Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Állások, költözés. Mit válasszak?

Állások, költözés. Mit válasszak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem az egyetemet az idén, de rosszul választottam, ezért jövőre újrajelentkezem, levelezőre szeretnék menni. Addig pedig munkát, megélhetést, lakóhelyet kell találnom.

1. opció

Az egyetemi városban maradok, sok pénzt kifizetek az albérletre, csak januárig biztos az állásom. Ha utána találok mást, előnyös lehet, ha majd a suli mellett is ott dolgozzam jövő szeptembertől, mikor már leveleős leszek.


2. opció

Összeköltözöm a párommal egy kisebb városban és ott vállalok munkát (kaptam is egy ajánlatot, de csak részmunkaidős), viszont így fel kell bontanom az albérleti szerződést és ha szeptembertől megint az egyetemi városban akarnék lakni/dolgozni, keresgethetnék, és ilyen jót, előnyöset nem fogok találni (az is opció, hogy fenntartásképpen havi 20ezret kell fizetnem, ezt viszont feleslegesnek tartom, de nem vetem el teljesen). Ha a párommal költözöm össze, minimális lesz a lakbér, viszont szerintem korai lenne összeköltöznünk, még csak egy éve járunk.


Nagyon egyenletes a mérleg és nem tudok dönteni. Mindkét variációnak vannak jó és rossz jellemzői. Hogyan véleményezitek ezt, mit választanátok? 21L


2016. nov. 22. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Összeköltözés.

1., Megtudom, hogy tudunk-e együtt működni ténylegesen.

2., Az sem biztos, hogy jövőre felvesznek. Egyelőre most van.

3., Részmunkaidő, de legalább biztos.

2016. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!