Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen embereket miért nem...

Az ilyen embereket miért nem hagyják meghalni?

Figyelt kérdés

pár hónapja volt valami tűz eset és ha jól emlékszem rögtön meghalt az apa meg a 2(vagy3) gyerek.

És azt írták hogy "a nő életéért még küzdenek"

Miért? -a nő testének 90% megégett (örök életére fájdalmai lettek volna, a gyerekei és a érje meghalta, a háza leégett. (szerencsére 2 nap múlva ő is meghalt)

ilyenkor nem az lenne a normális hogy simán őt is hagyjuk meghalni?mert szerintem ha most élne csak szenvedne állandóan....



2016. nov. 5. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Az élethez mindenkinek joga van, ne te akard már eldönteni hogy éljen-e vagy sem.
2016. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van az első válaszolónak.
2016. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Döntse el ő, hogy akar-e így vagy úgy élni. Én zokon venném, ha te, vagy bárki ítélkezne a kiterített testem fölött, miközben én magam nem tudok dönteni (mert épp nem vagyok magamnál).

Egyébként az eutanázia intézménye egyes országokban működik. Tegyél azért, hogy nálunk is működhessen.

2016. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Az orvosnak ez a dolga,életet menteni.(jó esetben ezt is teszi) Ha egy tömeggyilkost hoznak be azért is küzdenie kell,hát még egy szerencsétlen égési sérültért. Nem ő a jóisten hogy eldöntse ki élhet is ki nem.

Másrészt sok sok embert ért tragédia vesztette el balesetben a családját és nem akart meghalni,hanem élt tovább.

2016. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Magyarországon az élethez abszolút jellegú jogod fűződik, vagyis tilos róla lemondanod, még akkor is, ha amúgy akarsz. Ez jogi kikapuk miatt van így, és nagyon helyesen, mert óvja a hülyébbeket a hibáktól.


Morális szempontból sem értem mi a fenét akarsz, hiszen maximum za adott nőnek van joga eldönetni akar-e élni? Még az rovosnak sincs, főleg mivel az a dolga, hoyg életben tartja, neked meg- egy vadidegennek- aztán főleg rohadtul nincs!

2016. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

én nem azt mondtam hogy nem élhet, persze hogy joga van az élethez, de állandó fájdalmai lettek volna és nem lett volna otthona és családja valószínűleg dolgozni se tudott volna normálisan (ilyen sérülések mellett).

és ilyen fájdalmakkal élni, az nem élet...

(ha teste ennyire megégett, lehet amputálni is kellett volna, vagy megvakult, tüdő károsodás...stb

2016. nov. 5. 10:37
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mostmár húzd be a féket...

:D

2016. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

persze igazatok van, tényleg nincs joogom ebben bármit is mondani, mert semmi közöm hozzá.

Én csak magamból indultam ki ha velem ez történt volna én nem örültem volna ha ilyen állapotban hagynak élni...

2016. nov. 5. 10:42
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Lehet. Minden lehet. Pont ezért nem döntheted el, kit kell életben hagyni és kit nem. Ezt bízzuk inkább Istenre.
2016. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Nem tudom... Az már nem derül ki, h a nő így is tovább akart volna élni, vagy sem, de én már hónapok óta gondolkozom, h írásba adom h égés, amputálás esetén eutanáziát alkalmazhatnak rajtam. Itt Németben nem tudom van-e ilyen, asszem nincs, de benelux szomszédainknál van.
2016. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!