Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Szabó...

Mi a véleményetek a Szabó Péter féle Áttörés c. eseményéről?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam róla, és keveset tudok róla, viszont valamiért csak egy nagy showbiznisz szagú bulshitnek érzem. Nem előre ítélek, csak van egy ilyen megérzésem, amit meg szeretnék érteni. Kíváncsi vagyok, hogy micsoda, és milyen valójában?

#esemény #áttörés #szédítés #bulshit #showbusiness
2016. dec. 20. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
az a véleményem, hogy ügyesen csal ki pénzt a buta emberektől. szóval egyetértünk
2016. dec. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

El kell ismerni, hogy nagyon is okos ember ez a Szabó Péter: emberek százezreit etette már be a közhelyes semmitmondó életbölcsességeivel. Nem is egyszerűen csak beetette: gyakorlatilag több tízezer ember már vallásos áhítattal követi! Fanatikus ezrei lesik minden facebook bejegyzését és beképzelik maguknak, hogy "igen, ettől aztán ismét jobb embernek érzem magam".


Az Áttörés esemény pedig ennek a fanatizmusnak a szürete. Tízezer ember ment el 10 000 - 100 000 Ft-os jegyárakon fejenként. Több száz millió forint összbevétel egy napi bullshit parádéért!


Tehát: elhintette a közhelyes filozófiájának a magvait, amit azóta gondoz, és most a szabópéterizmus híveitől begyűjti a "munkájának" gyümölcsét. Volt bőven mit szüretelni!

2016. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Tenyérbemászó képe van...

Van egy ismerősöm, aki sajnos ő is ehhez a "szektához" tartozik. Akármilyen idézetet mondok neki, mindre azt vágja, hogy szabópéter...

Egy saját idézete nincs annak az embernek..

Lopkod, aztán a sajátjának mondja.

Ja és soha nem volt rossz a sorsa! Nem akart öngyilkos lenni, nem élt hajléktalanként. Ezekért a kitalációiért a gyermekkori barátai is elfordultak tőle.

2016. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Teljen természetes ez az érzés. Szerintem mindenki így érez, amikor először hall erről. Ez azért van, mert teljesen összeegyezhetetlen azzal az életszemlélettel amit a szüleink és környezetünk, média nevelt belénk.

ui. Itt kérdezhetsz bármit, a válaszok 90%-a negatív és rosszindulatú lesz.

2017. jan. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Ja és még annyi, sikeres embereket akik meg tudnák mondani, hogy működik az, amiről Péter beszél, nem fogsz találni egy ilyen oldalon.
2017. jan. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én sokat hallottam és olvastam már személyiségfejlesztésről, foglalkoztam a témával, és egyéb szellemi fejlődést segítő dolgokkal, szóval nekem nem azért fura, mert új, és mert szemben áll nagyszüleink gondolkodásával, hanem azért, mert valahogy egyszerűen nem tetszik az első/második benyomás a paliról, azt látom, hogy inkább egy jó dumájú üzletember, aki mások szövegeit eladja pofátlanul drágán.

Örülök, ha van, akinek segített, mert hallottam, hogy sokan vannak, elvégre ez a cél, de azóta, mióta a kérdést kiírtam amiket láttam, hallottam inkább azt látom, hogy az a kategória a pali, és akiket paliz, mint a kulturális, erkölcsi, eszmei alapok nélkül felnőtt, majd elkallódott, majd jobb híján szektákban magukra talált szerencsétlenek: egy indítónak, kis lökésnek jó, de rövid idő után komoly dolgok után kéne nézni, ha nem akarsz a "vak vezet világtalant" sorba beállni és elvonási tünetekben szenvedni miatta valódi előrelépés helyett.

2017. jan. 31. 11:08
 7/9 anonim válasza:
84%
Minden videojaban igyanzt mondja.ugyanazokat a storykat meseli.az egyetlen alsogatyajarol amit ki be forditgatott.aztan felment egy magas epuletre es le akart ugrani.de aztan megse. Ezutan egy cegnel1500 ember fonoke lett (wtf?!) ha bement vna abban a naponta forditgatott alsojaban allasintejura a hr esig nem jut el nemhogy még felvegyék.egy oriasi szinesz.az attores videojan meg mont vmi eszelos olyan a tekintete.lehet o is elhiszi magarol h az emberiseg vezetojenek kell lennie
2017. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az áttörés egy "motivációs show", így hívják a honlapján...

Péter állítólag nem kedveli a médiát, legalábbis nagyon lenéző véleménye van a kereskedelmi és hasonló televiziók által sugárzott műsorokról...

Érdekes, hogy műsora kereskedelmi tv-stílusú, beordítás, taps-kérés, stb-stb...

"show műsor"...

Sokáig nagy érdeklődéssel követtem ingyenes videóit, de úgy érzem, hogy már túl van tolva az egész, a látvány, a show, a szemfényvesztés irányába.

Alapvetően hasznos amit mond, de az emberi lélek bonyolultabb annál, minthogy mindenkinél egyformán és ugyanúgy "hasson", ahány ember, annyi életút, ez (véleményem szerint) nem ilyen egyszerű.

Először akkor támadt ellenérzésem amikor megláttam a business és VIP jegyek árait és hogy ezekért milyen plusz szolgáltatások járnak, mint például együtt lehet ebédelni vagy fényképezkedni a motivációs trénerrel...

2017. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírása óta volt szerencsém kicsit jobban megismerni a fickót (ahhoz képest..).

Összefoglalnám, azóta mit látok:


Az edzőm nagyon oda van érte, példaképe, volt már az "Áttörésen" is, minket is el akar csalni a következőre.

Én úgy fogalmaztam egyszer meg, hogy szerintem régi, ismert, mély tanítások felszínes, de jó marketinges viszonteladója a műveletlen, járatlan, megkeseredett néptömegek piacán.

Először ellenszenves volt nekem a pali pont emiatt, de próbáltam nyitott lenni rá. Aztán rájöttem, hogy van egy olyan réteg, akinek pont erre van szüksége, mert még egyszerűen nem találkozott magasabb, pozitívabb gondolatokkal, tanokkal, és az igazság az, hogy nem is nagyon tudnák még befogadni az ilyent. Továbbá elég nehéz véleményt alkotni róla, míg csak néhány facebook-posztból ismerjük. Hallgattam néhány előadását, van benne valami, nem azt mondom, hogy nem, sőt, viszont ő így kicsit az átlag hétköznapi, mélyről indult embereknek hoz el egy pozitív gondolkodást, azt, hogy lehet másképp is hozzáállni az élethez, mint ahogy eddig beléjük nevelték, ami jó dolog végül is. Viszont ez amolyan kezdőcsomag, ezen idővel túl kéne nőni, nem leragadni, és szabópéteristává válni szerintem. Továbbá nem kell mindenkiből spirituális guru legyen, soha nem is kellett. Viszont egy jobb életminőséghez mindenkinek joga van, ahhoz pedig fel kell ismerni dolgokat, amikre jobb híján ő felhívja a figyelmet egy olyan köntösbe tálalva, ami könnyen emészthető (és könnyen eladható).

Úgy képzelem Szabó Pétert, mint amikor télen megszoptatod a kocsit, mert nem indul a hidegtől. Jó indításnak, de a lélek nem ezzel működik. Hogy most ő ebből egy jó bizniszt csinál... hát... aki veszi, azt mondja, neki megéri.

Ő maga nagy tisztelője, (és majmolója) Brian Tracynek, akit viszont én is nagy embernek tartok, inkább őt érdemes olvasni, s hallgatni, aki hasonlóra vágyik. Ő nem próbál ilyen enyhén materialistán spirituális filozófus lenni, ő egyszerűen használati utasítást ad a hétköznapi élethez, önmagad személyiségének megértéséhez és fejlesztéséhez, amit te integrálhatsz a karrierépítésbe, de a spirituális fejlődésedbe is, egyszerűen a céljaid eléréséhez. Mindezt nagyon világosan, konkrétan bla-bla nélkül. De ő az, ami, nem pedig próbál valami egyéb lenni, mint ami, nem a marketingtől, a dumától nőtt nagyra, és a történetei sem épülnek fikcióra...

2017. aug. 16. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!