Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem látják...

A szüleim miért nem látják be, hogy buta vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval 11. osztályos vagyok, egy alja iskolába járok ide épp hogy felvettek anno. Első évem nagyon frankón ment, megkedveltem az iskolát, második évem úgy ahogy elment. De most belépett 3 új tantárgy amit képtelen vagyok megtanulni ezért sanszos, hogy megbukok.


Elejét venném a dolgoknak és kiiratkoznék a suliból, mivel már 18 elmúltam. Ezt felvetettem a szüleimnek is, de ők azt mondták ha megteszem ne nagyon jöjjek haza költözzek el az unokatestvéremhez mert ő úgy is egyedül él és úgy hallották nehezen boldogul a rezsivel. Kvázi ellenzik, hogy otthagyjam a sulit. A pénz része megoldott, mindketten jogi területen dolgoznak, ezért mondtam nekik, hogy valami OKJ-s képzéssel folytatom s egy jó szakmával talán munkaerőhiányt is csökkenthetem :)

De erről hallani se akarnak.


Miért elvárt az, hogy értelmiségi szülők gyermekének legalább legyen érettségi a kezébe? Sőt még azzal is szekálnak, hogy hová megyek tovább, milyen felsőoktatás érdekel. Ezt annak tudatába teszik, hogy evidens én egy OHM törvénye féle fogalmat se tudok memorizálni.


18 év nem volt nekik elég, hogy belássák egy reménytelen ostoba, lusta ember a gyermekük. Vajon miért nem hagynak OKS-s tanfolyamon érvényesülni ? Vagy épp látják be, BUTA vagyok.


2016. nov. 6. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
te nem buta vagy, hanem lutsa
2016. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*lusta
2016. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, lusta IS vagyok. Bevallom. De nem lennék lusta ha nem lennék buta. Gyakorlatilag semmirevaló vagyok, de komolyan. Politikán kívül semmi se érdekel.
2016. nov. 6. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt nagyobb gond a suliban, akkor ne most add fel. Érettségig minimum illik szerezni. Nem olyan nehéz az. Mondjuk állítólag 2017-től változás lesz, de akkor se lehet valami nehéz.


Még csak november van. Van időd javítani, hogy ne bukj meg.

Szedd össze magad és ne sajnáltasd magad, mert ezzel a hozzáállással semmire sem fogsz menni az életben.

2016. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem pedig a matekkal vannak rohadt nagy bajaim :( a többi tantárgyból hiába vagyok jó ..
2016. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az írásod alapján kifejezetten értelmesnek tűnsz.Te is le fogsz érettségizni mint megannyi ember,ne izgulj!Kibírod még ezt a másfél évet,utána meg eldöntöd,hogy hogyan tovább.
2016. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehogy mar a godorben vegezd teso. Allj fel szepen is irany elore. Orulj addig mig meg nem tapasztalod az igazi szenvedest az ehezest a fagyot az elhagyatottsagot. Ekkora lehetoseget nem szabad feladni a lustasagod miatt. Tanulj szepen, mert eszed van csak a hulyesegeken agyalsz. A kozepsulit gimit mindenki kiszenvedi aztan kezdodik az igazi elet. Nem szabad feladni az elso kanyarban.
2016. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!