Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az időutazás lehetséges...

Inessential kérdése:

Ha az időutazás lehetséges lenne, és csak egy oda-vissza út férne bele, akkor a múltba, vagy a jövőbe mennétek? Valamint ha csak egy dolgot nézhetnétek meg a saját múltatokból VAGY jövőtökből, mi lenne az?

Figyelt kérdés
Aki szeretné, indokolhatja.

2016. nov. 27. 21:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is kíváncsi voltam arra, hogy mit hoz a jövő. Szívesen megnézném, de nem minden apró részletét, nagyobb vonalakban elég lenne a betekintés.

A múlt elmúlt, annak már mindegy.

2016. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem értelmes. Ha időutazol a jövőbe, akkor abban a pillanatban megszűnik a jövőd, egészen addig, míg meg nem érkezel a kívánt időpontba. De tegyük fel, hogy a jövőbeli éned is megélte ezt az időugrós dolgot, akkor persze igaz lenne, de így az a gond, hogy aki legelőször időugrik, annak tényleg nem lesz jövője. Tehát ilyen szempontból kizárt, hogy lásd a saját jövőd. Ha úgy utazol, hogy csak egy későbbi tudatállapotodba kerülsz, akkor nagyon korlátozott, hogy meddig mehetsz előre. A gondolataid kuszák lesznek vzseg. Lehet hamarabb halott leszel, mint gondolnád, és kitörlöd a jövőd létezésed, visszaút nélkül.. Lehet nem is tudnál így időt utazni, mivel nincs jövőbeli tested. Egyáltalán a gondolat honnan tudná, hogy kihez tartozik? Az alkotóelemeid folyton cserélődnek, csomó tényező változik. Bonyolult dolog ez. Amúgy én a jövőbe utaznék, mondjuk 50 évvel előre, hogy megtudhassam, mire számíthatok majd, mik fognak változni a világban, lesz-e vmi végzetes katasztrófa, hova érdemes menni, minden fontos dolgot megtudakoznék. Amikor visszatérek a jelenbe, már tudni fogom, hogy mit kell tennem a jólétért vszeg, de nem tudni, hogy az fog-e változtatni a jövő alakulásán, hogy én vmit másképp teszek, minthogy nem ismerném a jövőt és úgy élnék.
2016. nov. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Akkor leírom még egyszer, hogy a kérdésem mindentől FÜGGETLEN. Tudom, hogy nem lehetséfes. Nem azt kérdeztem, hogy ha majd lehetséges lesz az időutazás, akkor hova mennétek, hanem azt, hogy ha lehetséges LENNE az időutazás stb... Nem tudom hogy mondjam még.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. nov. 28. 00:09
 14/26 A kérdező kommentje:
g*
2016. nov. 28. 00:10
 15/26 anonim ***** válasza:

Úgy nézem, hogy veszett fejsze nyele vagy kérdező. Aki azt mondja, hogy nem értelmes a kérdésed, nem azért mondja, mert most nincs időutazás, és majd ha lesz, értelmessé válik a kérdés is.

Nem. A kérdésed most is, a múltban is, meg a jövőben is értelmetlen lesz, így nehéz olyan elvi síkra kerülni, amelyen értelmesen elvonatkoztatsz. Az értelmet az adja, hogy a "most" tulajdonságait húzod rá.

2016. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha csak a saját multamból vagy jövőmből lehet választani, akkor nem különösen érdekelne. A múltamat ismerem, a jövőmet meg nem akarom, nem szeretem a spoilert. Inkább a távolabbi jövő érdekelne, amiről tudom, hogy nem élhetem meg.
2016. nov. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező a veszett fejsze, hanem ti, ahogy próbáltok okosnak tűnni a szarrágással.

Egyébként a múltba elmennék megnézni mi igaz a vallások által hirdetett dolgokból. A jövőbe meg szintén lottószámokért mennék, aztán kutatásra fordítanám a pénzt.

2016. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Isten marhája :D
2016. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Te azt hiszed, ha azokat a lottószámokat megjátszottad volna (mindegy, hogy utólag), akkor majd ugyanazokat húzzák ki?

Igazi sekélyes :D

Nagy karrier, hogy valakinek a lottósorsolás jusson eszébe az időutazásról. Csoki!

2016. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Jól van, nem kell hisztizni, mert nem esett senki hasra az okoskodásodtól.
2016. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!