Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Egy volt barátom csak úgy kapott egy autót apucitól én meg 16 éves korom óta dolgozom suli mellett és még mindig nem jött össze egy normális autóra. Ráadásul a csajok is támadnak rá de elfogadom hogy a pénz miatt (ami nem is az övé)

Hogy lehet ezt elfogadni?


2016. nov. 10. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

És neked ettől rosszabb, hogy ő autót kapott?


Az élet ad, az élet elvesz. Lehet autót kapott és 3 hónap múlva temetik, mert felcsavarodik egy fára.


Vagy lehet, hogy most bár autót kapott, de semmire nem fogja vinni az életében, mert nem tudja mi az hogy megdolgozni valamiért.


stb. stb. stb., lehetne fokozni a kimeneteleket napestig.


Miért is igazságtalan az élet? Ezért mert valakit gazdag családba dob, valakit meg szegénybe? Ezt nem nevezném igazságtalannak.


Az már igazságtalan, hogy valaki gyógyíthatatlan betegséggel születik, amiből max a halál az egyetlen kút, és így kell élnie 30-50 évet, szülei életét is megkeserítve ezzel.

2016. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az élet igazságtalan, akár tetszik, akár nem, ez mindig így volt és mindig így lesz. Ehhez kell alkalmazkodnod, abból kell a legtöbbet kihoznod, felépítened az életed, amid van és amit hajlandó vagy tenni érte. Van, aki szerencsés háttérbe születik és megkap minden anyagi jót (ettől még simán lehet magányos vagy boldogtalan), van, aki nem. Ezen nem tudsz változtatni, azon viszont igen, hogy hogy alakítod a TE sorsod. Minél előbb rájössz erre, annál hamarabb elkezdhetsz dolgozni a jövődön.
2016. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Élet nem igazságtalan, hanem minden szerencsétől függ milyen életed lesz.
2016. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem igazságtalan, csak az emberek egymással. Például ha egy politikusnak havi milliós fizetése, tőkejövedelme és vagyona van, egy dolgozónak meg csak minimálbére, azt sem az élet hozta létre hanem emberi közreműködés. Valamint emberi nemtörődömség, mivel mindenki hagyja a korrupciót.

Maga a természet és az Univerzum nem igazságtalan, erre csak az ember képes. A természetben szabályok vannak, az a három alaptudomány (matematika, fizika és kémia) és azok keverékének (pl. biológia) törvényei szerint működik. Nem úgy mint a hazugságra képes emberi elme.

2016. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezen mit nem fogadsz el?

Ez nem igazságtalanság, csak nem érted miről szól élet valójában.

2016. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez borzalmas! Valaki mondjuk enni sem nagyon kap, vagy a testvére kinőtt, szakadt cipőjében jár télen, de neked aztán tényleg igazságtalan az életed. Ha jól értem, még iskolába jársz, nos jobb ha tudod, hogy rendes munkaviszonyban dolgozó felnőtteknek is több év spórolásba telik autót venni, és sokan még ilyenkor is csak hitelre tehetik meg. Nem tudom, hogy a te apukád józan észből vagy anyagi okból nem vesz neked autót, de előbbi esetben jól teszi, ha az életre nevel, utóbbi esetben meg szégyelld magad.
2016. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igenis rossz érzést keltett benne és lehet jönni azzal hogy jaj másnak rossz, Afrikában éheznek stb... Oké. De ha már Magyarországra született, és olyan családba, ahol tudtak neki enni adni, akkor nem tudja meg soha, hogy milyen az éhezés, ezért nem is fogja jobban éreznie magát attól, ha belegondol. Miért kell parasztkodni???

Nekem is amúgy ez az egyik bajom, ez a kocsi-dolog. Nagyon sok ismerősöm kap kocsit apucitól. Én apucim is tudna nekem venni, de nem vesz, nem akar. Azt se akarja, hogy jogsim legyen. Azt se fizetné. Másnak meg hozzáb***nak egy lakást is, nemhogy autót... Autót még tudnék is venni önerőből, sok spórolással, na de lakást... Másnak meg ingyen van. Igazságtalan!

De persze van olyan, amit meg én tehetek meg és mások nem. Csak ebbe nem gondolok bele, kivéve, ha a barátaim vannak rosszabb helyzetben, mint én.

Amúgy abban tényleg van valami, hogy az újgazdag gyerekek sose tanulják meg, milyen érzés megdolgozni valamiért, és ha csak kocsival csajozik akkor nem is fog rátalálni az igaz szerelemre. És biztos, hogy boldogtalan, mert oké, hogy kap kocsit, kastélyt meg tengerparti nyaralót, de a szociális élete biztos sokkal rosszabb, mint olyannak, aki sokat dolgozik. :)

2017. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!