Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érezte magát így a...

Más is érezte magát így a külföldről hazaköltözés után?

Figyelt kérdés

Csak egy évet voltunk Ausztriában és elég gyakran hazajártunk, mégis meglepett a helyzet. Mióta kiköltöztünk, csak azért imádkoztam, hogy jöjjünk már haza. Azt hittem, majd az itthoni környezet, a magyar nyelv, az "otthonosan mozgás" (magyarán nem feszengünk pl egy ügyintézésnél, mert mindent értünk), az osztrákok idegesítő szokásaitól való megszabadulás (főleg a mindent 120%-osan tökéletesre és szabályosan szokások - pl egy csomó ember minden áldott nap ugyanakkor és ugyanazt eszi, vagy az agyonszigorított közlekedés), szóval ezt hátrahagyni majd segít és jobban fogjuk érezni magunkat. Csakhogy nem így lett. Hazajöttünk, igaz 2 órányira a szülővárosunktól, de itt sem érezzük jól magunkat. Itt sem ismerünk senkit (nem mintha hiányoznának az otthoniak, alig jutnak eszünkbe, már megszoktuk, hogy külön életünk van), én nem találok munkát, a párom napi 3 órát ingázik, alig látom. Már most utálom ezt a helyzetet is.

Bevallom, nagy vágyam mindig Spanyolország volt, hogy ott élhessek. Kicsit elbizonytalanodtam, mikor Ausztriában nem álltam meg a helyem és honvágyam volt. Azt gondoltam, ha a szomszéd országban szerencsétlen vagyok, mit csinálnék 2000 km-re innen?! Viszont közben az is kiderült, hogy idealizáltam a magyar dolgokat, messzebbről szebbnek tűntek az itthoniak. Csalódás hazajönni. Most ismét felerősödtek a spanyolországos terveim, de egyben bizonytalan is vagyok, elegem van már az össze-vissza költözésből, pakolgatásból, hogy nincs egy otthonom. A páromnak még nyelvet kell tanulnia, nekem munkahelyi tapasztalat kellene, mielőtt kimegyünk, nem akarunk a semmire kimenni. Ő programozó, nyelvtudással szerintem könnyen találna munkát. Kicsit bánt, hogy ha kimegyünk, soha nem lesz saját házunk, mint itthon terveztük, de az itthoni árak is egyre megfizethetetlenebbek, főleg a nyugati országrészben, ahol mi élünk, így nem is biztos, hogy valaha lenne házunk.

Ti mit gondoltok ezekről? Más is érezte magát így, mikor hazajött? Csakhogy én nem vissza akarok menni, hanem egy harmadik országba, ahol ilyenkor jó idő van (imádok kirándulni és teniszezni, ez a kettő mindkettő inkább tavaszi-nyári program), ahol ott a tenger, nyugisabbak az emberek... stb. Vajon van hely, ahol én is jól érezném magam?


2016. nov. 15. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
95%
Van akinek sehol se jó, van akinek bárhol. Ez van. Magatokkal béküljetek ki először, utána a külvilággal.
2016. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne vergődj már, nem vagy csoda különleges: olvass utána, hogy a hazatérés ugyanolyan "kultúrsokkot" okoz, mint a kivándorlás. Teli a net ezzel kapcsolatos önsegítő dolgokkal, jó mulatást.
2016. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!