Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én tudom mindenkinek a...

Csak én tudom mindenkinek a nevét?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és az utóbbi időben kaptam a kérdéseket az évfolyamtársaimtól, hogy engem amúgy hogy is hívnak? Ezen nagyon meglepődtem, mivel én már az első évben tudtam minden osztály-és évfolyamtársam nevét. Mint kiderült, nagyon sokan nem tudják egymás nevét, hiába volt már lassan 2 és fél év megtanulni ezt.

Nem, nem vagyok egy közönség kedvenc, tehát nem innen tudom a nevüket, egy barátom sincs az iskolában, amolyan csendes megfigyelő vagyok.


Emiatt az eset miatt elgondolkodtam, hogy tényleg csak én tudom az évfolyamtársaim nevét, vagy más is van így? Ti ismertek mindenkit, vagy csak a népszerűbb embereket? Illetve észre szoktátok venni a csendesebb embereket?



2016. dec. 9. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenki tudja, csak szívatnak.
2016. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam mikor iskolába jártam mások neveit mert nagyon rossz névmemóriám van, többségében csak a keresztneveket sikerült megjegyeznem de azt is elfelejtettem már... Amúgy sokan úgy vannak más neveivel hogy nem kell tudni a vezetéknevét mert minek.
2016. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Aki 2 és fél év után sem tudja az osztálytársai nevét, annak a memóriájával gond van.
2016. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy-két kivételtől eltekintve csak az osztálytársaim nevét tudtam, a többi nem igazán érintett így nem érdekelt.
2016. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Osztálytársaim nevét tudtam, évfolyamról csak egyes "híresebb" figurák neveit, de miért is kellett volna az évfolyamomról a többi osztály névsorát megtanulnom? Semmi dolgom nem volt velük.
2016. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én még azt se tudom, kik az évfolyamtársaim, annyi ember jár az adott iskolába. :DD
2016. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem nyilván betesz a bipoláris zavar - érdekes, ezt mindig elfelejtem mondani a dokinak :D -, de én vagy a nevet ismerem, vagy az arcot, a kettőt borzasztóan nehezen teszem össze.

3 éve élek itt, de a legtöbb szomszédomat még mindig csak a házon belül ismerem fel...

A suliban direktben csak azokat a neveket jegyeztem meg, amiket használtam is - barátok, haverok, sokat emlegetett diákok, tanárok, stb. -, a többiek valahogy mindig kimaradtak.

Nyilván akikkel 4 évig jártam egy osztályba, azok akkor meg is voltak, de most, így 6 év távlatából már alig dereng pár név.

A kedvenc, és a sokat szidott tanárokon kívül a többit is lassan felejtem el.

Sok dolgon agyalok egyszerre, ilyesmire már nem jut memória :(

2016. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Bocsánat én félreértettem a kérdést. Évfolyamtársak nevét minek tudni? Azt szerintem 1-2 kivételtől eltekintve senki nem tudja. Akkor te egy zseni vagy.
2016. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy tudni kell a nevüket, viszont mindeddig (a múltkori esetig) azt hittem, hogy mindenki számára alap dolog tudni egymás nevét. :D Köszönöm a válaszokat! :)
2016. dec. 9. 17:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy évfolyamra hány ember jár körülbelül? :)
2016. dec. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!