Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor elköltöztetek otthonról...

Amikor elköltöztetek otthonról, belecsobbantatok az Életbe, mennyi félretett pénzetek volt?

Figyelt kérdés
Volt állandó munkahelyetek előtte? Ha nem, elköltözés után azonnal találtatok munkát, vagy később lett csak, s addig a "zsebpénzetekből" éltetek?
2016. nov. 27. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már elmúltam 30, és volt munkám, amikor elköltöztem, lakást vásároltam, úgyhogy az addigi megtakarításaim nagy része arra ment el, valamennyi maradt, amiből még a felújításokra futotta. A megélhetésemet biztosította a fizetésem, szóval amiatt nem kellett aggódnom.
2016. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
1-es hány milliós lakást vettél,és milyen fizetésböl?
2016. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

"1-es hány milliós lakást vettél,és milyen fizetésböl?"


Én sosem értettem ezeket a más zsebében turkáló kérdéseket :D


Én tulajdonképpen már egyetemi éveim alatt elköltöztem, először kolis voltam, utána albérletes.


Albérletet fizették a nehezebb tanulós időszakokban, de diákmunkával volt hogy a felét én álltam. Mikor rendes munkám lett, akkor az első pár hónapot, amíg próbaidős voltam, azt felesbe fizettük szüleimmel. Próbaidő letelte óta tejesen önállóan élek.

2016. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szinbióta voltam, mindíg aktuális faszim nyakán éltem. Majdan munkára adtam a fejem. Ekkor már albim volt és ezután lett icipici házikóm..ahol egyedűl élhettem egy darabig azután megszállt a férjem meg a gyerelem...
2016. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit én végigcsináltam, más is végig tudja csinálni. 22 éves korom óta rendszeresen volt munkám, már főiskola mellett is, a szüleimmel éltem az elköltözésig, így addig nem voltak nagy kiadásaim, nem kellett pl. albérletet fizetnem, a fizetéseim nagyobb részét félre tudtam tenni, és már az első munkámnál is az volt a cél, hogy saját lakást akarok venni, szóval amit tudtam, megtakarítottam, bankbetétek (volt akkoriban még 6-8%-os kamat is), megtakarítás alapú életbiztosítás, Fundamenta lakáskassza, amire ott az állami támogatás, nem éltem fel a fizetéseimet, megtehettem, de éltem is ezzel a lehetőséggel (van, aki még úgy sem tud megtakarítani, ha a szüleivel él és nem kell haza adni semmit, ha már mások zsebében akarunk túrkálni, akkor én inkább ezt rónám fel, de nem teszem, mert az ő dolguk, magukkal csesznek ki, nem velem).

Amint elég megtakarítás összejött és a Fundamenta a végéhez közeledett, elkezdtem nézni az ingatlanpiacot.

9 millióért vettem végül a lakást (csak mellékesen jegyzem meg, hogy 1 év alatt ugyanennek a kategóriának az ára 3-6 milliót emelkedett), felvettem hozzá a Fundamenta hitelrészét is, aminek a törlesztése hivatalosan 8 év, kevesebb, mint 29.000Ft havonta, ebben a szüleim segítenek, de csak azért, mert a testvéremnek is megteszik (neki már ők fizetik a lakáskassza megtakarítást, miután látták, hogy nekem bejött, amikor én indítottam el, akkor ők még ezzel bizalmatlanok voltak), és egy második lakáskasszával, ahova 13.150Ft-ot fizetek, a futamidőt 3 évvel lerövidítem.

Fizetés? Havi 150.000Ft-ot soha nem kaptam még.

Ja igen, és hogy hol: Budapest

Egyébként a szüleimnek majd vissza fogom fizetni a segítséget, szóval nem ingyen fogadom el tőlük, bár apám olyan jó nyugdíjat kap, hogy nem szorulnak rá, mégsem akarok nekik tartozni.

2016. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, történeteiteket! :) Érdekes őket olvasni
2016. nov. 29. 23:01
 7/7 anonim válasza:
14.000.000M forintal költöztem el 33 èvesen. Ennyit takarítottam össze 15év alatt.
2016. nov. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!