Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek mit várnak mikor...

Emberek mit várnak mikor bemennek egy boltba?

Figyelt kérdés

Miért finnyáskodnak? megnézik ami ki van rakva, és mindegyikbe találnak valami kivetni valót. Most is voltam egy boltba néztem az asztali lámpákat, és egy pár mögöttem ment nézelődött és hangosan kifejezte a csávó a nem tetszését hogy áá ez nem jó, meg ez túl... Meg úgy mondják, mintha valami tökéletes dologra várnának.. De tényleg, én nemtudom, mi ez a finnyás társadalom, hogy igy válogatnak? Örüljenek hogy egyáltalán van lámpa.. Nem az hogy ilyen kis király módjára hogy áá neki ez nem meg neki az úgy nem..

De tényleg, mire számitanak mikor bemennek egy boltba, most úgy komolyan?


2016. nov. 25. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te aztán zakkant lehetsz. Ha nem tetszik neki akkor miért ne mondhatná a társának hogy neki nem tetszik? Millió helyen lehet venni egy nyomorult lámpát, nem muszáj az első helyen olyat venni ami nem megfelelő neked.
2016. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát de nem egy noname kis sarki bolt. De néha úgy válogatnak mintha.. nem is tudom aranyból kiöntve lenne a dolog azt keresnék
2016. nov. 25. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
te vagy a bolttulajdonos v mi?
2016. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikor mi van mögötte. Merthogy ugyebár nem a felszín a valóság, a felszín csak a jéghegy csúcsa.


Van, aki emberi játszmát folytat ilyenkor, pl a párját cukkolja, hogy direkt válogat, vagy ezer más oka lehet egy ilyen játszmának.


Akinél, amikor meg nem játszmáról van szó, szimplán lehet, h pénzes kisebbségbe botlottál.


De az is lehet, h csóró, vagy bármilyen anyagi helyzetű, csak éppen van szépérzéke, és csupán ábrándozik ("hm... ennek milyen érdekes hatása lenne, ha karcsúbb/színesebb/szürkébb lenne" stb).

2016. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Akinél, amikor meg nem játszmáról van szó, szimplán lehet, h pénzes kisebbségbe botlottál. "


Jaj istenkém, nehogy már a pár ezer forintos kis lámpák között válogatni olyan hatalmas dolog legyen bakker :D

2016. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Had tetszen már szerencsétlennek amiért pénzt ad ki ... Lehet, hogy mindegy egy lámpa,hogy nézki de ez is része lesz a lakásodnak, és az már egyáltalán nem mindegy milyen környezetben élsz. Fáj a fogyasztói társadalom?
2016. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát speciel a lámpákra pl. sokszor vagyok mérges, illetve az égőkre. Főleg hotelszobákban van jelzésértékű olvasólámpa, de a szemed szétmegy mellette, és sok mai dolog ilyen. Engem apám úgy nevelt, hogy inkább megvesszük egyszer a minőségibbet, mint hogy 6x szaladjunk szervizbe az olcsóbbal, mindegy, milyen termék. Ha valaki nem az eladókkal pofátlan, nem tudom, miért lenne baj, ha tudatosan vásárol. Ez olyan, mint amikor bementem egy bútorboltba, és el akartak adni nekem nappalibútort, miközben könyvespolcot szerettem volna, és mikor visszamentünk legközelebb, megjegyezték, milyen akaratos lány vagyok (még tinédzser voltam), és emlékeztek a nevemre, mert 14 évesen nem vettem valami balf****ságot, amire nem volt szükségem, és nem azért mentem be az üzletbe.
2016. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván tudatos vásárlás is lehet oka, én magam is általában tudatos vásárló vagyok, ezért olykor "finnyás"-nak látszom mások szemében.


Számos oka van - de evvel csak ismételem magam... Persze kényelmes másoknak belekötni abba, hogy megírtam négy lehetséges okot, de nem soroltam fel egyetlen hozzászólásomon belül az ötödik lehetséges okot, a hatodikat, a 7-et, a 8-at.......

2016. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sosem azért keresek lámpát, sőt semmilyen lakberendezési tárgyat, hogy szimplán a funkciójának megfeleljen. Ha azt keresnének az emberek, akkor nem is volna akkora kínálat.:) Esztétikailag megtervezem a lakást, és ami az elképzelt stílusnak legjobban megfelel, azt felhajtom a föld alól is.:) Van amit 12 éve keresek már. Elképzeltem magamnak, és még nem találtam meg sehol. Sokszor nem is találom meg, amit keresek, hanem megcsináltatom.

Pl. tettem látogatást több kovácsműhelyben, hogy tisztában legyek az árakkal, ha ócskapiacon és lakber. áruházban nem járnék sikerrel.

2017. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!