Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban (vagy annak...

Párkapcsolatban (vagy annak kialakításában) akadályozna titeket, ha a másik fél mentális beteg?

Figyelt kérdés

20 éves elmúltam.

Mit reagálnátok? Kitartanátok egy ilyen ember mellett vagy mehet a levesbe egyből?

Depresszió, gyógyszerfüggőség és további "finomságok" vannak a palettán.


2016. nov. 21. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akadályozna. Van ilyen ismerősöm. Vele nehéz normális baráti kapcsolatot is fenntartani. Egy párkapcsolat meg ennél sokkal bonyolultabb. Persze sok függ az adott helyzettől, problémától. Meg ugye attól is, hogy kap-e kezelést, vagy elzárkózik előle.

Van olyan ismerősöm is, akiről nem is gondoltam, hogy ilyen problémája van, mert ő nem utasította el a kezelését és mindent be is tart. Ha ilyen fiúval találkoznék, akkor nem tekinteném akadálynak. De azért félnék kicsit, hogy mi lesz, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné, és akkor kibukik.

2016. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az anyámnak van hasonló baja, én azóta vagyok nyugodt, amióta nem élek vele egy fedél alatt, engem is kimerített idegileg az állapota. Szóval én emiatt mondom azt, hogy nem kezdenék ilyen emberrel. Másban lehet, hogy több erő van, de középiskolás voltam, amikor kórházba került, aztán félrekezelték, több, mint 10 év, tehetetlenség érzés. Köszönöm, elég volt.


Egyébként ha mentálisan egészséges emberrel jönnék össze, és az ő élete törne meg, nem hagynám odáig fajulni, hogy komoly baj legyen. Pont anyám miatti tapasztalatomból kiindulva észreveszem a jeleket, és időben elcsípve megelőzhető, hogy nagyobb baj legyen.


De én már elmúltam 30, úgyhogy nem is biztos, hogy számít neked a véleményem, csak gondoltam, leírom a tapasztalatomat. És ne bántódj meg, ha ez valakinél hátrány, mert érthető, ha az. Inkább törekedj arra, hogy kikezeld magad, és megsúgom, a gyógyszerek csak lejjebb húznak ezen az úton...

2016. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nekem már tök mindegy,csak érdekelt, hogyan viszontultok az ilyen emberekhez. én már régen letettem a párkapcsolatról, és amúgy lány vagyok


köszi, hogy írtatok

2016. nov. 21. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akadályoz. A környezetemben lévő összes, mentális problémával küzdő emberrel legfőképp az a baj, hogy nem akarnak a dolog ellen tenni semmit. Oké, panaszkodnak, bevesznek pár gyógyszert, de ennyiben ki is merül az egész. Nem látni rajtuk, hogy javítani akarnának a saját helyzetükön. Engem ez zavarna leginkább.

20 évesen minek köszönhetők nálad ezek?

2016. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha kijössz belőle és tényleg mindent megteszel, hogy helyrejöjj, akkor lehet esélyed kapcsolatra, de így azt mondom, hogy inkább ne is tervezd, aki így áll hozzá egy ilyen problémához, annak ha gyereke lesz, megkeseríti a gyereke életét. De helyre lehet jönni, csak ahhoz neked is akarnod kell és ne a gyógyszerekre támaszkodj.

Mellesleg a hajlam örökölhető, nem tudom, ez eszedbe jutott-e már, viszont nem feltétlenül válik betegséggé. Csak ehhez nagyon tudatosan oda kell figyelni.

2016. nov. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

adoptált vagyok, nem akarok gyereket egyértelműen. sosem akartam.

13-14 éves koromban kezdődött bulémiával, utána csak mentem lejjebb a spirálon.... pánikbetegség, öncsonkítás (bár már 10éves koromban is vágtam magamon szándékosan), iszonyú szorongás, kissebbrendűség tarattata trattata sok sz*r....

fogalmam sincs, miért alakult így. így alakult.

köszi a 2 előzőnek is..... azt hiszem, inkább hagyom a fenébe már a kapcsolat gondolatát is...

2016. nov. 22. 18:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Az öncsonkítás milyen szintű volt?
2016. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak sima vágás, égetés ilyenek.... tűkkel szurkálás.
2016. nov. 23. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, én nem lennék benne a dologban. Még a normális csajoknál is óriási az esély, hogy az illető megcsal vagy egy ribizli. De legalább ideig-óráig normálisan megvannak. Nálad jó eséllyel a normál állapot meg sem lenne.
2016. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó, azért fenn tudom tartani. volt már párkapcsolatom, és a legutóbbinak köszönhetően zuhantam meg ennyire.
2016. nov. 24. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!