Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egyetemen a...

Szerintetek egyetemen a tanárok figyelembe veszik azt a vizsgánál, hogy az adott diák rendszeresen ott van-e az előadásukon, vagy pedig csak alkalomadtán esik be? Egy 30-40 emberes előadásról lenne szó.

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 15:22
 1/10 Krukutyán Levente ***** válasza:
100%
Aki figyelembe vette az íratott katalógust és vizsgán meg is nézte hányszor volt jelen a delikvens. Ha nem írat, akkor meg jó eséllyel nem is emlékszik az egyes emberekre, jó ha a fele ismerős lesz neki. De szerintem egy kis plusz "pont" azért ha felismer.
2016. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin előny lehet, ha felismer és emlékszik, hogy mindig ott ültél az előadáson. Írásbelin mindegy, név alapján szinte úgyse ismernek senkit, max ha katalógus volt előadásokon.
2016. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan professzorom, aki sose íratott katalógust, viszont pontosan emlékezett rá, ki hányszor lógott az előadásáról. Nem 30-40, hanem 150 fős évfolyamon.:-) Úgyhogy erre nem bazíroznék.
2016. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyrészt egy vizsgán csak egy kód vagy számukra. Az oké, hogy az előadáson talán felismer, de nem várható el, hogy hetekkel vagy hónapkkal később felismerje az arcod vagy a neved a vizsgán. Másrészt ha a szabály az, hogy az előadáson nem kötelező részt venni akkor nem diszkriminálhat emiatt. Ha tudod amit kell akkor mi más számít? Ha meg nem tudod, akkor nem tök mindegy, hogy emlékszik-e az arcodra?
2016. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van akinél számít, van akinél nem.

Én voltam olyan tanárnál vizsgázni, akinek minden héten ott voltam az előadásán, az első sorban ültem egyedül, pont vele szemben, és a vizsga előtt meg haza akart küldeni mondván, hogy ő engem még életében nem látott és biztos rossz vizsgára mentem be, nem is hozzá akartam... :( Nem tettem benne mély benyomást ezek szerint a félév alatt. :(

De olyan tanár is volt, aki kijelentette, hogy ha minden óráján ott vagyunk, akkor nem fog megbuktatni a vizsgán, és tényleg így volt. Egyetlen egy kérdésére sem tudtam válaszolni a vizsgán, pedig napokig tanultam rá, csak pont azokat kérdezte, amiket nem tudtam megjegyezni. De ennek ellenére 3-ast adott, mert minden órán ott voltam.

2016. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Maximum ha válaszolsz órán a kérdéseire, esetleg te is kérdezel tőle dolgokat, esetleg olyat mondasz el vizsgán, ami csak órán hangzott el, esetleg feltűnően kevesen járnak be, de függhet a tanár egyéni stílusától is.


Velem már volt, hogy bent voltam majdnem minden órán, volt, hogy kb. 10-en voltunk bent összesen, figyeltem is mindig, tetszett az előadás, jól adott elő a tanár, tökre megkedveltem, aztán megkérdeztem a zh után valamit, amit nem értettem, erre megkaptam nagy bunkón a tanártól, hogy "ha jártál volna előadásra, tudnád".

2016. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
100%

Erősen tanárfüggő, na meg órafüggő. Katalógusos előadáson általában figyelembe veszik, hogy megvan-e a 3. hiányzás, nekem több olyan tárgyam volt, ahol ennek fejében lehetett zh-t írni. Kisebb létszámú csoportban nagyobb valószínűséggel jegyez meg a tanár, főleg egy gyakorlaton, szemináriumon, ahol kétirányú a kommunikáció (bár a legtöbb ezek közül amúgy is kötelező).

Én gyakorlati órát tartok, 3 hiányzás lehet, de elfogadok többet, ha az illető előre jelzi, hogy neki gyakorlata, műtétje stb. lesz. Max. 30 fő van egy-egy csoportomban de megjegyezni önkéntelenül is azokat szoktam, aki kérdez, válaszol a kérdéseimre. Előfordul, hogy ők szimpatikusabbak szóbelin is, de számottevően ez nem befolyásolja a jegyet, amit kapnak. Ha valaki néha esik be órára, aztán sír mert nem érti az anyagot, azt nem szoktam sajnálni, hiszen ha úgy érzi, hogy nincs szüksége arra hogy jelen legyen, akkor bizonyára önállóan is meg tudja tanulni és teljesíteni tudja a vizsgát. Egy-egy órámra az óra időtartamának többszörösével készülök, igyekszem mindig a hallgatók igényeinek megfelelően magyarázni, érdekesen, interaktívan tartani az órát. Aki szerint nem érdemlek annyit, hogy az illető befáradjon az órámra, ha már felvette (és tudja, hogy gyakorlat) és minimális aktivitást mutasson (pl. olvasson fel egy mondatot), az igenis bosszant és egyszerűen nem tudok hozzá úgy állni, hogy alkalomadtán egy 3. pót zh-t is kiírjak a kedvéért vagy elnézzem neki azokat a dolgokat, amiket a többieknek nem néznék el (és amit a többiek egyébként tiszteletben tartanak).

2016. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeresen ugyanaz az öt ember van jelen, akkor meg fogja jegyezni az arcokat. Nálunk volt már ilyen. :)

Amúgy tanárfüggő. Ezt ki kell puhatolni.

2016. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tanárfüggő. Bár nekem inkább az volt a tapasztalatom, hogy több tanár veszi figyelembe, mint aki nem. Mondjuk tényleg függ attól is, hogy szóbeli-e a vizsga vagy írásbeli, hogy éppen milyen kedve van a tanárnak, és még sok minden mástól.
2016. nov. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!