Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltok, ha hajléktalano...

Mit csináltok, ha hajléktalanok lennétek?

Figyelt kérdés

Én például tuti felmennék Pestre vagy falun befoglalnék egy házat.

Keresnék valami munkát.


2016. dec. 16. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted melyik munkáltató kapkod a lecsúszott hajléktalanokért? Mit vársz Pesttől? Itt legfeljebb több ember esik keresztül rajtad, de segíteni egy se fog. Ráadásul külön társadalmat képeznek, ha tartozni akarsz valahova, akkor meg azt teszed, amit mondanak. Viszont egyedül meg nem mész semmire és nem is szerezheted meg azt, ami a másé.

Vidéken nem tiltják az önkényes lakásfoglalást?

2016. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Mire odaérnék, az LG G3-as telefonokat nagyon olcsón adnák.

Így már megoldható a fűtésem. Megveszek pár ilyen telefont, fullra veszem a fényerőt, elindítok pár programot. Percek alatt nagyon felforrósodna a készülék. Fognék bubispapírt, arra belülre ráaggatnám őket, és magamra teríteném. Közben pattogtatnám a bubikat.

Legjobb. :)

2016. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Itt van egy rakás, amit simán be tudsz foglalni. Másrészt Pesten mindig van munka.

Igaz segéd, de na.

2016. dec. 16. 22:59
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Jézusom, második vagyok, miért kellett privátban letámadni?
2016. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

A hajléktalanságot nem a szegénység okozza, hanem hogy kiesik az ember a szociális hálóból. Nincs hová fordulnia segítségért.

Nyilván ha van elég affinitásod munkát keresni, akkor valószínűleg van pár barátod is és nem kell hajléktalanná válnod. Aki hajléktalan, annak általában nincs senkije és nem is hisz abban, hogy visszakerülhet a társadalomba.

2016. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Én azonnal munka után néznék (bármilyen lehet) és albérletbe mennék!
2016. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ, maga a kérdés nem elég pontos.

Mit jelent számodra az, hogy hajléktalannak lenni?

Arra gondolsz, hogy éppen nincs hova mennem, de anyagiak terén nem vagyok a padlón? Vagy esetleg mindkettő?


Ha nagyon padlón lennék akkor elsősorban a szüleimhez mennék vissza, másod sorban meg a testvéreimtől várnék segítséget. Végül a barátok. Akinek már van egy szobája oda befér mindig +1 ember. A földön is jobb aludni egy meleg lakásban, mint az utcán a hidegben.

Ha nincs család/barátok akkor ha szégyen ha nem, szépen befáradnék a rendőrségre és előadnám a helyzetet, hogy ez a problémám. Nem tudom hol vannak ilyen hajléktalan szállások, vagy átmeneti lakások, ezért segítsenek.

Hidd el, hogy nem hajtanak el! Biztos segítenek!


Utána megpróbálnék egyenesbe jönni.


Extrém B eset, ha tudom, hogy nemsokára borul a bili az életem fölött akkor előre elkezdenék gyűjtögetni, és a lehetőségeimet nézni. (Nem egyik napról a másikra raknak ki..)

Személy szerint külföldre mennék.

2016. dec. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

"Nincs hová fordulnia segítségért."

Ezzel nem értek egyet, mert lenne hova fordulni segítségért, azonban ez nem egyoldalú, hogy a szerv ad segítséget, én meg semmit sem teszek, vagy épp nem tartom be az alapvető normákat...


A kérdésre válaszolva: elvállalnék bármilyen munkát is, addig egy munkásszállón meghúznám magamat, majd egy idő után albiba mennék.

2016. dec. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kimennek kulfoldre, ha mas nem akkor egy husuzembe. 3 honap alatt lenne annyi penzem hogy itthon talpra tudjak allni
2016. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felmennék Pestre, és összehaverkodnék valami hajléktalannal. :) Élvezném a várost. XD Lehet, hogy munkát is találnék valahogy... Vagy csak élvezném a szabadságot...

Mert ugye hajléktalannak lenni nem jó, de ha már az lett valakiből, akkor meg kell tanulni alkalmazkodni. Azzal, hogy csak keseregnék ott, nem sokat érnék el...

2016. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!