Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy békén...

Mit csináljak, hogy békén hagyjon egy majdnem anyám korabeli nő?

Figyelt kérdés
Egy utcában lakunk sajnos. Nincsenek barátai, senkije, valamiért engem szemelt ki magának. Minden nap írogat facen, ha ez még nem lenne elég, mindig kitalál valamit, hogy most ezért menjek át, most meg azért és órákig nem lehet tőle elszabadulni. Már szórakozni, bulizni is el akar velem jönni, meg folyton mondja, hogy menjünk el erre-arra. Hogy építsem le finoman?

2016. nov. 23. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy ?
2016. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jelentsed fel zaklatásért , egyáltalán miért mész át hozzá ???
2016. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tanulj asszertivitást.


1. Facebookon ne írj vissza/tiltsd le/némítsd le az üzeneteit, hogy ne értesítsen arról, ha ír, messengerről tiltsd le a láthatóságot.

2. Ne menj át, ha áthív. Nem kell kifogások mögé bújni, egyszerűen nem, és kész.

3. Mondd meg neki udvariasan de egyenesen, hogy nem érzed a közös hangot és nem szeretnél vele barátkozni a továbbiakban.


Az ilyen pióca típusokkal nem fog finoman menni, de nem is kell. Bunkó se legyél, viszont igenis legyél határozott és következetes. Ha te nem állsz ki magadért, senki más nem fog.

2016. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tűrjed csak szépen, ha nem vagy annyira korrekt ember, hogy szemtől szembe elé állj, és megmondd neki, hogy "nem akarsz vele tovább foglalkozni, ezt vegye tudomásul". Ez elég finom és lényegre törő. Semmi köze a miértekhez, a dolog nem szorul magyarázatra. Ha viszont ezt azért nem teszed meg, hogy utána ne nézzen rád csúnyán, akkor ennek az az ára, hogy válaszolgatsz face-n, hogy átmész és órákig hallgatod, és hogy elviszed a seggét ide-oda bulizni legközelebb.
2016. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire életképtelennek lenni...

- Ne írj vissza neki face-n, vagy mondd meg, hogy nem akarsz átmenni.

- Ha átmész, de már nem akarsz maradni, akkor szólsz neki, hogy elmész, és kész.

- Ha nem akarod a társaságát, akkor udvariasan, de határozottan megmondod, hogy nem akarod, hogy veled tartson.

- Ha ezek után is nyomul, akkor kicsit erősebben utasítsd el.


Komolyan, nem értem az ilyen "semmire sem mondok nemet, meg ne bántsak másokat" embereket, mint te vagy. Ezt, aki csak tűr, nyel, hagyja magát. Tipikus birka magatartás, akivel mindent meg lehet tenni. Szedd már össze magad!

2016. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Na nálunk hasonló szitu.. én csak 6 évvel vagyok idősebb a pasinál,de itt működik a dolog... kölcsönösen keressük egymát és találjuk ki hogy hova menjünk,pl nyaralni is... szóval lehet azért nem mondasz neki nemet,mert vhol kedveled...
2016. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is lány vagyok.

Nem kedvelem, mert minden közös ismerősünket kibeszéli nekem, mindenkiről tud valami rosszat mondani, sőt csak azt. Állandóan nekem panaszkodik a bajairól.

2016. nov. 24. 12:12
 8/8 anonim válasza:
Jaaa...hogy nőböl vagytok mindketten... így azért más a helyzet... nem írsz vissza,nem mész át mert más dolgod van...majd szép lassan észre veszi magát és leszakad rólad.
2016. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!