Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem durva, hogy...

Szerintetek nem durva, hogy Magyarországon közel 10 millió ember él, és abból jó esetben 4-500 személyt ismer egy ember személyesen?

Figyelt kérdés
Csomószor gondolkodom ezen, hogy mi van ha pont egy olyan valakit nem ismersz meg akivel egyébként nagyon jóba lennél. Hogy lehetne ismeretlenekkel ismerkedni?
2016. nov. 11. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A 10M-ből szerintem legalább 9M-mel nem is szeretnék megismerkedni.
2016. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Kicsi a világ és nem tudod, hogy kivel futsz össze legközelebb, és milyen helyzetben. Ezért éri meg jó fejnek lenni, mert több haverod lehet. :)


Én találkozom olyan emberekkel, akikkel gimis időmben lógtam a téren. Örömteli élmény, amikor tudunk 20 év távlatában beszélgetni egymással úgy, ahogy gyerekként abbahagytuk.

2016. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehetne ismeretlenekkel ismerkedni?"


Gyűjts pénzt, vegyél egy sátrat, egy hálózsákot, egy önfelfújó matracot, pár túrafelszerelést és egy nagy hátizsákot amibe ezeket belepakolod. A többi dolgot, kaja, ruha, pia megtudod venni útközben...


Fogod magad és felszállsz egy buszra/vonatra és elmész egy Neked tetsző faluba/városba.

Leszállsz az egyik megállóban és sétálsz a faluban, közben nézed a házakat, embereket.

Ha valahol meglátsz egy szimpatikus kis házat, esetleg szimpatikus embereket akkor becsengetsz és megmondod, hogy vándor életmódot folytatsz mert szeretnél megismerni sok embert és megkérdezed, hogy nem-e sátrazhatnál náluk az udvaron... közben még beszélgetsz is velük.

Másnap tovább állsz :D napközben egy parkban oda lehet menni bárkihez aki szimpatikus és megkérdezni nincs-e kedve beszélgetni :D elmondod, hogy vándor vagy akkor sok embernek felkelted az érdeklődését :D


persze ez elég "merész" dolog, de ennél jobb ismerkedés nem létezik

2016. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Több embert ismerek mint 400-500. Azért is mert 3 (egymástól elég távoli) városban élem életem. Nem hazudok, nem nagyképűsködöm de köszönő viszonyba vagyok vagy 2000 emberrel.
2016. nov. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3-as ez azért elég meredek, én nem merném lányként de biztos érdekes lehet :)

4-es oké nem mondom, hogy mindenki csak 4-500 személyt ismerhet de a 2000 is elhanyagolható a 10 M.hez képest

2016. nov. 12. 00:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak közösségek is. Táncház, kultúrház, filmklub, kommunikációs klubok, nyelvtani klubok - ezek működnek. Veszprémben és Pestiában is. Ezen felül nagyon tudom ajánlani a túrázó köröket! Ott fantasztikus embereket ismertem már meg. Ezek elég emberi körök. Nem kell egyből a maffiával lepacsizni :)
2016. nov. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, néha sok az 40-50 ember is, akit ismerek.

Elég az a 8-10, aki tényleg segíti az életem. Természetesen, ez kölcsönös.

2016. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, minek arra törekedni, hogy minél több embert ismerj. Igazából (ahogy előttem is írták), bőven elég az a 10-20, vagy még annyi sem, akik a közvetlen közeledben vannak (nálam ez kb. 4-5 ember :D). Egyébként én is éltem már több városban is, és jóval több embert ismerek személyesen, mint 4-500, de igazából ezek az ismeretségek csak felszínesek, és egy idő után rájössz arra is, hogy tulajdonképpen ugyanolyan embertípusok ismétlik egymást (nem azt akarom mondani, hogy egyformák az emberek, csak azt, hogy ha minél több embert ismersz meg, annál felszínesebb lesz az egész, ugyanis ha csak felszínesen ismerkedsz, előbb-utóbb kategóriákba fogod csoportosítani az embereket).


Szerintem inkább annak van értelme, hogy ha pl. érdekel egy hobbi (pl. a kötés vagy akármi), akkor felkeresel olyan helyeket, ahol ilyen emberek fordulnak meg (facebook csoportok vagy valamilyen kézműves foglalkozó hely a városban, ahol ilyen emberek gyűlnek össze), és akkor egyből olyan emberekkel ismerkedsz, akiknek hasonló érdeklődési köre van, mint neked. Ennek inkább van értelme.


De annak szerintem nincs értelme, hogy felszínesen megismerj 6000 embert. Mert nem leszel előrébb ezzel, ennyi erővel megismerhetsz 12000 vagy 24000 embert is, de egy ponton túl (tévesen) úgyis azt fogod látni, hogy a legtöbb ember egyforma, mert ez az egész így felszínes.

2016. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyre inkább úgy vagyok, hogy laknék egy kis faluban, ahol van bolt, van kertem és ismerek max 50 embert.
2016. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi nincs. Ez egy olyan dolog, hogy TFH. ma megismered Jolánt, akit a legjobb fejnek véled, akivel eddig taliztál, majd egy hét múlva megismered Erzsót, és felülírod az érzésedet, mert rájössz, hogy Erzsó tökéletesebb, mint Jolán. Szóval nincs vége a sornak ebben az esetben sem, de az általad felvázoltnak sem...
2016. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!