volt, hova költöztek a férjével, milyen összegű nászútra mentek... mindezt szülők pénzén...

Én 30 évesen álltam úgy anyagilag, hogy külön költözhettem a szüleimtől, és nem érzem cikinek, de én ezt saját erőmből értem el és nem alám pakolták.

Tartalékolni meg lehet tanulni, és te még egyáltalán nem vagy elkésve.

2016. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
Én havi 150000-et keresek, ebből kb 20000-t tudok félrerakni lakástakarékpénztárba. Jelenleg úgy 900k-m van félrerakva, de úgy, hogy mióta dolgozom alig élek. Sokszor nem jut pénz orvosra, de még a kikapcsolódásra sem. Sajnos van egy betegségem ami miatt még más sok betegségem is van, és hát a magyar egészségügy.. (szar) Szóval maradnak a magándokik, ami meg sok pénz. Amúgy egyedül élek egy lepukkant albérletben. Úgy egy éve határoztam el, hogy nagyon nincs értelme itt bénázni, mert ennyiből nem lehet élni csak tengődni. Megélni persze meg lehet, de nyaralni, szórakozni, a hobbidra költeni nem tudsz. Egy életed van és azt nem így kell leélni. Szóval most német nyelvtanfolyamra járok munka mellett és terveim szerint már úgy jövő nyáron szeretnék kint dolgozni Ausztriában vagy Németországban. Ha nem is véglegesen, de legalább egy 5-6 milliót össze szeretnék spórolni egy lakásra. Nincs kedvem fél életen át egy banki kölcsöntől függeni, mert onnan nincs szabadulás egy szakmunkásbérrel. Szóval el kell gondolkodni, hogy van-e értelme itt maradni.
2016. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!