Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért "ciki" egyesek szerint...

Miért "ciki" egyesek szerint az, ha valakinek erősen ragaszkodik az elveihez?

Figyelt kérdés

Főleg a fiatalok körében nyilvánul meg ez a hozzáállás, de nem kizárólag ott. Mondjuk valaki nem tesz meg valamit, mert ellenkezik az elveivel, erre kiröhögik.


Hogy egy konkrétabb példát is mondjak: Többször láttam már olyat, hogy vegetáriánusokat cikiztek, hogy milyen szánalmas már, hogy csak azért nem esznek húst, mert nem akarják, hogy egy állat meghaljon miattuk. Én nem mondom, hogy kötelezően mindenki vega kellene legyen, nem nézem le azt, aki nem az, de a vegákat tisztelem az elveikért, és eszembe nem jutna kiröhögni őket.


2016. nov. 6. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, de én például nagyon erősen ragaszkodom az "elveimhez" de még nem röhögött ki senki.
2016. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet a vegetáriánusokkal (mert nem értek egyet az alap kiindulóponttal: növényeket enni ugyanúgy gyilkosság, mert nem az a lényeg, hogy fáj-e neki, hiszen akkor ennyi erővel a méreginjekció nem bűn, és az sem, hogy a növénynek nincs tudata, mert akkor meg gyilkolhatok kómás betegeket?). Ettől függetlenül én senkit nem nevetek ki, amiért betartja, sőt tisztelem is valahol, mert kevés zöldséget eszem. szóval azt nem tudom, mások miért akarják ráerőltetni a saját világlátásukat mindenkire.
2016. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a méreginjekció "humánusságát" lehetetne vitatni... Az első komponens eszméletvesztést (kómát) okoz(ott), a második izombénulást, de közömbösíti az elsőt, így gyakran a hatásuk átfedésbe került, az elítélt viszont ezt nem tudta közölni, úgyhogy tudatánál volt, miközben lassan megfulladt. ( [link] )


De olyasmit nem hallottam, hogy ciki lenne az elvekhez ragaszkodni, sőt, a következetes kitartás előny (volt). Ez valami modern generációs "találmány" lehet. Csak nem értem, a régi, jól bevált értékrendeket minek borogatni, pláne az önbecsülés rovására. Persze a fejlődés a legfontosabb, de ettől még a jót nem kell megjavítani.

2016. nov. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as. Lehet nem a legjobb példát hoztam, a lényeg a fájdalommentes halál.
2016. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy kicsit bővebb írás erről a témáról, ha érdekel. Kicsit komplexebb a téma.

2016. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Firedoom ***** válasza:
Barmimet elvehetik, de az elveim megmaradnak es ragaszkodni is fogok hozzajuk. Lehalabb magamhoz legyek hu.
2016. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!