Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok ha alapvetően...

Gonosz vagyok ha alapvetően örülnék annak, hogy aki megbántott, az vissza kapná azt a fájdalmat amit nekem okozott?

Figyelt kérdés
Pl megcsalt a barátnőm, akkor örülnék annak, hogy őt is megcsalják akkor amikor nagyon szerelmes lesz, és akkor majd talán eszébe jut milyen fájdalmat okozott másnak.
2016. dec. 18. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy gonosz, legfeljebb őszinte. :)

De megnyugtatlak, az életben mindenki, mindent visszakap.

Te is, én is, ő is.

Lehet ezt mindenfélével magyarázni, kinek-kinek hite vagy habitusa szerint, de ez valamiért így van.

Neked is meglesz az elégtételed.

2016. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem gonoszsag, inkabb lelki eretlenseg.
2016. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tartom gonoszságnak. Teljesen érthető reakció. Viszont sokszor jobb túltenni magadat rajta. Ha ez a gondolat sok idődet emészti fel akkor nem marad olyanoknak amik éppenséggel hozzá is tennének az életedhez.

Azt várni pedig hogy majd csak úgy "az élettől visszakapja" butaság. Lehet hogy történni fog vele is valami hasonló negatív dolog, de annak semmi köze nem lesz ahoz ami veled történt. Egy olyan világban élünk aminek uralkodó rendje a harc a túlélésért vagy előnyszerzésért amit darwinizmusnak hívunk. Az ember okosabb ennél és mi fejlett szinten összedolgozunk. Viszont az emberi társadalomban, és mindennapi cselekedeteinkben sem elengedhetetlen az egyéni érdek. Röviden: Amíg emberek halnak meg ok nélkül, állatok tépik szét egymást, és egymás gyerekeit, addig butaság azt hinni hogy a világban létezik egy olyan "hatalom" ami azon fog ügyeskedni hogy mindenkinek minden kis lelki sérelmét megtorolja.

2016. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te már tudod, milyen az, ha ilyen fájdalom ér. Ő attól függetlenül meg fogja tapasztalni ezt a fájdalmat, hogy erre te befolyással lennél. Ez nem a te elégtételed, hanem az ő szükségszerűen bekövetkező élethelyzete. Nem gonoszság, legfeljebb értelmetlenség ennek a szükségszerűségnek örülni, hiszen az egész célirányosan történik és haszonnal jár, ahogy a te esetedben is azzal járt.

Talán a keserűség az ide passzoló szó, hiszen te már tudod, hogy ő mi előtt áll.

2016. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagy gonosz. Ember vagy, és ez emberi dolog.


Gonosz akkor lennél, ha szándékosan ártanál neki.

2016. dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!