Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek meg most azért,...

Mit tegyek meg most azért, hogy később jó munkahelyem legyen?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 20 éves. Van egy érettségim, ami 4es 5ös lett. Van egy középfokú angol nyelvvizsgám és most okj-ra járok.

Mindig is az volt a vágyam, hogy egy cégnél egy irodában dolgozzak, legyen saját kis asztalom, a saját dolgaimmal és a gép előtt üljek 8-16h-ig. Mint a filmekben, tudjátok. Ami sajnos nem mindig van így.

Mit kéne tanulom, tennem, hogy irodában dolhozhassak később?



2016. dec. 12. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Milyen OKJ-ra jársz?

Mert ha van gy pasid/rokonod/haverod, aki betol egy irodába csicskának 85 ezerért, akkor végül is akár pék is lehetsz, az se érdekes.


De a helyzet az, hogy főiskolai végzettség és felsőfokú, tárgyalóképes angol, jogosítvány, és kellő tapasztalat nélkül nem egyszerű egy irodába bekerülni, és még akkor se vegyél rá mérget, hogy pl. asszisztensként nem 85 ezerért fogsz papírokat rakosgatni.


Másrészt megnézném, hogy áll a szád két év múlva, mikor napi 8 óra alatt kell elvégezned két ember munkáját a gép előtt ülve, halál unalmas adminisztrációs feladatokkal töltve a nap 90%-át, és ha egy elütést csinálsz, akkor mindennek lehord a főnököd.


Kicsit naiv vagy, de majd kinövöd.

2016. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy ügyintéző okj.

Tudom mi az a munka, nem kell megnézni a szám 2 év múlva sem. Végeztem már kemény fizikai munkát is, nem sír a szám, ha dolgozni kell, de mindegy.

Valahol el kell kezdeni

2016. dec. 12. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
nos egy közép angollal ill. egy okj-s végzettséggel max akkor vennének fel, ha kifejezetten dekoratív nő lennél, vagy megfelel a közfogi is. Egyébként a felsőfokú végzettséget már ilyen helyeken is elvárják, vagy legalábbis legyen valami kiemelkedő tudásod (pl. felsőfokú, tárgyalóképes angol). Szóval nem sok esélyt látok számodra.
2016. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Egy kicsit el vannak tévedve itt páran...


A kérdező egy átlagos irodai munkát takar. "Mindig is az volt a vágyam, hogy egy cégnél egy irodában dolgozzak, legyen saját kis asztalom, a saját dolgaimmal és a gép előtt üljek 8-16h-ig." Később írta is, hogy ügyintéző okjt- tanul.


Szerintetek ki a tököm megy el DIPLOMÁVAL, egy egyszerű irodai területre? Ne röhögtess már, én pl felsőfokúval ugyanis hülye lettem volán ezt belőni.


Az irodai adminisztrációhoz, ügyintézéshez és vagy recepciós, esetleg utazásszervezős feladatokhoz nem kell diploma.


Komolyan, szerintetek ki tanul EGYETEMEN éveket azért, hogy utána csak egyszerű irodai munkára menjen?


Ami kell/ tehetsz, hogy előnnyel indulj:

- nyelvtudás:

erős kommunikációképes, tárgyalóképes/felsőfokkal meg sokkal több lehetőséged van ( nem mondom, hpogy mind jól is fizet, mert én is röhögtem már ki interjú után, hogy emnnyit akartak adni folyékon, tárgyalóképesn angolra. npo comment. De vannak azért jó helyek, a nyelvtudés érték, és elvárás is egyben)


- gépírás tudás

- okj végzettség is BŐVEN elég, nem az egyetemen fogod tanulni, amit az irodában hasznosítasz. Jó az ügyintéző.


A legjobban egyébként tényleg a nyelvvel fogod megfogni, az olykor a diplománál is többet ér. ;)


Simán meglehet ez neked, én több embert is ismerek, aki irodában van, és az egyiknek érettségije volt csak ( plusz nagyon erős nyelv) a másik okj( neki még csak ynelv sem kell a munkájához) Persze a nyelv-et használó többet keres.

2016. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulj nyelveket!!!

És beszéld is őket jól. Ez belépő lesz lassan minden komolyabb cégnél! A többit megtanulod a munkakörödben. Ja, és ne veszítsd el a szorgalmadat sem!

2016. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!