Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alig várom hogy túl legyek a...

Alig várom hogy túl legyek a karácsonyon, ez abnormális?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban már tűkön ülve vártam, be voltam zsongva stb. De már csak azt várom hogy le legyen tudva ez a felesleges színjáték. Utálom az egészet... Minden évben ugyanaz játszódik le. Szent este, karácsonyfa díszítés, készülődés, vacsora, ez még oké. De arról szól az egész karácsony hogy döglünk a fotelben a gagyi filmek előtt. Most itthon lesznek nővéremék, és még inkább meg lesz játszva az egész karácsony. Mű mosoly, mű jókedv. Semmi kedvem az egészhez. Főleg a rokonokhoz. Gyűlölöm ezt a színészi játékot. Puszi-pacsi aztán szart se tudunk egymásról, csak előadjuk magunkat, szánalmas... Nagyon beteges hogy így tekintek a karácsonyra? Alapból nem valami jó a kapcsolatom a családommal, a szüleim is szeretnek szurkálódni meg megalázni mások előtt, főleg a rokonok előtt. Pedig már 20 éves vagyok. De úgy kezelnek mintha egy kisgyerek lennék. Nagyanyámék lenéznek, kibeszélnek, úgy mint a szüleim. Tudom jól. Folyton csak a megfelelési kényszer van bennem. Hogy megfeleljek mindenkinek és normális legyek. Nekem nincs kedvem ehhez. Nincs kedvem már megjátszani magam... Csak nálunk ilyen a karácsony? Egy álszent hazugság az egész. Anyámék is össze vissza hazudnak meg játsszák az arcukat, a hétköznapokban meg teljesen máshogy áll minden. Ez család? Szerintem a család nem erről szól. Hogy megjátsszuk egymásnak magunkat, meg lenézzük egymást, össze méregetjük egymást... Ez nem család, meg nem karácsony. Ez egy kényszer. Egy színészi játék. Nem akarok benne részt venni.
2016. dec. 19. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szép, családot összetartó ünnep. Másoknak. Én sem várom, sajnos. Nekem sem volt normális családom,mikor gyerek voltam. Ma már van kisfiam, és megszerettem ezt az ünnepet.
2016. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire abnormális, de velem is hasonló a helyzet. Bár nem ennyire drasztikus. És bár nem sokat értek hozzá, szerintem sokkal jobb lenne mélyítened a kapcsolataidat a családoddal, vagy csak bírd ki ezt a pár napot, aztán megint "megszabadulsz" tőlük.
2016. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mélyíteni a kapcsolatot velük? :) Jó vicc. Velük nem lehet. Sajnos nagyon nem olyanok mint én. Semmi sem érdekli őket, olyanok mint a parasztok. Sajnálom. Most eléggé ki vagyok, a sírás kerülget. Más szó nem jutott eszembe...
2016. dec. 19. 22:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, ha nem preferálod az álszentséget. Én is hasonlóképp vagyok, de azért másoknak nem rontom el a kedvét, ha ebben a pár napban annyira egymást akarják "szeretni". Ez pont pár nappal több, mint az év többi részében a nulla.
2016. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek. Eleve azt sem értem, miért akar bárki is rám erőszakolni egy vallási ünnepet, amihez semmi közöm. A családom sosem volt összetartó, erre a két napra sem fogjuk egymást szeretni. Aki szeretek, azt egész évben szeretem, nem azért, mert a naptár ezt parancsolja. Nagycsaládi összejövetel szerencsére sosem volt nálunk, csak az egyik ág ült össze régen, de mióta szinte minden idősebb tag meghalt, már ilyen sincs. Fát sem állítunk, mert minek? Csak tudnám, mi a francnak tartjuk meg, amikor mindenkinek nyűg. Jó ajándékokat sem tudunk venni egymásnak, mindig mindenki húzza a száját, ennek semmi értelme.
2016. dec. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam ezzel, minden évben nagyon szorongtam ettől. Tavaly ezért vállaltam önkéntes munkát(ételosztás) a karácsonyi napokra. Nekem is jobb érzés volt így tölteni ezeket a napokat és segítettem is vele. Idén is megyek :) Nincs amúgy rossz kapcsolatom a családdal, de sokat találkozunk, heti szinten eszünk együtt, én egyszerűen nem tudok ünnepi hangulatba kerülni, és nem is vagyunk vallásosak, kínosnak érzem az egészet. 23F
2016. dec. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsonynak az a része tetszik, hogy eszünk egy jót azokkal, akikkel tényleg (!) jó a kapcsolatom a családban. De részemről ennyi elég is lenne.



Viszont amikor olyan rokonokkal kell jópofázni, akikkel az év többi részén tudom, hogy egyáltalán nem egy igazi családként éljük az életünket, azt én se bírom. Az egész olyan erőltetett "játsszuk el, hogy jajj de nagy szeretet van", közben meg alig várom, hogy hazaérjünk, a vendégség alatt meg inkább az ételre koncentrálok, hogy ne figyeljek annyira a semmitmondó beszélgetésekre.


Ráadásul az üzletekben már lassan két hónapja tartó "karácsonyi akciók" vannak, mindenhonnan árad a - vegyél ezt! vegyél azt! vegyél meg mindent! költekezz! - marketing. Így hát a karácsony gyakorlatilag egy üzletről és pénzkidobásról szóló erőltetett művi színjáték lett.


Ajándékozás is: amire az embernek szüksége van, azt megveszi magának. Nekem akkor ment el a kedvem a karácsonyozástól, amikor egy balfék lúzer ismerősöm az egész havi fizetését elköltötte, csak hogy befizesse a barátnőjét egy wellness hétvégére + vesz a kiscsajnak egy kb. 50 000 Ft körüli hangszert is - pedig könnyű fizikai munkásként egyáltalán nem tehetné meg szerintem. Ugye nekem meg barátnőm (jóban van az illetővel) egyből megjegyezte, hogy "jajj de rendes az a srác, mennyire szereti a barátnőjét". (Megjegyzés: a válaszom az volt, hogy szerintem egy vesztes balfácán, aki így akar kompenzálni, de ha nem tetszik az, amit én tudok nyújtani, akkor legyen mással.)


Ezt azért írtam le, mert kb. országos szinten igaz, főleg a fiatalabb generációnál: megy az arcoskodás, ki hova utazott, mit vett, mennyit költött, magyarul: a nők között kinek milyen szuper az élete, a férfiak között meg kinek mekkora a ****.


Tehát van, amit szeretek a karácsonyban, de az csak egy kis szelete a teljes ünnepnek. A többit már én sem bírom.

2016. dec. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt 20 éves vagy. Tehát elvileg felnőtt. Ha nem akarsz részt venni olyan családi programban, amelyik szerinted álszent, mondd meg!

Másrészt ma egy rohanó világban élünk. Sok családban az egymással nem egy fedél alatt élők jóformán csak ilyenkor tudnak kicsit összejönni. Ebből még nem érdemes messzemenő következtetést levonni.

Harmadrészt én azért szívesen meghallgatnám a szüleid verzióját is.

2016. dec. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azt ugyan nem tudom, abnormális-e, de majdnem szóról szóra az én gondolataimat írtad le :D szóval igen, más is van így :(
2016. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!