Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor hívő vagyok, vagy sem?

Most akkor hívő vagyok, vagy sem?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve. Szüleim és a család nagy része szintén katolikus vallású. Viszont nem járunk templomba, nem a hétköznapi életünk része a vallás gyakorlása. Már azon is elgondolkodtam, hogy a temetéseknek mi értelme van, mármint a szertartásos részének. Amikor a pap felolvas, meg ilyen Istenhez szóló énekeket énekelnek, meg közösen kell ismételni, amit a pap mond. Nekem ez annyira ellenszenves, olyan agymosás jellegűnek érzem, mint mikor a politikusok tartanak beszédet. Nem tudom jobban megfogalmazni. Nem tartom magam ateistának, de ezek az egyházi szokások nagyon távol állnak tőlem. Főleg amikor meglátom, hogy milyen giccs van bizonyos templomokban, miközben azt az igét hirdetik, hogy az ember éljen minél szerényebb életet. Kicsit ellentmondásos számomra.

Más is érez így?


2016. dec. 19. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a vallás fajtájától is függ az általad említett "giccs" mennyisége.

Ezt a tényt leszámítva teljesen megértem amit írsz, én is hasonlóan állok a dologhoz és fogalmam sincs, hogy akkor most mi a szitu...

Gyerekként megkeresztelnek, de ez már nem a középkor, szóval mindenki saját maga dönthet belátása szerint a későbbiek folyamán, ha változtatni szeretne.

A mi századunkra meg már (sajnos vagy nem sajnos) amúgy sem túlzottan jellemző ez a vallásgyakorlásdi, legalábbis ahogy én látom.

Szóval sokkal előrébb nem kerültünk, de legaláb megtudtad, hogy más is érez így.

Dicsértessék! ;)

2016. dec. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Barátom, rátapintottál világunk egy nagy problémájára.

Teljesen jogos amiket leírtál, és szerintem minden embernek fordult már meg a fejében, hogy a legtöbb vallás felépítésének, módszereinek mi az értelme és (van-e) nemes célja. Mert egy olyan vallás ami azt tanítja hogy pl. ne imádj bálványokat, az miért cicomázza fel a templomait és a hívők miért imádkozzanak faragott szobrokhoz. Vagy miért kell pap Isten és Te közéd? Stb. stb. rengeteg ellentmondást lehetne találni, és ahogy mondtad ez elég visszataszító.


Az hogy hívőnek vallod magad vagy sem, az KIZÁRÓLAG a te döntésedből jöjjön. Ne engedd senkinek hogy megmondja neked mi a hit és mi nem az.


Szerintem a legelső lépésnek tökéletes volt az, hogy mertél elfordulni az általuk felkínált "hit"-től és nem a készen csomagolt sz*rt fogadtad el, hanem esetleg ezen dolgok mögé is kívántál nézni. Ez nagy dolog, de tényleg! ;) Manapság ez olyan mélyen kevés embert érdekel.


Megéri folytatni ezt a kereső utat, én azt mondom!

2016. dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha lehetne a kérdésre is pacsit osztani, akkor most menne egy.

Üdvözöllek a klubban!

2016. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiszel? Ha igen, igen. Hiszel istenben? Ha igen, isten hívő vagy.
2016. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megértlek!

Én is hívő vagyok, de nem vagyok vallásos.

(Katolikusként vagyok megkeresztelve)

2016. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!