Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor fog elmúlni ez a rossz...

Mikor fog elmúlni ez a rossz érzés? (majdnem baleset)

Figyelt kérdés

20 éve biciklizem, azzal közlekedem minden nap, akár 50-60km-ig el. Soha életemben nem volt balesetem, betartom a szabályokat, és másokra is figyelek.

Ma késésben voltam(nem önhibából), tekertem, és egy 90fokos kanyarban nem fogott a fékem valahogy vagy el sem tudom képzelni mi történt, a lényeg az hogy nem tudtam rendesen bevenni.

Átmentem a szemközti sávra, és a velem szembejövő autó lefékezett. Nem volt túl közel, közben én is lekanyarodtam az útról.

De a sofőr nézése..mintha meg akartam volna ölni. Pedig esetleg én halok meg, a saját hibámból, neki meg fizet a biztosító.

Annyira rosszul érzem magam a hibám miatt, jön hogy hányjak. Soha nem csináltam ilyent! Soha nem hibázok, autóval sem! És mégis. Mikor fog kicsit elhalványulni a bűntudatom, lelkiismeretfurdalásom, összetörtségem?



2016. nov. 12. 00:04
 1/6 TR75 ***** válasza:

Pár nap alatt szerintem elmúlik. Bizonyos fokig ez egy sokk, ha magát a helyzetet akkor nem is fogtad fel így, de utólag belegondolva nyilván felzaklatott.

Nem történt baleset, nem sérült meg senki, szerintem ahogy újra és újra végigpergeted az eseményeket, le fog ez csengeni.

Esetleg próbáld megkeresni az autóst.

2016. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

"De a sofőr nézése..mintha meg akartam volna ölni. Pedig esetleg én halok meg, a saját hibámból, neki meg fizet a biztosító."


Ugye ezt csak a stressz miatt írtad, a valóságban nem vagy ennyire tuskó? Élete végéig bűntudata lett volna, ha áthajt rajtad, hiába te estél alá! Amúgy hamarosan jobban leszel, végül is nem történt semmi jóvátehetetlen, karácsonykor már érzések nélkül tudsz visszagondolni az esetre.

2016. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól mert te halsz meg, és neki fizet a biztosító, neki is maradandó nyoma marad az életében hogy valakit elütött.

Úgy dolgozd fel ezt hogy szerezz be új bringát, vagy ezt nézesd meg és tetesd még biztonságosabbá....majd kicsit hanyagold a bringázást és rövidebb távokon (autómentes) övezetbe tekerj. Valakivel együtt.

2016. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De a sofőr nézése..mintha meg akartam volna ölni. Pedig esetleg én halok meg, a saját hibámból, neki meg fizet a biztosító."


PErsze, csak a biztosító azt nemfizeti, hogy tárgyalásokra kell járnia és a végén elítélik gondtalanságból elkövetett emberölésért, még akkor is, ha nem ö volt a hibás!


Olyan biciklit meg nem szabadna használni, aminek néha nem müködik a fékje.

2016. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösz, de saját magamnál jobban egyikőtök sem tud marcangolni.

Nem azért érzem magam szarul, hogy jaj mi lett volna szegény kicsi fejemmel, azt leszarom.

Hanem hogy elb_asztam egy másik ember napját, és bosszúságot okoztam neki.

2016. nov. 12. 09:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt úgy végiggondoltad, hogy átszakítod a szélvédőt???
2016. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!