Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalataitok,...

Mik a tapasztalataitok, milyenek a borderline emberek a valóságban?

Figyelt kérdés
Konkrét élmények érdekelnének, nem internetes jellemzések.

2016. dec. 5. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Kiakasztóak és nehezen lehet elviselni õket.
2016. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit több konkrétumot írnál még? Példákat esetleg. Köszi!
2016. dec. 5. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Borderline-nal diagnosztizáltak és a következő visszajelzéseket kaptam:


A kimagasló intelligenciám ellenére hihetetlenül hisztis vagyok (kiakasztanak másokat ahogy lereagálok dolgokat), önző vagyok sok esetben (állandóan azt hallom visszam hogy csak én érdeklem magam). Mondták, hogy nem tartom a szemkontaktust. Nincs sok érdeklődési köröm, de ami van, az nagyon (barátnőm azt hiszi néha, hogy a társasjátékozás fontosabb Nála). Eléggé társfüggő vagyok, mert rettegek a magánytól. Pánikrohamaim vannak rendszeresen, de inkább akkor, amikor valami kudarc/trauma ér. Intenzív szeretethiányom van, kifejezetten a testiség a szeretetnyelvem (odabújás, csók, szexualitás - utóbbi alapján nagyon frusztrált és agresszív vagyok, mert akkor is felizgulok, ha én magam öltözök át vagy wc-n vagyok vagy fürdök, illetve akkor nagyon amikor barátnőm teszi ugyanezt, de akkor igen erőteljesen kezdemémyezem a szexualitást.). Nem tudok ellenállni a macskáknak, minden utamba kerülő maccs meg van próbálva simogatva. Imádom, amikor a macskám rajtam alszik el. Annak ellenére, hogy tele vagyok feszültséggel, romantikus, idealista, naiv lélek vagyok. Viszolygok a szórakozóhelyektől, a kocsmáktól, a diszkóktól, koncertektől. Továbbá nincs önkontrollom, mert annak ellenére, hogy csomagoltam magamnak, mégis a kínaiban eszek, mert olcsó és nagyon ízlik. Azt is észrevették, hogy rengeteget írok/beszélek, mert alig van kivel, rengeteget voltam egyedül és olyankor nemigen van kivel beszélni. Sokszor még társasjátékos ellenfeleket se találok, pedig nagy a választék a minőségi kiadóktól (G.....b, P.....k - cenzúra a reklám kivédése ellen, akik ismerik, azok tudni fogják), valamint online játszanék társasjátékokkal, de sehogy nem tudok rávenni ismerősöket, hogy játsszanak velem azzal az online játékkal, ahol konkrétan majdnem minden létező társasjátékkal játszhatunk valós 3D kezelőfelületen.


Magamon kívül más borderest nem ismerek, kivéve talán József Attilát, aki egyes források szerint Borderline-os, valamint nem öngyilkos lett, hanem baleset történt.

2016. dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Bordis vagyok, és volt gy nagyon jó barátnőm.. hát , csak volt. Ő is Bordis volt, és mellé nárcisztikus is, és lényegében hatalmi harcokat vivtunk, ki az intelligensebb, ki az értékesebb, stb. Rövid úton vége lett a barátságnak, szerintem ő volt az önző mamlasz, szerinte én. :DDD


Magamról: könnyen dühös leszek, nem tudom kontrollálni az indulataimat. Földhöz vágok bármit, ami a kezembe kerül, nő létemre nem ódzkodom a testi erőszak alkalmazásától sem. Ha nem magamat bántom, akkor a vitapartnernek megyek neki. Bolyongok a világban, elég gyakran változik az életem célja, a stilusom... társfüggő vagyok, általában felveszem az aktuális partnerem identitását. A családom szerint elviselhetetlenül hisztis vagyok. Szexfüggő (voltam, most épp undorodom a szex gondolatától is). Nem tudok bánni a pénzzel, első a kényelmem (pl. hiába van nálam cigihez dohány, hüvely, töltő, lusta vagyok megtölteni és kivágok 1000 forintot a dobozosért). Ja, a cigi... olyan mint a társfüggőségem. Kell, anélkül identitást vesztettnek érzem magam.

Mindig, ha segiteni akarnak nekem, megbántva, megalázva és lenézve érzem magam. Az egóm az egekben van, látszólag legalábbis... amúgy meg baromira megjátszom magam, hogy tele vagyok önbizalommal. Pedig egyáltalán nem :D

Hirtelen ennyi jutott eszembe. És, hogy a volt párjaim visszajelzései alapján elbűvölő vagyok (persze, mert eleinte megjátszom magam, hogy bejöjjek neki, amikor megszereztem őt, azonosulok a személyiségével... amint érzékelem hogy ez nem én vagyok, jön az ürességérzés, és ebből lassan szakitás következik...)

2017. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Több bordis ismerősöm van. Amiben szerintem hasonlítanak. Megfigyeltem: ha azt látják én boldog vagyok épp, valaminek örülök, lelkesedek, akkor (rájöttem) finoman szólva rosszul érzik magukat, de direktbe nem mutatják ki csak napokkal később derül ki,amikor leverik rajtam, hogy akkor utálatot undort váltottam ki belőlük. Ezt szégyellik, és persze titkolni akarják, de ha a másik erős és jól van, elkezd bennük nőni a feszültség. Ha éppen szomorú voltam, ezek a barátok akkor se éreztek együtt velem, akkor meg a szomorúságom leterhelte őket. se az örömömben se a bánatomban nem álltak mellettem. Én segítettem nekik, én éreztem együtt velük ők velem nem. Ezt felismertem és csak korlátozottan barátkozunk azóta. Ők olyannal barátkoztak csak aki segítő hajlamú lelki-szemetes alkat volt, mint én. Ennek ellenére ami durva, hogy amikor a lelki-szemetes betelt és odébbállt, a véget ért barátságokat úgy könyvelték el magukban, hogy ők adtak bele többet a barátságba, miközben végig rajtuk anyáskodott a másik. Azt hitték, mindig minden embernek ők adnak a társaságukkal valami nagy egyedülálló kincset, ezzel ellenben tudják, hogy rosszul vannak, bajuk van és a többi ember együtt-érző támogatására vannak rászorulva. Csupa ellentmondás ami belül van,a belső kavarodást az okozza, hogy nincs önkritika, nincs magáról való gondolkodás. Semmi rugalmasság, megbánás, számot vetés nincs, maximum szerepből megjátszva elnézést kérnek, hogy továbbra is megmaradjon a kapcsolat és megkaphassák ami az érdekük. Átlátszó egy idő után. Néha azt éreztem, hogy úgy csavarják a dolgokat hogy magukat jó színben láthassák minden áron. És mindezt nem direkt. Nekik nem megy igazságosan jelen lenni egy kapcsolatban. Jogtalanul vezetik le a dühöt olyanon, aki nem szolgált rá. Nem megy a bordereseknél valahogy az a "szeretni dolog" mert ahhoz be kell tartani, hogy magammal és a másikkal egyformán, egy törvény szerint igazságosan bánok....
2017. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy a bordinak nem esik jól látni a másik sikerét, ő attól elkezdi kevesebbnek érezni magát. Még a partnerén is "leveri", ha annak összejön valami, ami a bordinak nem volt. Igazából nem szeretik, ha más jól érzi magát, és tesznek is róla, hogy ne legyen jó neki. Két borderline partnerem volt, szerintem amikor szerelmesek, az sem igazi, csak megjátsszák, hogy magukhoz ragasszanak valakit. Mindkettőnél 3 hónap alatt teljes szemékyiségváltozás történt, a kedvesből gonoszkodó lett.
2019. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!